Święto Sielawy już w sobotę

  • 03.08.2016, 13:54 (aktualizacja 08.08.2016, 11:17)
  • admin 24
Święto Sielawy już w sobotę
Już w najbliższą sobotę warto wybrać się do Wdzydz Kiszewskich. Odbędą się tu dwie ciekawe imprezy, na które w imieniu Gminy Kościerzyna zaprasza Grzegorz Daszkowski.

Grzegorz Daszkowski - dyrektor Zakładu Sportu, Kultury i Turystyki Gminy Kościerzynai: Nie masz planów na najbliższy weekend? 6 sierpnia zapraszamy! Malownicze Wdzydze zapraszają do siebie na kolejną edycję Święta Sielawy. Startujemy rano Biegiem Kościerskiego Browaru, a po południu bawimy się na Scenie letniej przy Centrum Usług Turystycznych. Na naszej scenie liczne konkursy, również występy gwiazd, takich jak: Muzyczna Grupa Wsparcia, Kabaret pod Wyrwigroszem i grupa Majestic.

 

Mile widziani we Wdzydzach będą biegacze w każdym wieku. Starty ruszą od godziny 9.00 na Boisku Gminnym. Po zakończeniu imprezy biegowej na scenie letniej, tuż obok kąpieliska nastąpi część artystyczna z dużą porcją dobrej rozrywki. Początek o godzinie 16.00.

 

Grzegorz Daszkowski: Przewidywane są liczne konkursy dla najmłodszych, jak również dla dorosłych. Będzie to konkurs łapania żywej ryby w basenie z wodą. Dostarcza to co roku wiele emocji i wiele śmiechu.

 

A na łasuchów czekać będzie maleńka, ale bardzo smaczna rybka, zwana również kaszubską morenką. To pyszny regionalny przysmak, który od 2011 roku znajduje się na liście produktów tradycyjnych województwa pomorskiego.

 

Grzegorz Daszkowski: Oczywiście gościć na naszych stołach i w punktach gastronomicznych tegorocznej edycji będzie sielawa. Będzie można jej skosztować i posmakować. Zapraszamy.

 

Święto Sielawy już 6 sierpnia we Wdzydzach Kiszewskich! Telewizja Kaszuby życzy smacznej zabawy!

 

 

admin 24

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marcin
Marcin 06.08.2016, 11:26
Czy sielawa będzie zgodnie z zapowiedzią czy znów tylko w papierach?
cieszymir
cieszymir 06.08.2016, 12:34
To fakt byłem rok temu, pojawiłem się tam przed rozpoczęciem koncertów a sielawy już nie było :))) To są jakieś kpiny, totalna amatorka ! świeto sielawy i żeby nie można było zjeść tej ryby... żenada !!!!!!!!
ona
ona 03.08.2016, 16:50
Madżestik? - Majestik !!!
straszne
straszne 03.08.2016, 17:34
ale czego tu wymagać...

Pozostałe