Energetyczny autobus na kościerskim rynku

  • 26.07.2016, 09:37 (aktualizacja 28.07.2016, 09:30)
  • Agnieszka Wróblewska
Energetyczny autobus na kościerskim rynku
Przez dwa dni na kościerskim rynku zauważyć można było niecodzienny pojazd. Energetyczny autobus to inaczej mobilne centrum edukacyjno-informatyczne, które ma na celu zapobiegać zmianom klimatu.

W autobusie  każdy zainteresowany mógł dowiedzieć się wszystkiego na temat odnawialnych źródeł energii i ich efektywnym wykorzystaniu we własnych domostwach. 

Dominika Witek - ekspert w Autobusie Energetycznym: W ramach projektu mamy do odwiedzenia 200 gmin zatem to jest bardzo szeoki zasięg osób do których możemy dotrzeć.


Naukowa podróż w jaką Eco-bus zabrał pasażerów rynku miała na celu podnieść świadomość mieszkańców na temat dokonujących się obecnie niekorzystnych zmian klimatu. Eksperci za pomocą nowoczesnego sprzętu znajdującego się w pojeździe przybliżali ideologię budownictwa energooszczędnego i instalacji odnawialnych źródeł energii oraz pokazywali  między innymi jak zaoszczędzić prąd i sprawić by wykorzystanie energii było mniejsze:


Dominika Witek: Wymiana oświetlenia jest takim pierwszym punktem, który moglibyśmy zaproponować  dla mieszkańca danego miasta, właśnie jak osoby przychodzą do nas to właśnie pierwszym elementem jest ta propozycja, a jeżeli ktoś ma już wymienione oświetlenie to można się tak naprawdę zainteresować budownictwem energooszczędnym bądź też zainstalowaniem instalacji dotyczącej właśnie odnawialnych źródeł energii.


Projekt Energetyczny Autobus finansowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej a  jego organizatorem jest  Krajowa Agencja Poszanowania Energii, dla której nadrzędnym celem  projektu jest  podniesienie świadomości społeczeństwa na temat ochrony środowiska i odnawialnych źródeł energii.

 

 

Agnieszka Wróblewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

A czy pan Majewski
A czy pan Majewski 28.07.2016, 12:30
już uporządkował nadmierne zużycie energii elektrycznej w Inkubatorze? Z tego co słyszałem to w zeszłym roku osobiście z śrubokrętem regulował klimatyzatory! To ci gospodarz, jak bob budowniczy wszystko sam zrobi!
Maja tu Maja tam
Maja tu Maja tam 27.07.2016, 13:39
Maja został sam
Edukację
Edukację 26.07.2016, 16:48
powinni rozpocząć od Majewskiego
Warto
Warto 26.07.2016, 18:23
Edukację warto rozpocząć od siebie.

Pozostałe