Solidarnie kompletują szkolne wyprawki

  • 01.09.2016, 13:27 (aktualizacja 02.09.2016, 12:40)
  • admin 24
Solidarnie kompletują szkolne wyprawki
Z pomocą dla rodzin kompletujących szkolną wyprawkę wyszedł Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność”, który Akcję Zeszyt organizuje już od kilkunastu lat.

W szkolnym ekwipunku znalazły się: zeszyty, długopisy, bloki i przybory szkolne, ale też plecaki i papier potrzebny do kserowania, czy drukowania.

 

W tym roku udało się pomóc 120 dzieciom. To mieszkańcy Kościerzyny i gminy Kościerzyna. W większości pochodzą z rodzin wielodzietnych. Organizatorzy przyznają, że w tym roku pojawiły się wątpliwości, czy akcja jest potrzebna, gdy funkcjonuje Program 500+. Doszli jednak do wniosku, że mimo finansowego wsparcia, pomoc przy skompletowaniu szkolnej wyprawki nadal jest potrzebna.

 

W gronie sponsorów tegorocznej edycji akcji znalazły się osoby prywatne, przedsiębiorcy, samorządowcy oraz Nadleśnictwo Lipusz. W przedsięwzięcie zaangażowała się również Komisja Porządku Publicznego i Spraw Społecznych Rady Miasta Kościerzyna.

 

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (52)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Burmistrz Miasta Michał Majewski
Burmistrz Miasta Michał Majewski 15.09.2016, 08:42
pełnomocnik PISu, można na niego liczyć, pójdę z moimi problemami na pewno mi pomoże!
można liczyć na naszego Burmistrza
można liczyć na naszego Burmistrza 15.09.2016, 09:08
On jeden sam przeciw kłamstwom i pogardzie, pomoże i wesprze każdego, jak ojciec syna.
pan Majewski
pan Majewski 15.09.2016, 08:18
jest bardzo zaangażowany w pomoc drugiemu człowiekowi, daje z serca, nie pokazuje się przy tym i nie zabiega o reklamę
tak tylko pan Majewski
tak tylko pan Majewski 15.09.2016, 08:20
to bardzo uczciwy i porządny człowiek
znam go
znam go 15.09.2016, 08:28
jest wspaniałym człowiekiem, serce na dłoni, dużo dobra uczynił dla ludzi.
wszyscy możemy na Burmistrza liczyć!
wszyscy możemy na Burmistrza liczyć! 15.09.2016, 08:32
zawsze we wtorek od 7 do 17 możemy się do Burmistrza zwrócić o pomoc
Marian
Marian 07.09.2016, 08:32
Zgadzam się, że ataki na burmistrza są coraz bardziej żenujące, tak jak by osoba atakująca działała w amoku. Pisze komentarz za komentarzem, najczęściej kopiuj wklej, a do tego jest coraz bardziej chamska i wulgarna. Oj niedobrze się dzieje, gdy tacy ludzie chcą się dostać do władzy
Majewski i rządy moralnych karłó
Majewski i rządy moralnych karłó 07.09.2016, 11:08
Najgorszym nieszczęściem jest, gdy do władzy dojdą niekompetentni, zakłamani nieudacznicy jak Majewski wspierane przez równie zakłamane moralne i intelektualne karły pokroju Konkola czy Dargacza, które roszczą sobie prawo do pouczania innych.
Zakłamany duet - Dargacz i Majewski.
Zakłamany duet - Dargacz i Majewski. 06.09.2016, 20:32
Kto "z serca" pomaga nie będzie o tym trąbił na cały świat w świetle kamer jak Majewski i Dargacz. Intencją tego zakłamanego duetu Dargacz i Majewski nie jest pomaganie, tylko robienie dobierać "PR-u" i to jest obrzydliwe.
pan Majewski
pan Majewski 06.09.2016, 19:16
pozuje do zdjęć, głośno czyta przed kamerą a sprawy miasta i mieszkańców leżą...pomysłów na rozwój brak, inwestorów brak, kwitnie tylko propaganda "dobrej osoby"
do kandydata na burmistrza
do kandydata na burmistrza 06.09.2016, 21:19
Twoja propaganda złej osoby, jest tragiczna. Sprawy mieszkańców są poruszane. Pan burmistrz przyjmuje ludzi co tydzień z wieloma sprawami. Dla burmistrza ludzie są najważniejsi właśnie. Taką kampanią nie zwojujesz Kościerzyny. Jesteś złym człowiekiem, nie zostaniesz burmistrzem, nie masz szans. Chcesz osiągnąć sukces pogrążając innych zamiast tworzyć dobro.
Dobro i prawda obce Majewskiemu i jego kundelkom
Dobro i prawda obce Majewskiemu i jego kundelkom 06.09.2016, 22:49
O "dobru" i "prawdzie" ani Majewski, ani ty zakłamany kundelku Majewskiego nie macie ZIELONEGO pojęcia.
do kandydata na burmistrza
do kandydata na burmistrza 07.09.2016, 07:51
Treści komentarzy osoby atakującej pana burmistrza są coraz bardziej agresywne i żenujące. Świadczą tylko i wyłącznie o osobie je piszącej. Takie chamskie i prostackie zachowanie jest przykładem tego, kto będzie walczył w przyszłych wyborach o stanowisko burmistrza. Dobrze, że Kościerzacy to mądrzy ludzie i dokonują mądrych wyborów.
do związkowca
do związkowca 06.09.2016, 09:59
Nie umniejszałbym a pana miejscu działalności ani pana Majewskiego ani Dargacza. Każdy daje ile może, ile go stać. Nawet jeżeli daje połowe, czyli 250-500 czy to mało? Wstyd, że padają tu kwoty.
związkowiec
związkowiec 05.09.2016, 22:50
To jest świństwo, co piszecie o Majewskim! Znam go kilkanaście lat. Wielokrotnie widziałem jak pomagał ubogim - wielokrotnie wykładał 500-1100 zł. Ani razu nie drgnęła mu powieka. Nie bylo kamer, nie było świdków poza 2-3 osobami. Widziałem to i to jest świąta prawda. Ilu z was tak pomaga? No dargacz to inna sprawa dawał zwykle polowę połowę tego, sknerał chyba nie wiem,słabiutko, ale Majewski ma mój wielki szacunek do końca życia. Kilku moich znajomych to potwierdziło, że ileś razy dostali od Majewskiego w trudnej sytauacji życiowej po kilkaset złotych, od wielu lat. I tylko oni są tego świadkami. Wstyd - jak można takie świństwa wypisywać. Odpowiedz sobie ile dałaś w ostanicm miesiącu dla potrzebujących? No ile?
pan Majewski
pan Majewski 06.09.2016, 06:46
nie dał nikomu nic za darmo, tym razem też dlatego POzuje do zdjęć w gronie innych polityków. Ja bym nie wyróżniał pana Majewskiego w tym gronie gdyż od początku w ten sposób budował zaplecze polityczne. W ostatniej kampanii wyborczej osoby związane z akcjami charytatywnymi prowadziły kampanię wyborczą (pani Ćwikałowska i inni). Przypadek? A pamiętacie jak w trakcie kampanii wyborczej w 2014 roku pan Majewski (kandydat jeszcze na burmistrza) wraz z panem Ditrich i grupą młodzieży przy użyciu instrumentów kroczyli po mieście i "anonimowo"? Ja pamiętam i to i wiele innych "osiągnięć" pana Majewskiego i Dargacza.
Marian
Marian 06.09.2016, 09:30
Są osoby, które pojawiają się nagle przed wyborami. Które zaczynają organizować nagle imprezy. Które nagle stają się dobroczyńcami. Są też osoby takie jak pan Majewski, które cały czas działają na rzecz innych, które dostrzegają krzywdę ludzką, biedę i niesprawiedliwość. Mam do niego wielki szacunek, bo od lat wspomaga osoby ubogie nie obnosząc się tym. Mam do niego szacunek, bo pozostaje sobą niezależnie od funkcji jaką pełni. On wie, że człowiekiem się jest, a burmistrzem bywa. To pan Michał wspomaga biednych ze swojego portfela prywatnego. Dobro które pan daje powróci do Pana i tego jestem pewien. Jeżeli w ten sposób jak powyżej ktoś się o Panu wypowiada, to znaczy, że nie działa charytatywnie w naszym mieście, że sprawy filantropijne są dla niego nieważne, ale ważne jest oczernianie dobrej osoby, by samemu stworzyć sobie lepszy obraz przed wyborami. Ohydne jest takie postępowanie.
SUPER
SUPER 05.09.2016, 20:21
darczyńcy są anonimowi-to prawdziwy dar z serca
Majewski i Dargacz - duet kościerskich obłudników.
Majewski i Dargacz - duet kościerskich obłudników. 05.09.2016, 18:59
Tam gdzie flesze i media zawsze przyczłapie duet kościerskich obłudników - Majewski i Dargacz. Działają tylko dla oka, pod publiczkę.
tak to już jest
tak to już jest 06.09.2016, 06:38
że przed upadkiem kroczy pycha!
Brawo.
Brawo. 05.09.2016, 17:56
Akcja pozytywna. Tak dalej.
związkowiec
związkowiec 05.09.2016, 09:56
Akcję "Zeszyt" zainicjowali 19 lat temu pa Rymsza i Pastwo Etmańscy. Taka jest prawda.
j
j 05.09.2016, 09:53
Zapraszamy do biura NSZZ "Solidarność", które czynne jest codziennie.
zmiany w Solidarności
zmiany w Solidarności 05.09.2016, 10:45
czy w biurze Solidarności teraz przyjmuje Karczewski organizator akcji?
jakie było kryterium przyznawania pomocy?
jakie było kryterium przyznawania pomocy? 05.09.2016, 09:37
posiadam rodzinę wielodzietną i do mnie nie dotarli z pomocą. Dlaczego?
to ciekawe
to ciekawe 06.09.2016, 06:35
W jaki sposób dobierali Rodziny, dzieci którym dali zeszyty. Kto wybierał komu dać a komu nie dać. Nie słyszałem aby była jakaś komisja zajmująca się weryfikacją a zatem kto decydował o wręczeniu zeszytów i komu?
ja
ja 04.09.2016, 23:39
Bez dzieci w Polsce będzie za mało pracowników i już 5-10 lat będą obniżać ememrytury, bo nie będzie miał kto je wytwarzać !!! W ZUS już dzisiaj jest pusta KASA !!! Dzieci jest za mało, a i tak jak dorośnie wyjeżdza na zachód. Kto będzie pracował za 10 lat ? Starcy i staruszki ?
tylko prawda
tylko prawda 03.09.2016, 09:45
Dyskutujmy opierając się tylko na prawdzie, a nie na fałszu czy domysłach. Jeśli ktoś nie ma wiedzy na temat działalności NSZZ "Solidarność" w Kościerzynie, to niech się nie wypowiada. Akcję "Zeszyt" zainicjowali 19 lat temu pan Rymsza i Pastwo Etmańscy. I taka jest prawda. Każdy, kto twierdzi inaczej, po prostu kłamie.
ja
ja 03.09.2016, 08:12
Brawo. Tylko tak dalej!
do poniżej
do poniżej 03.09.2016, 08:05
Też możesz dostać 500+, ale pewnie nie chcesz dzieci, są ci przeszkodą, lub może jedno wystarczy. Nie chcesz poświącić sie dla ojczyzny. Wolisz karierę, samochody, pieniądze, kilka mieszkań lub domów, bo jeden, to za malo. No i jeszcze 2,3 fury, żeby poszpanować. A potem będziesz krzyczał, doajcie mi pracowników za 1100, bo ich nie ma. A skąd mają być, jak mało kto chce je począć dzieci i wychować?
beatka
beatka 03.09.2016, 11:45
I jeszcze w sprawie poświęcania się dla ojczyzny. Odpowiedzialny obywatel dba o swoje dzieci. Dba o ich utrzymanie. Ma ich tyle, na ile może sobie pozwolić (chodzi nie tylko o kasę, ale i o czas. Musi z nimi rozmawiać, bawić się, je WYCHOWYWAĆ). Naprodukowanie potomstwa to nie sztuka. Sztuką jest wzięcie za nie odpowiedzialności. Czy patriotą jest ten, który wciąż wyciąga rękę do państwa i woła "Dajcie mi, dajcie! Mi się należy!"? Czy ten, który jeszcze coś od siebie daje?
W sumie, co ja gadam! Przecież panuje odwrotna tendencja. Róbcie dzieci, bierzcie zasiłki, bierzcie 500 +, bierzcie zeszyty, bierzcie wszystko, co uda wam się dostać. Wyjdziecie na tym 1000 razy lepiej niż ten, który sam stara się na wszystko zarobić. Ten nie dość, że zarobi mniej, to jeszcze mu podatek nałożą. Nie opyla się.
Ps. To prawda.
do Beatkaśki
do Beatkaśki 03.09.2016, 11:54
Droga Beatko jako stara bezdzietna panna masz sporo czasu do myślenia, ale czy Twoje myślenie idzie w dobrym kierunku? Nie pomyślałaś, że dzieci to dobro najcenniejsze, że bez nich nie było by kolejnych pokoleń? Oczywiście trzeba wziąć w swoje ręce za nie odpowiedzialność. Jednak jak by ludzie patrzyli na względy ekonomiczne i mieszkaniowe to by się w ogóle nie decydowali na dzieci, bo sytuacja w kraju jest trudna. Pewnie ciężko Ci to zrozumieć gdy masz na utrzymaniu tylko siebie i kota a do dyspozycji kilka stanowisk urzędowych jeszcze na wszystkich pracujesz w tym samym czasie.
beatka
beatka 03.09.2016, 11:37
Z tego co zrozumiałam, to ty "wydajesz" z siebie pracowników za 1100 zł. Ok, bierę w ciemno.
Ps. Na prawdę? Jak nie masz dziecka to masz od razu 2,3 fury? Chyba golfy 3. Średnia płaca to w tym mieście około 2000 zł, jak ma się szczęście.
podpis
podpis 02.09.2016, 17:23
Zgadza się! Jest 500 +, ale warto jeszcze dać zeszyty. I może jeszcze mieszkanie socjalne. W końcu się należy. I samochód, i wczasy, i kucyka. Kto da więcej?
związkowiec
związkowiec 02.09.2016, 10:43
Co mamy zrobić kiedy w tej formie zbieramy 3 razy więcej pieniędzy? Sponsorzy widzą akcję "Zeszyt", oceniają pozytywnie i dają coraz więcej pieniędzy. Zresztą większość z nich przychodzi rzadko. Ktoś musi to rozdać. W tym roku ok. 50% paczek rozdaliśmy poza kamerami, najwięcej w Lubianie.
na Zakładzie Porcelany?
na Zakładzie Porcelany? 03.09.2016, 08:31
nie słyszałem o tym...
3
3 02.09.2016, 09:26
Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, 4 aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu.

Pozostałe