200 kaczek popłynęło rzeką Bibrową

  • 05.07.2016, 09:42 (aktualizacja 06.07.2016, 11:30)
  • Krzysztof Wencki
200 kaczek popłynęło rzeką Bibrową
Po raz czwarty w Kościerzynie odbył się Wyścig Kaczek. Towarzyszył mu piknik w parku między ul. Wojska Polskiego i Dworcową.

W tym roku rzeką Bibrową popłynęło około 200 gumowych zabawek. Drogę do mety pilnie śledzili ich właściciele. Pierwsze 10 i ostatnie 3 kaczki były zwycięskie. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwali wolontariusze.

 

Każda kaczka kosztowała 9 złotych. Na cele charytatywne przekazanych zostanie więc około 1 800 złotych. W tym roku pieniądze trafią do kościerskiego hospicjum oraz Domu Pomocy Społecznej "Kaszub" w Stawiskach.

 

 

Szerszą relację z niedzielnego wyścigu przygotował Henryk Baszanowski.

 

 

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 12.07.2016, 08:31
Nawet do takiego popularnego w kraju i na świecie konkursu kaczek ta banda frustratów od Olka i Kariny się czepia. Typowe tępe i bezmyślne atakowanie wszystkich, którym nie po drodze z nimi. Żenada. PS. Widzę pierwsze objawy paranoi i manii prześladowczej - ww. wszędzie widzą Pana Konkola.
ej
ej 13.07.2016, 10:42
bo tak jest.
Komisja i jej kompetencje
Komisja i jej kompetencje 12.07.2016, 09:16
to nie jest banda ale szanowna komisja. Jak słyszałem wypowiedzi w radio pani K, to dopiero żenada, zresztą Rio odpowiednio się odniosło do komisji i jej kompetencji
żałosne
żałosne 12.07.2016, 09:09
bezmyślne i słabe, zaplecze pana Majewskiego
Należy powołać komisję
Należy powołać komisję 12.07.2016, 08:51
Powinno się powołać komisję i wszystko przebadać, a szczególnie to czy pan Konkol dokonuje wpisów i czy kaczki płynęły prawidłowo, proponuję powołać do komisji panią Kasię i pana Olka, to najlepsi specjaliści, oni znają się na wszystkim. Proponuję przesłuchać kaczki i w razie czego można im nie dać absolutorium. Niech płyną jeszcze raz zgodnie z wytycznymi komisji.
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 13.07.2016, 08:19
O tym, że Karinka nieustannie kopie dołki pod dyrektorem Domu Kultury Panem Janem Ditrichem - jakoś nikt nie wspomina.
Majewski = Konkol
Majewski = Konkol 12.07.2016, 09:14
Konkol = pan Sebastian Lemkie = pan Karol Narloch = pan Michał Kujach = pan Waldemar Kujach = pan Tomasz Dargacz....wielka rodzina
ciekawe
ciekawe 12.07.2016, 15:03
jak to się POukładali przedstawiciele PO, Nowoczesnej i PISu
plus ich żony
plus ich żony 12.07.2016, 09:51
jedna już dostała pracę a druga niedługo po "konkursie" też dostanie pracę, czytajcie Życie Kaszub pani Przybylskiej
aha
aha 12.07.2016, 15:04
jedna została dyrektorką w KRUSie a druga ma zostać w Kościerskiej Bibliotece?
Jowita
Jowita 12.07.2016, 10:59
Chciałam kupić Życie kaszub, ale okazało się, że pan Mach już wykupił cały nakład.
MAch
MAch 13.07.2016, 10:43
Kupuje tylko gryfa z lordem
gazeto maniak
gazeto maniak 12.07.2016, 11:10
Bu hahaha powtórka z rozrywki, już widzę jak on biega po mieście z naręczem gazet ;0)
a ja odpowiadam
a ja odpowiadam 11.07.2016, 20:25
Kaczki są zawsze wyławiane co do sztuki, bo pierwsze 10 wygrywa i ostatnia również. Ponad to kto chce swoją kaczuszkę na szczęście ten ją może wziąć. Naprawdę nie wiesz co się w Kościerzynie dzieje, a szkoda, bo dzieje się dużo dobrego
Uczestnik
Uczestnik 11.07.2016, 17:05
Oj głupki! Trzeba było przyjść i zobaczyć co z kaczkami się stało , a nie takie bzdury pisać!
do pana konkol
do pana konkol 12.07.2016, 08:18
to cała pana arogancja!
a ja pytam
a ja pytam 06.07.2016, 16:29
kaczki popłynęły i co dalej?? co się z nimi będzie działo?? będą zanieczyszczać wody???
dokładnie!!!!
dokładnie!!!! 08.07.2016, 17:49
co na to Straż Miejska?

Pozostałe