Ciepło z Kos-Eko będzie tańsze

  • 23.09.2022, 14:11
  • @ admin24
Ciepło z Kos-Eko będzie tańsze YT
Dyrektor kościerskiej spółki KOS-EKO zapowiada, że ustawa wprowadzana przez polski rząd dotycząca dopłat dla odbiorców ciepła, spowoduje zamrożenie cen co w konsekwencji oznacza spadek cen dla odbiorcy końcowego.

Dyrektor kościerskiej spółki Kos-Eko informuje ,że aktualnie na składzie ma ilość węgla wystarczającą do połowy listopada br. Problemem na dzień dzisiejszy przestaje być dostępność surowca natomiast jest nim astronomiczna cena. Spółka nie dysponuje taką kwota, która wystarczyłaby na zakup węgla aby zabezpieczyć sezon jesienno zimowy.

Zapowiadane przez polski rząd wsparcie odbiorców ciepła na szczęście objęło także przedsiębiorstwa ciepłownicze.

W zeszłym roku płaciliśmy za 1 GJ energii cieplnej 62 zł . Obecnie cena wzrosła do 142 zł za 1 GJ. Wzrost wyniósł więc ponad 100%. Ustawa wprowadza mechanizm zamrożenia ceny na poziomie 103 zł za 1 GJ energii. Wszystko wskazuje więc na to, że cena za ciepło dostarczane przez miejsca kotłownię mieszkańcom spadnie.

 

@ admin24

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zimny
Zimny 23.09.2022, 19:59
Czy tu komuś na łep sufit się obsunął? Przecież płacę sukcesywnie coraz droższy czynsz z tytułu podwyżek cen opału/ Teraz dostałem informację od spółki, że od października wzrost ponowny ceny ciepła o 6 % Kto tu pomylił lub zapomniał brać leki???

Pozostałe