Letnie Falowanie we Wielu już w sobotę!

  • 23.06.2016, 10:54 (aktualizacja 27.06.2016, 11:28)
  • Krzysztof Wencki
Letnie Falowanie we Wielu już w sobotę!
25 czerwca po raz kolejny do Wiela przyjadą fani muzyki reggae. To już dziewiąta edycja Letniego Falowania, imprezy, która zajmuje wyjątkowe miejsce na mapie letnich festiwali.

Co roku na początku kalendarzowego lata do Wiela przyjeżdżają miłośnicy reggae z różnych zakątków Polski. Impreza cieszy się dużą sympatią nie tylko ze względu na walory artystyczne, ale również dzięki pozytywnej, rodzinnej atmosferze. Na festiwalu co roku bawią się rodzice ze swoimi dziećmi. Nie tylko uczestniczą w koncertach, ale też korzystają z uroków Jeziora Wielewskiego i okolicznej przyrody.


Letnie Falowanie 2016 upłynie pod znakiem roots reggae, czyli, tradycyjnej, korzennej odmiany jamajskiej muzyki. Wystąpią zespoły The Rockas, Paraliż Band, Dubska oraz Słoma & D’Roots Brothers. Imprezę poprowadzi znany z radiowej Czwórki, promotor reggae, Maken. Festiwal zakończy również set  sound systemowy Makena, który zaprezentuje wiele perełek światowej muzyki reggae. 


DUBSKA – jeden z najbardziej barwnych polskich zespołów reggae. 27 maja ukazała się ich nowa płyta „Ulicami”, wydana przez Polskie Radio. Zespół nagrał ten album we współpracy z Aleksandrem „Mothashippem” Molakiem, który produkował płyty takich artystów jak Pablopavo, czy Marika. Wraz z albumem „Ulicami” narodziło się nowe brzmienie zespołu, a teksty zainspirowane są historiami zebranymi na ulicach różnych miast.


PARALIŻ BAND – od tego zespołu zaczęła się historia Letniego Falowania. Toruński zespół od lat stanowi jeden z najlepszych przykładów przełożenia rdzennego, jamajskiego reggae na polski grunt. Chyba żaden zespół w naszym kraju nie zbliżył się tak bardzo do klimatu starych jamajskich nagrań. Paraliż Band zagra na Letnim Falowaniu m.in. materiał z ostatniej płyty „Na Brzegu Rzeki”


SŁOMA & D’ROOTS BROTHERS – specjalny projekt Jerzego „Słomy” Słomińskiego, prekursora polskiej sztuki bębniarskiej i zespołu D’Roots Brothers, który założyli Daniel i Jonasz Słomińscy, synowie Słomy. D’Roots Brothers współpracują również z innymi artystami, m.in. z Tallibem. Do niedawna stanowili również zespół koncertowy Damiana Syjonfama.


THE ROCKAS – członkowie zespołu pochodzą z Polski, Afryki i wyspy Mauritius. Część muzyków współtworzyła, znaną w latach 80 trójmiejską grupę Rockas Delight. Podczas koncertów formacji, obok stylowego, “korzennego” reggae, możemy usłyszeć utwory inspirowane transową rytmiką afro-beatu czy żywiołowym sega.


MAKEN – promotor reggae, dziennikarz, dj, założyciel Joint Venture Sound System, jednego z pierwszych polskich sound systemów. Wszyscy fani reggae doskonale znają jego cotygodniowe audycje w radiowej Czwórce. Od kilku lat wciela się w rolę konferansjera na Letnim Falowaniu. Tradycyjnie na koniec imprezy uraczy fanów znakomitym doborem utworów reggae z różnych stron świata.

 

Letnie Falowanie, 25 czerwca 2016
Wiele (gm. Karsin), nad Jeziorem Wielewskim
Godz. 19:00, WSTĘP WOLNY

Krzysztof Wencki

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Darek
Darek 26.06.2016, 12:17
Zmieńcie lokalizację to może się uda.
Fan
Fan 26.06.2016, 12:15
Coś ten festiwal obok świętego miejsca jakim jest kalwaria nie sprawdza się.Faktycznie pogoda nie dopisuje.
Kolo
Kolo 26.06.2016, 12:13
I znowu lało !

Pozostałe