Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty idzie na emeryturę

  • 29.08.2016, 13:02 (aktualizacja 30.08.2016, 13:00)
  • Agnieszka Wróblewska
Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty idzie na emeryturę
26 sierpnia w sali im. Lubomira Szopińskiego odbyła się „Konferencja dyrektorów publicznych i niepublicznych szkół i placówek województwa pomorskiego”.

Spotkanie dotyczyło organizacji roku szkolnego 2016/2017 oraz stanowiło podsumowanie podjętych działań w systemie oświaty w roku minionym. Przedstawiciele placówek oświatowych zapoznali się między innymi ze zmianami jakie zostaną wdrożone na przestrzeni najbliższych lat.

 

Monika Kończyk – Pomorski Kurator Oświaty: Pojawia się ośmioletnia szkoła, w listach nazwana Szkoła Podstawowa, zobaczymy co będzie w projekcie ustawy. Szkoła gimnazjalna zostaje przekształcona, wygaszane są gimnazja. Następnie pojawia się 4-letnie liceum ogólnokształcące, 5-letnie technikum i szkoła branżowa z dwoma jak gdyby etapami, kwalifikacjami, z pierwszym i drugim stopniem.

 

Podczas Konferencji miało miejsce uroczyste pożegnanie odchodzącej na emeryturę dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Kościerzynie – Haliny Uchman, która w Kuratorium pracowała 26 lat.

   

Halina Uchman – była dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Kościerzynie: Jest to dla mnie chwila, na pewno bardzo niezwykła, bo przechodzi się na emeryturę tylko jeden raz w życiu, a więc jestem jeszcze wzruszona, tymi wszystkimi podziękowaniami, życzeniami, kwiatami. Wnioskuję z tego spotkania, że jednak dyrektorzy docenili mnie i nie tylko to, co było dobre, ale też problemy, które były trudne zostały też rozwiązane. Ciesze się, że jeszcze mogłam w tym stanie tutaj dzisiaj być.


Uroczystości towarzyszyło wielkie wzruszenie oraz podniosła atmosfera. Halina Uchman na swojego zastępcę poleciła swoją długoletnią współpracownicę i starszą wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Kościerzynie – Joannę Sawczyn.

 

 

Agnieszka Wróblewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dyr.
Dyr. 10.09.2016, 21:58
Chciałbym Pani podziękować, że Pani odeszła na zasłużoną emeryturę! To był strzał w dziesiątke! Czuję się teraz wolnym i mogę robić w mojej szkole co chcę oczywiście w ramach prawa oświaty! Pani życzę dobrego samopoczucia, bo po tylu latach pracy w tym "młynie" jest Pani napewno wykończona! Mam nayzieję, że nowa dyrektor pozwoli nam na większą wolność!
Nau zycielka ale nie gorsza od ciebie
Nau zycielka ale nie gorsza od ciebie 05.09.2016, 17:48
Właśnie, nie wiem dlaczego, ale nigdy nie broniłaś praw nauczycieli! Jesteś oslbą z ludu (ojciec rzemieślnik więc powinnaś bronić nas, biednych nauczycieli! No ale tak to juž jestt, że osoby z normalnych, nieraz biednych środowisk, po osiągnięciu jakichś tam urzędów uważają się za osoby bardzo ważne, ale słoma wystająca z kamoszy na to nie pozwala! Każdy mógł być na twoim stanowisku! To powinno być dla ciebie jasne! Nie dziękuje ci za twpją dzisłalność, bo wiele ludzi dziękują Bogu, że wrrszcie zapanuje cisza!
Nau zycielka ale nie gorsza od ciebie
Nau zycielka ale nie gorsza od ciebie 05.09.2016, 17:28
Bóg z tobą, ciekawe kto z tobą będzie chciał rozmawiać. Tyle lat i tyle...........!!! Mam nadzieję, że będziesz spokojkie spała!
Była dobra koleżanka
Była dobra koleżanka 03.09.2016, 21:15
Halino, życzę ci dużo zdrowia i pomyślności na emeryturze. Szkoda tylko, że idąc w urzędy zapomniałaś bardzo szybko o twoich , jak zawsze mówiłas najlepszych koleżankach. Wówczas na te stanowiska mógł pójść każdy i ty o tym dobrze wiesz. Jak szybko można sie zmienić. Nauczycielem zostaje sie w szkole. W urzędzie zatraca się ten zawód. Tak więc szkoda, że nie idziesz na emeryturę jako nauczycielka tylko jako urzędniczka, zapominając o swoim zawodowym pochodzeniu. Nauczyciel to coś szczególnego. Szkoda, że o nas zapomniałaś! Wielki człowiek, nawet na wysokim stanowisku pozostaje sobą. Szkoda, że to ciebie nie dotyczy.
Janek
Janek 02.09.2016, 09:11
a kto zajął jej miejsce????
Nauczyciel
Nauczyciel 02.09.2016, 00:19
Ta pani powinna opuścić swoje miejsce pracy po cichu, bo nazbierało sie u niej dużo niścisłości, które może kiedyś będą wyjaśnione!? Niekompetencja do ptęgi dziesiątej! Oświata w Kościerzynie i nie tylko może przez to odejście tej osoby profitować!
 emerytka-nauczycielka
emerytka-nauczycielka 01.09.2016, 21:16
nauczyciel pracujący bezpośrednio z uczniem przechodząc na emeryturę jest wypalony zawodowo,ma zrujnowane zdrowie,nerwy a inni korzystają z nauczycielskich profitów i prócz problemów domowych nie posiadają innych,gdyż robota na takim stołku nie może ani stresować,ani męczyć bo wydawanie poleceń NIE JEST AŻ TAK MĘCZĄCE.Ci pierwsi odchodzą w ciszy,z bukietem kwiatów i pamiątkową książką,na którą składają się młodsze koleżanki i koledzy z pracy,tym drugim organizuje się widowisko z kamerami. I tak potem będziemy równo usypani piachem
Obserwatorka
Obserwatorka 31.08.2016, 21:26
Nowa Pani Kurator, to dopiero porażka. Nie prowadziła spotkania z dyrektorami, tylko jakiś show !!! Nieumiejętność wystąpień publicznych aż porażała. Bełkot niegramatyczny, zjadanie końcówek, nikomu nie znane skróty myślowe czyniły popisy tej pani wprost groteskowymi ... Próby łajania dyrektorów też raczej nie na miejscu przy tej okazji. Niestety to jest kolejny efekt "dobrej zmiany" również (szkoda) w oświacie.
Majewski marionetka zaplecza Czuchy
Majewski marionetka zaplecza Czuchy 02.09.2016, 08:27
Te kościerskie dyrektorskie towarzystwo wzajemnej stworzone przez Czuchę, któremu dowodzi dyrektor Alicja Kirstein powinno być dawno rozpędzone. Ale rządy Majewskiego, to zapewnienie bezpieczeństwa starego układu. Majewski to bezwładna marionetka zaplecza Czuchy.
Uffff
Uffff 31.08.2016, 09:25
Wszyscy ze szczęścia to 2 tygodnie będą %%%%. Rozpoczęcie roku szkolnego przesunięte do 12 września.
PS. Kończy się PRL, zaczyna się XXI wiek. W młodych powinna być siła.
xxx
xxx 30.08.2016, 11:50
Może nowa osoba na tym stanowisku wreszcie zacznie pracować, a nie brać tylko pobory uprzykrzając życie innym.Nowe zadania to przede wszystkim LO powinno przestać być mierną szkołą, a powinno być oczkiem na świat dla wielu młodych Kościerzaków.
Brawo
Brawo 31.08.2016, 09:40
tak powinno być. Niestety nie wszyscy podzielają to zdanie. Przy artykule o remoncie w LO byli tacy co cieszyli się z "dobrych zmian"...
dyr.szkoly w CBSW
dyr.szkoly w CBSW 30.08.2016, 11:45
Na emeryture idzie sie tylko jeden raz. Pani Halino, pani przeciez pobierala emeryture i pracowala na pelnym etacie wiec przeszla pani po raz drugi na emeryture! To byl najlepszy przyklad blokowania takich stanowisk przez ludzi z dawnej epoki i to bardzo miernych! Jest tylu mlodych i chetnych do pracy a stara ukladowa gwardia bierze podwojne pieniadze za lekka prace a mlodych nauczycieli wysyla sie na kuroniowke! Wstyd i zal !
Ktoś
Ktoś 30.08.2016, 09:13
Wreszcie, może ktoś następny będzie normalny.

Pozostałe