PROBLEMY NIEPEŁNOSPRAWNYCH NA PRZYSZPITALNYM PARKINGU

  • 07.08.2015, 16:25
  • Redakcja koscierzyna24.info
PROBLEMY NIEPEŁNOSPRAWNYCH NA PRZYSZPITALNYM PARKINGU
Od maja wszystkie miejsca parkingowe wokół kościerskiego szpitala są płatne. Wywołało to sporo kontrowersji, a teraz pojawia się nowy problem. Mowa o miejscach parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

Od maja wszystkie miejsca parkingowe wokół kościerskiego szpitala są płatne. Wywołało to sporo kontrowersji, a teraz pojawia się nowy problem. Mowa o miejscach parkingowych dla osób niepełnosprawnych.
Do naszej redakcji zgłosił się mieszkaniec naszego miasta, który przyjechał do szpitala z niepełnosprawną żoną poruszającą się na wózku. Niestety, pod lecznicą zabrakło miejsc dla niepełnosprawnych. Tu zaczęły się problemy.
Mieszkaniec Kościerzyny: Udałem się do biura parkingowego, przekazałem informację, że mam taką osobę niepełnosprawną, żeby przymrużyli oko. Zaparkuję obok, wysadzę żonę, udamy się do lekarza i załatwimy swoje sprawy. Pani powiedziała, że muszę jednak wnieść opłaty.
Kościerzynianin postanowił zaparkować na z trudem wyszukanym miejscu z poziomym znakiem osoby niepełnosprawnej. Po 30 minutach nasz rozmówca wrócił z żoną z wizyty lekarskiej i znalazł za wycieraczką informację o nałożeniu 30 złotych kary plus opłaty za parkowanie.
Mieszkaniec Kościerzyny: Z tym że na samym tym parkingu lekko zamazany, ale był znak dla niepełnosprawnych. Poziomy znak i na tym znaku zaparkowałem. Dla mnie było to wiarygodne. Po ty, wszystkim z tym niby mandatem udałem się do biura parkingowego. Tam powiedzieli, że muszę płacić. Wskazali mi kierownika, który niespecjalnie chciał ze mną rozmawiać: „Spotkamy się na drodze sądowej, przyjdzie wezwanie do sądu..."
Kto w tej sytuacji ma rację? Czy miejsce postojowe dla osoby niepełnosprawnej może być oznaczone wyłącznie znakami poziomymi? Zapytaliśmy o to naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego kościerskiej policji.
Podkom. Rafał Hewelt – naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Kościerzynie: Jeżeli mamy do czynienia z sytuacją, że jest znak poziomy – miejsce, mówiąc skrótowo, dla inwalidy, nie ma znaku pionowego, to trzeba stosować się do tego znaku. Znak obowiązuje.
Co więcej, to zarządca parkingu powinien dbać o czytelność oznakowania. Nasz rozmówca nie powinien zatem zostać ukarany.
Mieszkaniec Kościerzyny: Poprosiłem państwa z telewizji kablowej o pomoc z tej sprawie. Tylko dlatego, że tam inne osoby przyjeżdżają - starsi i inwalidzi. Żeby zwiększyć ilość miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych. A jeżeli miejsca są zajęte – żeby jednak dać im możliwość parkowania w innym miejscu za darmo.
W sprawie funkcjonowania parkingu i respektowania na nim przepisów próbowaliśmy skontaktować się ze Szpitalem Specjalistycznym. Niestety jedyna informacja, jaką otrzymaliśmy brzmiała następująco: „Uprawnionym przez Prezesa do udzielenia informacji na niżej wymienione pytania jest Dyrektor ds. Administracjo - Eksploatacyjnych, który aktualnie przebywa na urlopie do dnia 17 sierpnia. Dlatego też proszę o kontakt po upływie tego terminu”. Do sprawy z pewnością wrócimy więc za dwa tygodnie.
Tymczasem czekamy na opinie naszych Widzów: jak sprawdza się nowy system parkowania przy kościerskim szpitalu? Zapraszamy do dyskusji!

 

Redakcja koscierzyna24.info

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe