WakePark na Gałeźnym - atrakcja inna niż wszystkie

  • 28.07.2016, 09:25 (aktualizacja 01.08.2016, 12:12)
  • Agnieszka Wróblewska
WakePark na Gałeźnym - atrakcja  inna niż wszystkie
Plaża nad jeziorem Gałęźnym staje się punktem centralnym dla miłośników wodnego szaleństwa. To właśnie tu mieści się pierwszy w okolicy wyciąg nart wodnych.

 

Pomimo, że sezon sportów wodnych trwa w najlepsze nad kościerskim jeziorem dopiero od niedawna można zaobserwować  nietypową wodną atrakcję.  
 

Nina Świderska - WakePark: My troszkę późno się do tego zabraliśmy, nie wiedzieliśmy, że te urzędowe sprawy tak długo nam zajmą, ale już na ten moment dogadaliśmy się na tyle z urzędami. My mogliśmy sobie pozwolić, by ruszyć od maja za rok, ale jednak stwierdziliśmy, że chcemy jeszcze szybciutko wykorzystać ten sezon. Słyszeliśmy, że sierpień i wrzesień ma być ciepły i zrekompensować ten lipiec i mam nadzieję, że tak będzie i że każdy będzie mógł z takiej atrakcji sobie skorzystać w Kościerzynie i okolicach.


WakePark to wyciąg wodny o długości 180m, który stanowi doskonałą alternatywę spędzenia czasu wolnego na świeżym powietrzu.  Cała konstrukcja składa się z dwóch 9 metrowych masztów i rozpostartej pomiędzy nimi metalowej liny.  Z atrakcji skorzystać może każdy zainteresowany, a nad bezpieczeństwem  czuwają doświadczeni instruktorzy. Uczestnik poza wskazówkami jak zachować się na wyciągu otrzymuje również niezbędny do nauki pływania na desce sprzęt:

Łukasz Przybyłowski - WakePark: Kapok, czyli impact vest , bo nie jest to do końca taki kapok jaki widujemy na jakiś ośrodkach z kajakami i tak dalej, tylko oprócz tego że ta kamizelka jest wyporna także chroni ciało, górną część ciała przed uderzeniami. Do tego jest jeszcze kask, krótki instruktarz odnośnie tego, jak to ma się odbywać tutaj, to całe płynięcie na wyciągu i deska. Także wszystko co jest potrzebne żeby tutaj razem z nami bawić się na wyciągu.

 
Efektowne ewolucje na wodzie robią wrażenie, a prędkość maksymalna jaką może zapewnić wyciąg to aż 38km/h. Wszystko kontrolowane jest za pomocą sterownika podłączonego do komputera i obsługiwanego przez instruktora. Nad Gałęźnym poza wyciągiem wodnym na plażowiczów czeka również nowo powstałe boisko do siatkówki.


Z WakeParku korzystać będzie można nawet do końca października, a w przyszłych sezonach przewidziana jest jego rozbudowa o dodatkowe przeszkody.

 

 

Agnieszka Wróblewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Amelia
Amelia 27.06.2018, 20:54
Jaki jest koszt i ile trzeba mieć lat ?
Ania
Ania 31.07.2016, 09:39
Tylko ze akwen za mały...:))
Ania
Ania 31.07.2016, 09:35
Exstra,nareszcie jakas atrakcja.
g
g 30.07.2016, 16:38
Jaki jest koszt?
Janek
Janek 31.07.2016, 00:11
Dokładnie, podajcie ile trzeba zapłacić za tą atrakcję. Bo jeszcze ktoś pomyśli że to jest za darmo.
Justyna
Justyna 30.07.2016, 10:20
Super!

Pozostałe