Trwają remonty dróg w Gminie Kościerzyna

  • 03.08.2016, 14:04 (aktualizacja 08.08.2016, 11:17)
  • Agnieszka Wróblewska
Trwają remonty dróg w Gminie Kościerzyna
Gmina Kościerzyna prężnie rozbudowuje swoją infrastrukturę. Inwestycje drogowe, jakie rozpoczęto dotyczą remontów ulic, kładzenia powierzchni asfaltowych oraz chodników.

W Kornem, Skorzewie i Łubianie prace remontowe już zostały zakończone a miejscowości te zyskały kolejno powierzchnie asfaltowe oraz chodnik. Następne inwestycje są w trakcie realizacji i dotyczą Wielkiego Klincza oraz Kościerskiej Huty.  W miejscowościach tych już od pewnego czasu można zaobserwować ciężki sprzęt budowlany.  Kolejne przetargi już zapasem, a najbliższe miesiące upłyną pod znakiem prac inwestycyjnych.

Grzegorz Świtała - Zastępca Wójta Gminy Kościerzyna: Radni, sołtysi wybierają te, które są najbardziej potrzebne, tam gdzie najwięcej osób mieszka. Dostaliśmy też dofinansowanie pochodzące z Urzędu Marszałkowskiego na tak zwaną drogę śródpolną. Jest to kolejny etap, w Niedamowie to będziemy budować, już jest rozstrzygnięty przetarg.

Mowa o budowie drogi asfaltowej miedzy Niedamowem a Nowym Niedamowem, na co Urząd Marszałkowski przyznał gminie 96 tysięcy złotych.

Wykonawcy prac inwestycyjnych jakie obecnie trwają na terenie Gminy Kościerzyna wybierani są na podstawie przetargów i pochodzą z całego regionu. Środki finansowe przeznaczone na obecnie budowane drogi ok.1.050.000 złotych.

 

 

Agnieszka Wróblewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

nadszedł czas
nadszedł czas 10.08.2016, 07:22
pana Świtały...? panie Piechowski proszę się zastanowić!
mamy półmetek wakacji...
mamy półmetek wakacji... 09.08.2016, 06:47
a inwestycji w Gminie Kościerzyna jakoś mniej jak w latach POprzednich, brakuje pomysłu czy pieniędzy? Jestem ciekaw jakie inwestycje są "sztandarowe"? Przecież państwo macie budżet około 53 mln zł rocznie i .... kawałek asfaltu i chodnika na cały rok? Za co wy tam bierzecie pieniądze?
nie wiesz?
nie wiesz? 09.08.2016, 06:53
https://youtu.be/w2EchsrZ3Xg?t…
Czytelnik
Czytelnik 08.08.2016, 21:58
wstrzymać remonty, kasę dla związku zbierać. https://youtu.be/E2vr2YeJ9qI?t…
jacek
jacek 07.08.2016, 19:49
w Kornem położyli asfalt, niby ok. Ale chodnik tylko do połowy długości tego asfaltu, a zabudowania mieszkalne są na całości asfaltu. dlaczego chodnik tylko do połowy jest? ale dziękuję za to co jest.
Bili
Bili 07.08.2016, 22:47
A z czego chodnik? Z polbruku, przypadkiem tego samego co ktoś prawie sobie na podwórku układał.
Korniak
Korniak 07.08.2016, 21:13
Bogdan za płytko trzymał palucha
Bogdan
Bogdan 08.08.2016, 06:52
jest za panem Piechowskim i w "ciemno" głosuje każdą jego propozycję!!!
Inwestor
Inwestor 07.08.2016, 17:06
Ja jako inwestor ,chcący stworzyć miejsca pracy w Gminie Kościerzyna jestem skutecznie blokowany przez władze gminy i robią oni wszystko aby nie powstało ani jedno miejsce pracy .
Powiedzcie mi proszę : jak to jest możliwe, że ludzie niemający zielonego pojęcia o rozwoju, przedsiębiorczości i ekonomii zasiadają na wysokich stanowiskach w waszej gminie ?
Ja wiem
Ja wiem 07.08.2016, 17:09
Ciemny lód kupił obietnice i tak jakoś głupio wyszło. A resztę zrobił już Grześ
obietnice każdy składał
obietnice każdy składał 08.08.2016, 06:51
a pan Piechowski NIC POza obietnicami nie dokonał, ale rządzi drugą kadencję....
Bili
Bili 07.08.2016, 16:45
A remont ul. Klasztornej w Wielkim Klinczu? Kto korzysta z tej drogi? W jakim celu ma być ten remont?
Przecież ta droga jest zamknięta dla ruchu i ma być położony asfalt? Czy może to ktoś wytłumaczyć?



http://www.koscierzyna.pl/BIP/…
radni chcieli?
radni chcieli? 08.08.2016, 06:49
a "dobry" Wójt POzwolił?
Jest Moc
Jest Moc 07.08.2016, 17:22
Tego się nie da wytłumaczyć.
Gmina Kościerzyna
Gmina Kościerzyna 05.08.2016, 17:36
mieszkańcy oczekują rozwoju, żądają poprawy infrastruktury drogowej, ,ściągnięcia przedsiębiorców a za tym utworzenia nowych miejsc pracy, poprawy warunków życia poprzez skanalizowanie rejonów gdzie brak kanalizacji a często nawet bieżącej wody...mieszkańcy nie oczekują gruszek na wierzbie i taniej promocji!
proszę państwa
proszę państwa 05.08.2016, 07:59
najpierw dopłaty do Związku Gmin Wierzyca a później dopiero jakieś inwestycje: ławeczka tam, troszkę chodnika tu, jak starczy to mały asfalcik u "swoich"
rowerem do Łubiany
rowerem do Łubiany 04.08.2016, 16:26
Kiedy będzie ścieżka rowerowa do Łubiany?? Ścieżki rowerowe są dla wszystkich mieszkańców gminy. Zainwestujcie w zdrowie ludzi. Miasto ma już ścieżki rowerowe, ale poza miasto strach jechać. Ruch na drogach jest coraz większy i jest coraz bardziej niebezpiecznie jeździć rowerem. Ścieżka rowerowa do Łubiany to będzie strzał w dziesiątkę
ścieżki
ścieżki 08.08.2016, 10:08
http://koscierzyna.pl/home/Akt…
bardzo słusznie
bardzo słusznie 05.08.2016, 07:55
ścieżka rowerowa do Łubiany! Miała być ... ale pan Piechowski odstąpił od realizacji inwestycji.
Klincz
Klincz 04.08.2016, 18:48
tak samo ścieżka z W. Klincza do K-ny ? kiedy w końcu powstanie? tyle było mowy o tym na zebraniu...
wspaniały pomysł
wspaniały pomysł 05.08.2016, 07:57
ale jak będzie to miała wybudować Gmina z obecnym wójtem to poczekamy do wyborów....
www.koscierzyna.pl
www.koscierzyna.pl 08.08.2016, 09:16
01.07.2016 roku w odpowiedzi na konkurs w ramach Poddziałania 9.1.2 Transport Miejski Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 ogłoszony przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego gmina Kościerzyna w partnerstwie z Miastem Kościerzyna wynikającym ze Zintegrowanego Porozumienia Terytorialnego złożyła wniosek o dofinansowanie budowy rowerowych dróg dojazdowych do węzła integracyjnego w Kościerzynie. W praktyce w ramach dofinansowania miałyby powstać drogi rowerowe z miejscowości: Sarnowy, Skorzewo, Wielki Klincz i Dobrogoszcz do Kościerzyny.

Długość wszystkich odcinków dróg rowerowych wynosić ma według planów 15,23 km (10,05 km w Gminie Kościerzyna i 5,18 km w Mieście Kościerzyna). Zadanie ma zostać zrealizowane w trybie „Zaprojektuj i wybuduj”. Prace projektowe i budowlane zostały oszacowane na kwotę około 10,5 mln zł (6,9 mln Gmina Kościerzyna i 3,6 mln zł Miasto Kościerzyna). Planowany harmonogram przewiduje rozpoczęcie prac projektowych od II kwartału 2017 roku oraz zakończenie robót budowalnych na ostatnich odcinkach w III kwartale 2018 roku.

Dodatkowo z informacji pozyskanych z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku wynika, że GDDKiA dysponuje środkami finansowymi na budowę ścieżki rowerowej z Kornego do Kościerzyny. Obecnie trwają prace nad przygotowaniem dokumentacji technicznej.
Pierwszy
Pierwszy 08.08.2016, 10:29
Kto to pisał? Knopik? Świtała a może Piechowski? Tak trudno się podpisać?
strzał
strzał 04.08.2016, 18:20
w kolano to już jest obiecanki byle do wyborów a PO wyborach od nowa
SK
SK 04.08.2016, 14:12
Gdzie obiecana ścieżka rowerowa na trasie Skorzewo-Kościerzyna? Przecież w roku szkolnym część młodzieży jeździ rowerem do szkoły, nie wspominając już o dużej liczbie osób jeżdżących jednośladem do pracy do Kościerzyny. To bardzo niebezpieczna trasa dla rowerzystów.
SK
SK 04.08.2016, 14:11
Gdzie obiecana ścieżka rowerowa na trasie Skorzewo-Kościerzyna? Przecież w roku szkolnym część młodzieży jeździ rowerem do szkoły, nie wspominając już o dużej liczbie osób jeżdżących jednośladem do pracy do Kościerzyny. To bardzo niebezpieczna trasa dla rowerzystów.
SK
SK 04.08.2016, 14:11
Gdzie obiecana ścieżka rowerowa na trasie Skorzewo-Kościerzyna? Przecież w roku szkolnym część młodzieży jeździ rowerem do szkoły, nie wspominając już o dużej liczbie osób jeżdżących jednośladem do pracy do Kościerzyny. To bardzo niebezpieczna trasa dla rowerzystów.
SK
SK 04.08.2016, 14:10
Gdzie obiecana ścieżka rowerowa na trasie Skorzewo-Kościerzyna? Przecież w roku szkolnym część młodzieży jeździ rowerem do szkoły, nie wspominając już o dużej liczbie osób jeżdżących jednośladem do pracy do Kościerzyny. To bardzo niebezpieczna trasa dla rowerzystów.
widzę, że kampania wyborcza zaczęła się
widzę, że kampania wyborcza zaczęła się 04.08.2016, 08:26
pan Świtała jako potencjalny kandydat chwali się inwestycjami...ale czym? Kawałek drogi asfaltowej i chodnik w Gminie liczącej ok 14 tys mieszkańców, z budżetem ok 53 mln zł? To jest żenada! Odnoszę wrażenie, że ta Gmina 10 lat temu prężniej się rozwijała.
czytelnik
czytelnik 07.08.2016, 18:42
nie 14 a 15,550. tyle nas było wg GUS na koniec 2015 roku
Bili
Bili 04.08.2016, 00:30
A co z tym czymś co nazywacie drogą Mały Klincz - Dębogóry? Ile jeszcze musi być wypadków aby ktoś się wziął za to? Nawet karetka wypadła z tej "NIBY DROGI". Gdzie są nasze podatki?
zapytaj pana Świtałę
zapytaj pana Świtałę 04.08.2016, 08:17
zdaje się, że jest z/cą wójta Gminy, ten pan Ci obieca drogę....
Pierwszy
Pierwszy 07.08.2016, 18:43
Ten ktoś nie zasługuje na PAN a obieca ci co tylko zechcesz
POdatki
POdatki 04.08.2016, 07:35
i tu i tam czytaj w wlk klinczu i we wdzydzach na imprach
MD
MD 03.08.2016, 20:02
W KORNEM jak już.

Pozostałe