Absolwenci Gimnazjum nr 2 zasłużyli na wakacje

  • 27.06.2016, 11:14 (aktualizacja 29.06.2016, 13:29)
  • Krzysztof Wencki
Absolwenci Gimnazjum nr 2 zasłużyli na wakacje
W piątek rozpoczęły się wakacje, a w szkołach odbyły się uroczyste apele kończące rok szkolny. Odwiedziliśmy Zespół Szkół Publicznych nr 2. Nie bez powodu – właśnie uczniowie tej szkoły najlepiej poradzili sobie z egzaminem gimnazjalnym.

72 absolwentów III klas Gimnazjum nr II pożegnało w piątek mury szkoły, w której spędzili minione trzy lata. Wielu uczęszczało również do mieszczącej się w placówce podstawówki. Kolejny etap ich edukacyjnej drogi do szkoła ponadgimnazjalna. Jaka? To zależy od wyników testów. A w tej szkole wypadły one bardzo dobrze.

 

Doskonałych wyników pogratulował uczniom i nauczycielom obecny podczas uroczystości burmistrz Michał Majewski. Najzdolniejsi uczniowie zostali wyróżnieni i nagrodzeni, do najlepszych trafiły świadectwa z lampasem, ale z rozpoczynających się wakacji wszyscy cieszyli się jednakowo.

 

Przez dwa miesiące nie będą odbywały się lekcje, ale to nie znaczy, że placówka całkowicie zamiera. Jak zwykle w wakacje, odbędą się remonty. Na korytarzach zamontowana zostanie nowa instalacja elektryczna. Remont czeka też sekretariat i wymienione zostaną drzwi do wszystkich pomieszczeń na piętrze i parterze. 1 września uczniowie wkroczą więc do szkoły przez zupełnie nowe, już nie drewniane, a plastikowe drzwi wejściowe.  

 

 

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

emeryt
emeryt 28.06.2016, 10:51
a z innych szkół nie zasłużyli??? tendencyjny artykuł-uważam,że wszyscy uczniowie i nauczyciele zasługują na odpoczynek po wytężonej pracy z naszymi dzieciakami,które są czasami okropne i nieznośne,najczęściej bez opieki zapracowanych rodziców. Każdy osiąga wyniki JAKIE CHCE LUB NA JAKIE GO STAĆ.
Tolka
Tolka 28.06.2016, 11:11
Panie emercie, a gdzie jest napisane, ze inni nie zasłużyli? Jeśli ktoś osiągnął najlepszy w mieście wynik, to trzeba to pochwalić. Ci uczniowie po prostu spisali się bardzo dobrze. Brawo! A o innych szkołach nikt nic złego nie napisał. Wakacje mają wszyscy
Natalia
Natalia 27.06.2016, 15:02
Gratulacje ;) Dla mnie najlepsza szkoła!
ich
ich 27.06.2016, 11:58
Gratulacje i super wakacji.

Pozostałe