Pomagają rozpocząć rok szkolny

  • 31.08.2016, 12:01 (aktualizacja 02.09.2016, 11:32)
  • Agnieszka Wróblewska
Pomagają rozpocząć rok szkolny
W minioną sobotę (27.08) w siedzibie Stowarzyszenia Civitas Christiana odbyła się Akcja Zeszyt, której głównym celem było obdarowanie paczkami z artykułami szkolnymi dzieci z uboższych rodzin zamieszkujących miasto oraz tereny Gminy Kościerzyna.

Akcja Zeszyt możliwa jest dzięki ludziom dobrej woli, których wokół siebie zrzesza organizatorka akcji Gabriela Ćwikałowska. To ona wraz z Civitas Christiana oraz Caritas Polska dzięki darczyńcom zapewniła szkolny start ponad 60 rodzinom, w skład których wchodzi ponad 150 dzieci. Wręczenie paczek nie było jedynym miłym akcentem na Akcji Zeszyt:

Sebastian Lemke – wolontariusz: Z akcji katolickich otrzymaliśmy szereg napojów, jedzenia, słodyczy, dzięki czemu będziemy mogli zrobić właśnie poczęstunek.

 

Artykuły szkolne nadal czekają na potrzebujących:

Sebastian Lemke: Część zeszytów jeszcze mamy, jeżeli ktoś będzie potrzebujący to może się do nas zgłosić. Do naszej siedziby Civitas Christiana i otrzymać właśnie doposażenie dla dzieci.

Cel akcji jest szczytny a zapotrzebowanie na pomoc w takiej formie ogromne:

Michał Majewski – Burmistrz Miasta Kościerzyna: Natomiast rzeczywiście potrzeby są i jest to dla wielu rodzin bardzo ciężki okres, wysłanie dzieci we wrześniu do szkoły. I dopóki znajdują się osoby, które chcą w tym pomóc, chcą pomóc tym rodzinom, aby mogły one rozpocząć nowy rok szkolny to się bardzo z tego cieszymy.


Akcja organizowana jest już po raz kolejny i na pewno nie ostatni.

 

 

Agnieszka Wróblewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

j
j 05.09.2016, 11:04
Zwykła próba podpięcia się pod działania poprzedników w celu zebrania kapitału politycznego. Trochę zdjęć, mała wzmianka itp... Nie mieszajcie w to pomocy i biednych. Oni dadzą sobie radę....
beatka
beatka 02.09.2016, 17:21
Nie po to miało być pińćset +?
Marta
Marta 02.09.2016, 07:53
Pani Gabrysiu wielki szacunek, oby było więcej takich społeczników jak Pani.
Wandzia
Wandzia 01.09.2016, 10:46
Akcja bardzo pozytywna.
Natomiast rzeczywiście potrzeby są....
Natomiast rzeczywiście potrzeby są.... 01.09.2016, 10:16
BRAWO panie Majewski jest pan na dobrej drodze. Teraz proszę też zająć się Związkiem Gmin i śmieciami oraz oczyszczalnią ścieków i będzie dobrze!
Majewski i Dargacz duet medialnych obłudników
Majewski i Dargacz duet medialnych obłudników 05.09.2016, 18:40
Majewski i Dargacz to zgrany duet. Dla poklasku ustawią się wszędzie tam, gdzie są flesze aparatów fotograficznych. Obłudnicy robią wszystko dla poklasku.

Pozostałe