piątek, 29 marca 2024 15:46

Zawody wędkarskie nad Gałęźnym

W niedzielę nad jeziorem Gałęźnym w Kościerzynie zostały rozegrane zawody wędkarskie w dyscyplinie spławikowej „O Puchar Burmistrza Miasta Kościerzyna”. Była to jedna z imprez organizowanych w ramach Dni Kościerzyny 2016.

W zawodach udział brało osiemnastu zawodników w tym sześciu juniorów. Po trzygodzinnych zmaganiach z wędką i kapryśną pogodą wyłoniono zwycięzców.

W kategorii junior 1miejsce zajął Filip Słomiński z wynikiem 330 punktów
    2 m. Kamil Sadowski 90 punktów
    3 m. Aleksandra Kapisz 75 punktów
    4 m. Michał Majewski  70 punktów
    5 m. Daniel Dułak
    6 m. Marcin Majewski

W kategorii senior najlepszym połowem mógł pochwalić się Dariusz Wesołowski, który zdobył 900 punktów
    2 m. Stanisław Dejk 895 punktów
    3 m. Michał Łosiński 885 punktów
    4 m. Daniel Olszewski 785 punktów
    5 m. Krzysztof Stencel 480 punktów
    6 m. Marek Jaremko 395 punktów

Wyróżnienia za największą rybę otrzymał Stanisław Dejk, oraz najmłodszy zawodnik Filip Słomiński.

Były to trzecie i ostatnie zawody  w rywalizacji „O Tytuł Mistrza Koła”. Po podliczeniu  tzw. dużych punktów  z trzech tur i odrzuceniu jednego najsłabszego wyniku z danej tury, z pośród zawodników , którzy brali udział w trzech turach wyłoniono mistrzów. Mistrzem koła w dyscyplinie spławikowej na rok 2016 został Henryk Daft. Pierwszym wicemistrzem Daniel Olszewski, a Drugim wicemistrzem Dariusz Wesołowski.

Zwycięzcom gratulujemy!

Zarząd koła” Costerina” składa serdeczne podziękowania Panu Burmistrzowi Michałowi Majewskiemu, oraz Dyrektorowi Kościerskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  za pomoc i organizację Zawodów.