"W tym roku udało nam się zapobiec zwolnieniom"

  • 09.09.2016, 11:03
  • admin 24
"W tym roku udało nam się zapobiec zwolnieniom"
W pierwszym po wakacyjnej przerwie "Przesłuchaniu" gościmy Alicję Kirstein - dyrektor Biura Obsługi Placówek Oświatowych w Kościerzynie. Rozmawiamy o tym, czy czeka nas trzęsienie w systemie edukacji.

Od 2017 roku rozpocząć się ma likwidacja gimnazjów. Jakie mogą być konsekwencje tej decyzji rządu?

W skali kraju mówi się o zwolnieniu nawet 37 tysięcy nauczycieli. To czarny scenariusz, ale nie da się ukryć, że mniejsza liczba dzieci oznacza mniej pracy. Czy kościerscy nauczyciele stracą zatrudnienie?

W tym roku tylko 20% polskich rodziców zdecydowało się wysłać do szkół swoje 6-letnie dzieci. To oznacza, że pierwszych klas jest znacznie mniej, niż zazwyczaj. Maleje też subwencja oświatowa. Czy miasto jest przygotowane na mniejsze wpływy, a przez to przeznaczenie większych pieniędzy na oświatę?

Podstawówki opustoszały, ale zapełniły się przedszkola. Zapewnienie sześciolatkom miejsc w przedszkolach jest obowiązkiem samorządów, co stwarza trudności z miejscami dla trzylatków. Czy dla wszystkich dzieci znalazły się miejsca w kościerskich przedszkolach?

Zmiany nie ominęły też lokalnego "podwórka" oświatowego. Na emeryturę przeszła dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Kościerzynie Halina Uchman. 

O tym w najnowszym programie. Zachęcamy do oglądania!

 

 

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (50)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pan Majewski
pan Majewski 16.09.2016, 08:28
to wspaniały dobry i sprawiedliwy człowiek, prawdomówny i zawsze dotrzymuje danego słowa> wszystkim pomoże, przyjmuje we wtorki od 7 do 17, przyjdź a nie pożałujesz!
;0*
;0* 15.09.2016, 12:57
Martuś z odcinka na odcinek piękniejsza jesteś
pier.....
pier..... 15.09.2016, 13:07
farmazony
emeryt matematyk
emeryt matematyk 15.09.2016, 12:56
wystarczyło dobrze policzyć nauczycieli-przecież ci z podstawówki też pracują w gimnazjum i na odwrót;więc co się "udało?"-toż to prosta matematyka-dodawanie,albo prosty zbiór liczb!!!!!!!!!!!!!! mój wnuk to potrafi!!!!!!!!!!
zdziwiona
zdziwiona 15.09.2016, 12:53
nie zauważyłam,że ten artykuł odnosi się do pana burmistrza-myślałam,że dotyczy kościerskiej oświaty
pan Majewski
pan Majewski 15.09.2016, 11:59
wspaniały i cudowny człowiek, zawsze pomaga, można się do niego zwrócić po pomoc we wtorki od 7 do 17
tylko z panem Majewskim
tylko z panem Majewskim 15.09.2016, 13:10
każdemu pomoże i można na niego liczyć, jest prawdomówny i ma same zalety, wspaniały człowiek! Przyjdź we wtorek od 7 do 17 a nie pożałujesz
w tym mieście jest tylko jeden samarytanin
w tym mieście jest tylko jeden samarytanin 15.09.2016, 08:36
to Burmistrz Majewski, każdemu pomoże, przyjdź w każdy wtorek od 7 do 17, nikt nie wyjdzie bez pomocy, każdy dostanie czego potrzebuje!
masz rację
masz rację 15.09.2016, 08:40
można na niego liczyć, to Burmistrz Miasta Kościerzyny, pełnomocnik PISu, zatem pójdę poprosić a nie odmówi.
Burmistrz to wspaniały człowiek
Burmistrz to wspaniały człowiek 15.09.2016, 09:06
pomaga drugiemu, sam nie zje nie dośpi aby nam było lepiej!
Nieżle odbiło propagandzistom Majewskiego
Nieżle odbiło propagandzistom Majewskiego 15.09.2016, 11:28
Propagandziści okresu komuny nie byli tak zakłamani jak propagandziści Majewskiego.
jak dobrze, że mamy Majewskiego
jak dobrze, że mamy Majewskiego 15.09.2016, 08:22
on sam zadba o nas wszystkich jak ojciec, już są pierwsze efekty, można niego liczyć
są efekty
są efekty 15.09.2016, 08:27
działa rozważnie i mądrze, umie oddzielić plewy od ziarna jak dobry gospodarz!
masz rację
masz rację 15.09.2016, 08:30
to dobry gospodarz, jest wspaniałym człowiekiem
Czytelnik
Czytelnik 13.09.2016, 06:38
Marta jak Ty wypiękniałaś.
ja
ja 12.09.2016, 11:06
Męczyk nie pasuje do Majewskiego na korzyść tego drugiego.
zawodna pamięć???
zawodna pamięć??? 12.09.2016, 08:49
co robiła zawsze spieprzyła!!!!!!!!!!!!!
Optimistka
Optimistka 12.09.2016, 07:46
Dziwią mnie te wpisy. Komuś pamięć się zatarła. Poprzednicy Pani Ali to nikt inny jak Pan Piotr Lizakowski a wcześniej Pan Andrzej Stopa. Przykro mi ale ani jeden ani drugi Pani Ali do pięt nie dorastają. Pan Stopa na niczym się nie znał. Miał problemy ze wszystkim. Pan Piotr Lizakowski może by sobie z tym tematem poradził ale poszedł w politykę. Pani Ala to pierwszy dyrektor któremu się chce robić. Można za nią nie przepadać ale zna się na wielu sprawach. Nie da sobie w kaszę dmuchać. Proszę dać Pani Dyrektor szanse.
co łączy pana Majewskiego i Męczykowskiego?
co łączy pana Majewskiego i Męczykowskiego? 12.09.2016, 07:03
wspólny POlityczny interes, wspólne wyjazdy do Marszałka Województwa, pozostawienie zaplecza PO na stanowiskach w Urzędzie Miasta, wspólna przyszłość POlityczna :)
Kika
Kika 12.09.2016, 11:26
Najważniejsze, że w Kościerzynie robi się coraz lepiej, a reszta nie ma znaczenia. Cieszę się, że Majewski rządzi, to był dobry wybór.
lepiej?
lepiej? 13.09.2016, 07:35
ale komu? a panu Majewskiemu i jego "drużynie" to tak.
do kandydata na burmistrza
do kandydata na burmistrza 12.09.2016, 07:53
Wspólne wyjazdy i wspólne działania dla miasta i regionu, działanie ponad podziałami, brak zacietrzewienia i klapek na oczach jak to jest z Tobą. Widzę, że szpiegujesz tych panów. Czy to Ty przed wyborami jeździłeś samochodem za panem Majewskim i mu wszędzie robiłeś zdjęcia nawet na jego posesji? Czy to Ty bezczelnie twierdziłeś, że Czucha będzie jego zastępcą. Czy to Ty znowu szukasz sensacji, bo nie wiesz co zrobić ze swoim życiem? Ważne jest to, aby polityk działał dla ludzi, a takimi politykami są Majewski i Męczykowski. Oni działają także dla najuboższych nie obnosząc się z tym. Wielu ludzi nie ma pojęcia ile dobrego oni robią. Tylko do tego trzeba być prawdziwym człowiekiem, a nie taką kanalią, która zamiast robić coś pozytywnego to szkaluje imię dobrych ludzi. Zacznij działać pozytywnie. Czy to co robisz jest Twoją kampanią? Jeżeli tak, to wśród Kościerzaków nie masz szans na wygraną.
ha ha ha
ha ha ha 13.09.2016, 07:34
pan Majewski się nie obnosi z "ofiara" dla najuboższych? kpisz sobie? Spójrz na tym samym portalu dwa artykuły wcześniej były poświęcone "pomocy najuboższym rodzinom", obłuda.
Majewski kala czystość prawicy
Majewski kala czystość prawicy 12.09.2016, 21:41
Mirek Kaliński, a co ty na taką patologiczną miłość Majewskiego do Męczykowskiego powiesz??? Przecież zawsze byłeś taki ortodoksyjny na temat czystości prawicy. Dlaczego teraz siedzisz cicho???
do asystenta i jego POmocnika
do asystenta i jego POmocnika 12.09.2016, 10:43
Wyzywanie kogoś od kanali nie przystoi i świadczy, że temat jaki został poruszony jest "bolesny" dla Burmistrza. Nasuwa się jeden wniosek: panowie przyznajecie się sami do współpracy i stworzenia POPISu na poziomie Miasta. Co na to Zarząd Okręgu PISu i PO? Mieszkańcy sami was wszystkich ocenią wg składanych ich obietnic i nadziei jakie wiązali z osobą Burmistrza!
do kandydata na burmistrza
do kandydata na burmistrza 12.09.2016, 10:50
Wątpię aby burmistrz czytał te wpisy, ale dla mnie osoba która śledzi kogoś, robi zdjęcia z ukrycia, robi sztuczne afery, ślizga się oczerniając innych to kanalia, to dno absolutne. Uważam, że w końcu mamy dobrego praworządnego burmistrza, Podchody jakie są stosowane przez nowego kandydata na burmistrza świadczą o tym, że sam nie ma co do zaoferowania, bo dla miasta i mieszkańców nic nie robi, a jedyne co robi to próbuje oczernić dobrego człowieka, dlatego zostało użyte delikatne słowo kanalia, bo inne słowa cisną się na usta, ale przez kulturę osobistą nie zostaną użyte
kanalia
kanalia 13.09.2016, 07:40
to osoba podła - pozbawiona skrupułów, postępujący nieuczciwie w sposób świadomy...kto to? wszyscy znający kampanię na burmistrza z 2014 roku i znający szczegóły wiedzą o kim mowa.
krox
krox 12.09.2016, 09:22
też uważam, że politycy powinni ze sobą rozmawiać a nie zamykać się tylko w gronie własnej partii, co to by był za polityk? Przecież tutaj wystarczy prosta logika.
Grześ
Grześ 11.09.2016, 21:53
Pani całkowicie bez kompetencji! Stanowisko, które objęła podarowano jej mimo, że nigdy nie była dyrektorem żadnej placówki oświatowej!
Zbynio
Zbynio 11.09.2016, 22:14
A Pan Stopa był dyrektorem szkoły?.
ona
ona 11.09.2016, 20:10
pierwsza do zwolnienia
Normalka
Normalka 11.09.2016, 15:39
To typowy dla Kościerzyny przykład promowania kumoterstwa w administracji.
niesamowite
niesamowite 11.09.2016, 12:19
ta pani zna się na wszystkim.... jej kariera zawodowa jest wyjątkowo burzliwa z powodu braku kompetencji do wszystkiego
waldek
waldek 10.09.2016, 19:18
BOPO w urzędzie tworzył pan Andrzej Stopa (był dyrektorem którego zwolnił Czucha ten z PO)i jest z kościerskiego SIS.Dlaczego Majewski go nie przywraca na stanowisko?
ja
ja 12.09.2016, 11:06
Bo jest po ciężkiej operacji !
pan Majewski
pan Majewski 11.09.2016, 07:30
odsunął wszystkich ludzi z PISu, SISu i przyjął pana Konkola który jest gwarantem porozumienia z panami Czucha i Męczykowski. Na dowód tego niech będzie brak zmian kadrowych w Urzędzie i duże dofinansowanie drużyny piłkarek ręcznych.
do kandydata na burmistrza
do kandydata na burmistrza 11.09.2016, 12:34
Może zanim skrytykujesz Męczyka i Majkę to napisz co Ty zrobiłeś dla naszego miasta, co zrobiłeś dla sportu, chętnie o tym poczytam. Jeżeli tak krytykujesz działaczy to pokaż jak sam działasz. Pokaż swoje sukcesy o ile je masz ;0)
Jolka
Jolka 11.09.2016, 10:58
Duże dofinansowanie? Wiesz o czym mówisz? Kasa jest potrzebna aby trenować i jeździć, aby działać. Komu chciał byś dać kasę. Piłkarkom ręcznym za ich ciężką pracę żałujesz? Niedługo zje Ciebie Twoja własna nienawiść. Co za cham i prostak. Zacznij coś robić, a nie tylko krytykować innych.
do mąciwody
do mąciwody 11.09.2016, 10:04
Duże dofinansowanie piłkarek? duże dofinansowanie to ma piłka nożna. Piłkarki ręczne dużo to z siebie dają i maja super ligę. Daj coś z siebie. Utrzymuj taką klasę. Tak powinno być, że Ci co mają dobre wyniki dostaną jakąś kasę na rozwój, a nie tylko kolesie z piaskownicy. Boli Ciebie to? Co Ty robisz dla tego miasta oprócz ciągłego mącenia? Tak się nie wybijesz na szczyty polityki, bo wyborcy w naszym mieście są mądrzy i widzą prawdziwych działaczy, a nie osoby które ślizgają się na sukcesach innych ludzi. Zrób coś dla naszego miasta, a potem się wypowiedz.
do kandydata na burmistrza
do kandydata na burmistrza 11.09.2016, 08:34
Na wszystkich stronach są takie same ataki na burmistrza. Wciąż wypisywane są te same komentarze. Zachowanie kandydata na burmistrza jest tragiczne, widać w nim ogromną desperację. Dla mnie zaś liczą się osoby które działają ponad podziałami, ale te osoby muszą być sobą i działać w imię swoich przekonań. Dla mnie te osoby nie mogą zmieniać partii politycznych jak rękawiczek. Taką osobą jest właśnie Michał Majewski czy Dariusz Męczykowski. Oni potrafią działać między podziałami dla ludzi, dla naszej lokalnej społeczności. Oni mają swoje poglądy i jasno je określają. Oni są wierni swoim partiom i przekonaniom, ale potrafią działać na rzecz innych z opozycją. Nie mają klapek na oczach, nie są zapatrzeni w siebie, nie szukają tylko zła w otaczającej ich rzeczywistości. Staraj się być obiektywny, jeżeli potrafisz.
Majewski wart Męczykowskiego
Majewski wart Męczykowskiego 12.09.2016, 21:33
Męczykowski nic w PO nie znaczy, co potwierdza brak powierzenia mu jakiegoś odpowiedzialnego stanowiska i ciągła jego degradacja z pełnionych funkcji. Takie NIC jak Męczykowski to dobry partner dla takiego NIC jak Majewski.
do kandydata na burmistrza
do kandydata na burmistrza 12.09.2016, 21:41
Męczykowski broni się tym co robi dla innych. Broni się swoimi działaniami. To jego drużyna jest w ekstraklasie. To jego szkoła ma bardzo dobre wyniki w nauczaniu (oprócz angielskiego) co można sprawdzić w wiarygodnych źródłach, to on jest dobrym pracodawcom. To on od wielu lat pomaga najuboższym nie obnosząc się z tym. To Męczykowski miał w naszym mieście przeogromne poparcie, a wiesz dlaczego? Bo to dobry polityk, manager, człowiek. Myślę, że w PO widzą w nim zagorzenie i pewnie chodzi o układy, dlatego trzymają go z boku, ale najważniejsze, że mimo tego, ma spore kontakty i potrafi pomóc naszemu regionowi i miastu. No i co najważniejsze, czego nie można o Tobie powiedzieć on jest wierny swoim przekonaniom tak jak Majewski i ich broni. Ty zaś zmieniasz partie jak rękawiczki. Tak się zastanawiam do jakiej partii się jeszcze nie zapisałeś. PIS Ci nie odpowiada, PO także to z jakiej partii będziesz startował w wyborach na burmistrza?
Bajki Męczykowskiego
Bajki Męczykowskiego 12.09.2016, 21:51
Ha, ha, ha zdesperowany Męczykowski sam sobie peany wypusuje, bo to znany mitoman opowiadający o swoich wpływach. A i tak nikt w PO Męczykowskiego poważnie nie traktuje.
do kandydata na burmistrza
do kandydata na burmistrza 12.09.2016, 22:13
Męczyk Pewnie odpoczywa po ciężkiej pracy. Nie jest zdesperowany bo niczego mu nie brakuje. Jego dzieciaki odnoszą sukcesy w sporcie, szkoła ma dobre wyniki, knajpa coraz lepiej prosperuje, żona młoda i ładna, a do tego działa społecznie. Potrzeba mu tylko większych możliwości, by jeszcze więcej robić dla innych niż robi. Prosiłem abyś napisał, co ty zrobiłeś dla naszego miasta, co robisz oprócz tego, że szkalujesz dobre imię porządnych ludzi. Dobre imię działaczy? Czy w taki sposób z podłością i brakiem szacunku dla innych chcesz kandydować na fotel burmistrza? Może masz jakiś ciekawy program, a może znowu zacznie się nagonka z aparatem w ręku i szpiegowanie tych, którzy ciężko pracują?
ha ha ha
ha ha ha 13.09.2016, 07:30
Męczykowski nie ma czasu na odpoczynek bo długi mu na to nie pozwalają. POza tym prawie wszystko co ma zyskał dzięki środkom unijnym...a te kto przyznawał?
Majewski zakochany w zapleczu Czuchy
Majewski zakochany w zapleczu Czuchy 10.09.2016, 09:32
To wstyd, że po dwóch latach rządów Majewskiego w Kościerzynie na kierowniczych stanowiskach zasiadają najbliżsi współpracownicy I nominaci Czuchy. Że awanse w Urzędzie Miasta, jak w przprzypadku Naczelnik Dominiki Węsierskiej ("gumowego ucha pani burmistrz"), dyktuje Wiceburmistrz Aleksandrowicz, były zastępca Czuchy. Jaką więc "Nową Przyszłość" przyniósł Kościerzynie Majewski?
Co powie Kalinski
Co powie Kalinski 10.09.2016, 20:48
A co na takie zbratanie Majewskiego z zapleczem Czuchy powie Mirosław Kaliński - pierwszy strażnik czystości kościerskiej prawicy???
NOWA PRZYSZŁOŚĆ pana Majewskiego
NOWA PRZYSZŁOŚĆ pana Majewskiego 10.09.2016, 10:59
TO STARE OBYCZAJE i zaplecze lorda Zdzisława kosztownego!
janek
janek 09.09.2016, 23:12
Niech się Pani pochwali jak doprowadziła do upadku Młodzieżową Radę Miasta!!! Swoim brakiem wizji jej działalności i kompletnym brakiem charyzmy pogrzebała Pani tą wspaniałą inicjatywę. Jako pierwszy i jedyny jej opiekun ponosi Pani pełną i całkowitą winę za jej likwidację! Jest Pani grabarzem młodzieńczego entuzjazmu i zapału w naszym mieści, najjaskrawszym przykładem indolencji dorosłych. Rok po roku swoja biernością, brakiem kreatywności i zwykłym lenistwem wygaszała Pani wszystko, co w młodzieży najlepsze! Szkoda młodzieży, szkoda inicjatywy, wreszcie szkoda "czasu i historii " miasta, która Pani zmarnowała!!!
Witek
Witek 10.09.2016, 19:56
A komu ta rada potrzebna.

Pozostałe