Autochodzik dla bezpieczeństwa najmłodszych

  • 22.06.2016, 12:34 (aktualizacja 27.06.2016, 11:28)
  • Krzysztof Wencki
Autochodzik dla bezpieczeństwa najmłodszych
Autochodzik to program edukacyjny adresowany do najmłodszych. Przygotowuje do samodzielności w ruchu drogowym. Kościerski finał, czyli Autoriada, odbył się we wtorek w Hali Sokolnia.

 

Co roku na polskich drogach ginie ponad 100 dzieci. Obrazowo – pustoszeje duże przedszkole lub mała szkoła. Żeby temu zapobiec powstał program Rowerowy Autochodzik, w którym biorą udział uczniowie I klas podstawowych w całym kraju.

Wieloetapowy program realizowany jest przez cały rok szkolny. Składa się z zadań i ćwiczeń do wykonania w placówce i w domu. Uczestnicy prezentują swoje dokonania w internecie, a specjalny serwis wspomaga nauczycieli. Aktywni uczestnicy zdobywają nagrody i dyplomy. Finał to sprawdzian wiedzy, którą maluchy zdobyły przez cały rok. 

Jak co roku pomocni okazali się uczniowie „Ekonomika”. Ekipa ratownicza uczyła dzieci udzielania pierwszej pomocy, a klasa policyjna nadzorowała wykonywanie zadań, chociażby z prawidłowego pokonania trasy, albo składania pluszowego bolidu.

Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali na jego zakończenie specjalne - bezpieczne prezenty. Dwa lata temu były to apteczki, w zeszłym roku chusty odblaskowe, a teraz zestawy z opaskami i kamizelkami. 

W programie udział wzięły wszystkie szkoły podstawowe z naszego miasta. W tym roku było to ponad 500 dzieci. 

 

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe