Pierwszy asfalt na obwodnicy

  • 24.08.2016, 12:05 (aktualizacja 25.08.2016, 12:20)
  • Agnieszka Wróblewska
Pierwszy asfalt na obwodnicy
Trwają prężne prace przy budowie kościerskiej obwodnicy, na niektórych fragmentach trasy jest już wylany asfalt. Postępy prac doskonale widać na zdjęciach z lotu ptaka.

 

Agnieszka Wróblewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kasia
Kasia 31.08.2016, 07:54
Ja się bardzo cieszę, że w końcu obwodnica jest budowana, że widać postępy, że wszystko tak dobrze idzie. Mieszkańcy wiele lat na to czekali, było dużo obiecanek, ale w końcu będzie. To naprawdę dobre działania i byle tak dalej.
wiele lat na obwodnicę czekaliśmy
wiele lat na obwodnicę czekaliśmy 05.09.2016, 09:41
wielu ludzi się w nią zaangażowało i na koniec jak już ma być budowana wystarczyło spiąć ją z drogą na Skorzewo i byłoby SUPER a tak jeszcze wiele lat będziemy stali w korkach w centrum!
Krzysiek
Krzysiek 31.08.2016, 06:57
Obwodnica uwolni miadto zaledwie z ruchu tranzytowego. Robotnicy, pracownicy stoczni, unibudu, lubiany, szpitala itp dalej beda do niego wjezdzac, przesiadac sie do osobowek i w godzinach szczytu praktycznienic sie nie ieni. Osoba wracajaca z pracy w gdansku i tak wjedzie do biedronki, a dopiero potem z niego wyjedzie. Brak nitki letniej to także kolejna przeszkoda w rozladowaniu korkow w miescie. Pozbedziemy sie zaledwie z miasta tranzytu i turystow jadacych dalej.
zadowolony z obwodnicy
zadowolony z obwodnicy 31.08.2016, 07:11
Proponuję wnieść wniosek o zamknięcie na całej długości wszystkich głównych ulic w Kościerzynie. Wtedy już chyba będziecie zadowoleni, bo cały ruch przejmie obwodnica.
ZenOn
ZenOn 30.08.2016, 17:00
A wszystko to obstawią ekranami i będziemy mieli "piękny" tunel. Polskie absurdy.
          Dyrektor Generalny RIGP wybrany....
Dyrektor Generalny RIGP wybrany.... 29.08.2016, 08:49
To prawda,że został nim Zdzisław Czucha?????
POL
POL 28.08.2016, 12:45
Budowac to sie buduje ale prawda jest taka ze,mogloby to isc duzo szybciej.Zbyt male zasoby techniczno/personalne sa kierowane do prac.Druga sprawa to jak juz tu poprzednicy pisali,jesli nie bedzie polaczenia z droga wylotowa do Skorzewa to korki w miescie zmaleja o maksymalnie 20%.Ta droga(Skorzewo-Koscierzyna)a racczej tym czyms co droge przypomina dziennie przejezdza ok 5-6 tys pojazdow z czego ok 1.5tys to pojazdy ciezarowe.Trzecia sprawa to usilne , bezpodstawnie i utrudniajace zycie masowe spowalnianie ruchu w koscierzynie,np chodniki sie robi szersze niz ulice no i przejscia dla pieszych doslownie co 20 metrow!!!.No a Szczytem jakis zamglonych wizji sa przejscia praktycznie w rondach!!!.Czasami mam wrazenie,ze osoby zatwierdzajace u nas jakies projekty nie powinny decydowac nawet o wlasnym ogrodku a co dopiero o infrastrukturze publicznej,przykladem jest nowy odcinek ul Koscielnej w Skorzewie.Jadac od strony Koscierzyny aby skrecic w ta droge w prawo kierujacy sa zmuszeni zwolnic niemal do zera,tym samym blokujac caly ruch za soba (tu przypominam o tych 5-6 tys pojazdow dziennie)Warto tu wspomiec,ze istniala i nadal istnieje mozliwosc zrobienia lagodnego zjazdu od strony Koscierzyny w ta nieszczesna ul.Koscielna ktora dodatkowo zostala ''zaopatrzona''w nikomu nie potrzebne a raczej szkodzace 2 progi zwalniajace na odcinku chyba ok 40-50m nie dosc tego to sa one tak ostre,ze przejazd przez nie z predkoscia jaka jest na znaku tj 20km/h grozi rozerwaniem zawieszenia!!! Nadmienie tylko,ze nie ma tam zadnej szkoly,placu zabaw i niczego co by wymagalo instalacji tych dwoch ''ustrojstw''.Jest to tylko i wylacznie efekt chorych wizji i urojen.Wiec wracajac do naszej obwodnicy nie zdziwcie sie gdy nawet jak juz powstanie to i tak bedziecie stac w korkach bo na drogach i odcinkach laczacych ja z drogami wylotowymi narobia wam ronda,nie przemyslane i utrudniajace plynny ruch zjazdy i wjazdy a na koniec zakrasza to wszystko przejsciami dla pieszych.
Pozdrawiam serdecznie myslaca czesc naszego spoleczenstwa.
ps sorki za brak polskich znakow.
do POL pisarza
do POL pisarza 28.08.2016, 21:37
to jest prawie artykuł, jednak w połowie już nie dałem rady czytać. Prawda jest taka, że o progi zwalniające walczyli mieszkańcy i warto się ich o to zapytać, a reszta no cóż, sam piszący niechaj się postara najpierw uporządkować myśl, potem poprawnie to napisać, a potem to opublikować
jola
jola 28.08.2016, 22:14
Z polnej drogi zrobili wam asfalt i lęki teraz macie?.hehe.Nikt tam znacząco prędkości nie przekraczał,50km to norma w terenie zabudowanym.No ale jak przez lata były dziury na metr a teraz można było 50kmh jechać to fakt lęki mogły się pojawić hehe.Za to teraz 2 razy zwalniacie do ZERA. Gratulacje.
zbulwersowany
zbulwersowany 29.08.2016, 08:42
dobrze, że jest asfalt, że tyle dobrego się dzieje nie tylko na naszej ulicy. Nie wiem co w tym widzisz negatywnego i dlaczego tak piszesz. Te progi pozwalają zwiększyć bezpieczeństwo i o to w tym chodzi. Z tego co czytam widzę, że takie progi zwalniające masz zainstalowane na zwojach swojego mózgu.
ze Skorzewa
ze Skorzewa 28.08.2016, 18:54
Przez dwa tygodnie od Kościelnej progów nie było i wariatów pędzących po nowym asfalcie nie dało się po prostu zliczyć. Teraz możemy normalnie wyjechać z naszych posesji, bez wystawiania drugiej osoby informującej o pędzącym idiocie.
Zanim zaczniecie pisać bzdury o tych progach to przynajmniej zapoznajcie się z opinią mieszkających przy tym odcinku ludzi. I nikt nigdzie nie miał urojeń ani wizji. Progi powstały na Nasz wniosek.
Skorzewo2
Skorzewo2 28.08.2016, 21:39
Wiemy doskonale kto za tymi progami stoi.Bo wiekszosc jest przeciw.
z Kościelnej
z Kościelnej 29.08.2016, 14:12
Przeciw są ci, którzy urządzali sobie szybki skrót do Skorzewa, a nie ci którzy tam mieszkają.
pełna zgoda
pełna zgoda 28.08.2016, 13:44
Należy dodać, że w Mieście plany zatwierdza pan Majewski któremu podsuwają je "starzy" wyjadacze POprzedniej epoki. Obwodnica choć potrzebna stanie się drogą zabawką która nie spełni pokładanych w niej nadziei.
Pracownik
Pracownik 26.08.2016, 21:29
Jaki pierwszy asfalt?To jest położone kruszywo i spryskane jest tzw.emulsią.Nie ma jeszcze żadnego asfaltu.
Koral
Koral 26.08.2016, 14:02
Budują, ale do tej pory nie zapłacili za zabraną właścicielom ziemię pod obwodnicę. Burmistrz dodatkowo pobiera od byłych właścicieli podatek gruntowy za te grunty chociaż już od września 2015 przeszły one na własność skarbu państwa. Burmistrz nie uznaje decyzji wojewody o przejęciu tych gruntów z dniem wydania pozwolenia na budowę obwodnicy.
Obserwator
Obserwator 25.08.2016, 21:28
Cieszę się, że będzie obwodnica. Często jeżdżę na plac budowy i obserwuję postępy. Dużo się tam dzieje. Oby prace nadal trwały tak intensywnie to będzie dobrze.
obserwator z okna swojego domu
obserwator z okna swojego domu 30.08.2016, 07:02
no to oznacza że w pobliżu twojego domu nie budują obwodnicy, więc masz się z czego cieszyć
do amatorzy i dobrze budują
do amatorzy i dobrze budują 25.08.2016, 20:18
jak skrót mówi DW to droga wojewódzka a obwodnica jest budowa na w ciągu DK 20 więc nie możliwości aby obwodnica łączyła DW.
naucz się
naucz się 25.08.2016, 22:01
pisać po polsku : "...a obwodnica jest budowa na w ciągu DK 20 więc nie możliwości aby obwodnica łączyła DW."
Amatorzy
Amatorzy 25.08.2016, 19:40
Aby czytac projekty trzeba sie na tym znac albo zaangazowac fachowcow. A Pan Czucha i Pan Majewski maja z tym bardzo duzy problem.
Bili
Bili 24.08.2016, 21:02
Trzeba im przyznać, że działają. Widać to codziennie.

Pozostałe