piątek, 26 kwietnia 2024 16:25
News will be here

WERONIKA LIZAKOWSKA MISTRZYNIĄ POLSKI!

Weronika Lizakowska, reprezentantka PCM KUKS Remus Kościerzyna zajęła pierwsze miejsce w biegu na 1500 m na rozgrywanej w Łodzi 21. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Podopieczna Wojciecha Pobłockiego wywalczyła tym samym złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

Tegoroczny sezon jest dla Weroniki Lizakowskiej bardzo udany. Na początku roku zajęła 5 miejsce na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w biegu na 2000 m, zaś w marcu była 5 na dystansie 5 km w biegu rozegranym w ramach Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w biegach przełajowych. Sezon na otwartym stadionie dla zawodniczki kościerskiego Remusa także rozpoczął się bardzo dobrze. Już w pierwszej fazie sezonu uzyskiwała wartościowe wyniki, a jej najlepszy rezultat w biegu na 1500 m – 4:32.35 – plasował ją na pierwszym miejscu w Polsce w swojej kategorii wiekowej.
Zwieńczeniem pierwszej części sezonu i najważniejszym startem w roku 2015 była rozgrywana w dniach od 5 do 7 sierpnia w Łodzi 21. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, czyli Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. W tych zawodach Weronika wystartowała w biegu na 1500 m i wywalczyła złoty medal!
- Pomimo bardzo wysokiej temperatury powietrza bieg był rozgrywany w bardzo szybkim tempie – mówi Wojciech Pobłocki, trener zawodniczki. - Zgodnie z założeniami taktycznymi Weronika wyszła na prowadzenie na drugiej pięćsetce i mimo że straciła to prowadzenie na 1350 m, to po wspaniałej mobilizacji na finiszu, tuż przed metą wyprzedziła najtrudniejszą rywalkę i zajęła pierwsze miejsce.
Weronice Lizakowskiej udało się wyprzedzić m.in. Beatę Topkę, która w gronie specjalistów uważana była za największą faworytkę tego dystansu. Zawodniczka Talexu Borzytuchom to m.in. brązowa medalistka 13. Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy.