Smakowity festiwal w Starej Kiszewie

  • 07.07.2016, 09:19 (aktualizacja 12.07.2016, 10:28)
  • admin 24
Smakowity festiwal w Starej Kiszewie
Po raz trzeci w Starej Kiszewie odbył się festiwal „Kiszewskie Smaki”. Tak pysznej imprezy nie ma w całym powiecie! Na płycie stadionu odbyły się pokazy kulinarne, a mistrzowie kuchni na oczach widzów przygotowywali nietuzinkowe smakołyki rodem z Kaszub i Kociewia. Motyw przewodni: prostota i powrót do tradycyjnych przepisów.

 

W menu festiwalu pojawiły się więc: gomółki po kociewsku – to pierogi ziemniaczane z twarogiem, czy zupa zagraj – okraszony wywar z ziemniaków z zacierkami Ale nie zabrakło też smaków rodem zza granicy. Przykład: bergeńska zupa rybna– klasyk z norweskiego miasteczka Bergen. Gotowych dań mogła spróbować publiczność.

 

Kulinarnie wykazali się nie tylko profesjonalni kucharze, ale też samorządowcy. Powierzono im zadanie posiekania kapusty. Liczyła się szybkość i precyzja. Ostatecznie ogłoszono remis.

 

Przygotowano jednak nie tylko atrakcje kulinarne. Mieszkańców całej gminy miały do Starej Kiszewy przyciągnąć też inne rozrywki. Odbył się pokaz carvingu, dla dzieci przygotowano bezpłatną strefę zabaw z dmuchańcami, kulami wodnymi, ścianką wspinaczkową i malowaniem twarzy. Z Czech przyjechał lunapark.Strażacy zorganizowali pokaz wozów gminnych jednostek OSP, pojawiły się też stoiska z rękodziełem i wystawa prac malarskich. 

 

Pod wieczór pogoda stała się, niestety, kapryśna, ale występ gwiazdy wieczoru – zespołu Bayer Full i tak przyciągnął tłumy. Impreza trwała do 2 w nocy.

 

 

Dłuższy materiał o tym, co działo się podczas festiwalu: 

 

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

podsłyszane
podsłyszane 07.07.2016, 18:36
nie wiem czy taki smakowity,ponoć pół wsi zachorowało? tylko nikt nie wie po czym

Pozostałe