Akcja nad jeziorem Gałęźnym

  • 24.06.2016, 13:45 (aktualizacja 29.06.2016, 13:30)
  • Krzysztof Wencki
Akcja nad jeziorem Gałęźnym
Uczniowie uroczyście pożegnali się z rokiem szkolnym. By dwa letnie miesiące minęły bezpiecznie nad jeziorem Gałęźnym odbyła się akcja „Do zobaczenia po wakacjach”. WOPR, Policja, Straż Pożarna i Miejska przeprowadzili dla dzieci i młodzieży warsztaty.

Akcja podzielona była na dwie tury. Najpierw nad Gałęźnym pojawili się uczniowie szkół podstawowych, następnie gimnazjów. Łącznie około 600 osób.

 

20 ratowników wodnych, z prezesem kościerskiego WOPR-u Ryszardem Brzoskowskim na czele, zapoznali młodzież z zasadami bezpiecznego spędzania czasu nad wodą.

 

Odbyły się pokazy ratownictwa, również przy użyciu specjalistycznego sprzętu, także łodzi motorowej. WOPR jest w posiadaniu czterech takich motorówek, służą ratownikom przede wszystkim na jeziorze Wdzydzkim – największym akwenie w naszym powiecie. W zeszłym roku brały udział w 50 akcjach.

 

Ratownicy nie zapomnieli też o przypomnieniu zasad pierwszej pomocy. Jeżeli w pobliżu nie ma ratowników, to pomóc może każdy z nas. To zasada, którą naprawdę warto zapamiętać: trzydzieści razy uciskamy na środku klatki piersiowej i wykonujemy dwa wdechy. Resuscytację kontynuujemy do momentu, gdy poszkodowany zacznie prawidłowo oddychać lub działanie przejmą służby medyczne.

 

W zeszłym roku w powiecie kościerskim nie utonęła ani jedna osoba. Miejmy nadzieję, że te wakacje będą równie bezpieczne.

 

Ale lato spędzamy przecież nie tylko nad wodą. Strażnicy miejscy i policjanci omawiali zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego i poruszania się na drogach, a Komenda Powiatowa Straży Pożarnej zaprezentowała pokaz ratownictwa drogowego. W ruch poszedł specjalistyczny sprzęt, który strażacy wykorzystują do ratowania życia poszkodowanych w wypadkach.

 

 

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe