Maraton pływacki ku pamięci Romualda Wołodźki

  • 29.08.2016, 09:08 (aktualizacja 31.08.2016, 09:26)
  • admin 24
Maraton pływacki ku pamięci Romualda Wołodźki
Kolejne już lato nad jeziorem Gałęźnym odbywała się bezpłatna szkółka pływania. Pomysł i misję Romualda Wołodźki po jego śmierci kontynuują ratownicy. W parku imienia honorowego obywatela naszego miasta odbył się w czwartek maraton wieńczący tegoroczny sezon nauki.

Tylko w te wakacje w bezpłatnym kursie pływania nad Gałęźnym wzięło udział 125 osób, a 32 zdały egzamin na kartę pływacką. Najmłodszy uczestnik miał 3, a najstarszy 73 lata. W maratonie wzięło udział 40 śmiałków, którzy zmierzyć mogli się z dystansem 200 lub 600 metrów. Większość zawodników nauczyła się pływać właśnie tutaj. Teraz mogli popisać się zdobytymi umiejętnościami. Wszystko pod czujnym okiem ratowników.

 

Wśród uczestników znalazł się również utytułowany sportowiec Marcin Łukowicz. Reprezentant Polski zdradził nam, że w sezonie jest nad Gałęźnym praktycznie codziennie. Ten start to mała rozgrzewka, ale okazała się wcale nie tak łatwa, bo choć było bardzo ciepło, to woda miała tylko 19 stopni.

 

Marcin trenuje obecnie do Mistrzostw Polski. Te zawody odbędą się na naszym basenie w listopadzie. Zawodnik kościerskiej Manty ma duże szanse na to, by wywalczyć złoto i trzymamy kciuki za to, by zdobył tytuł Mistrza Polski. Tymczasem po piętach depczą mu już młodzi pływacy. Wystarczy spojrzeć na entuzjazm i chęć sportowej walki uczestników mierzących się z dystansem MINI, by być spokojnym o przyszłość kościerskiego pływania!

 

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

d
d 31.08.2016, 14:04
Super sprawa ogromne podziękowania dla instruktorów i ratowników

Pozostałe