Pierwsze Mistrzostwa Pomorza w wyścigach drezyn ręcznych za nami!

  • 19.09.2016, 13:35 (aktualizacja 20.09.2016, 11:10)
  • Agnieszka Wróblewska
Pierwsze Mistrzostwa Pomorza w wyścigach drezyn ręcznych za nami!
Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie zamieniło się w Polską stolicę drezyn. To właśnie tam 16 września odbyły się pierwsze Mistrzostwa Pomorza w wyścigach drezyn ręcznych. Pogoda dopisała, a chętnych zawodników nie brakowało.


Zwiedzając kościerski skansen można zobaczyć wiele ciekawych atrakcji, tym  razem jednak w Muzeum Kolejnictwa królowała drezyna. Na zainteresowanych czekały one w formie ręcznej oraz  te o napędzie rowerowym. Takie wydarzenie to doskonała okazja do promocji miasta poprzez wspólną zabawę:
 

Krzysztof Jażdżewski – dyrektor Muzeum Ziemi Kościerskiej: Jakby nie było to również ogromna promocja miasta, mi zwłaszcza zależy na tych najmłodszych przedstawicielach naszego  regionu, którzy z jednej strony w tym wyjątkowym miejscu mają okazję poznać zabytki techniki, z drugiej zaś promują nasze muzeum i miasto. Dlatego bardzo się cieszę, że burmistrz i rada miasta poparli naszą inicjatywę oraz mam nadzieję, że  kolejne mistrzostwa przyciągną jeszcze większe grona uczestników i kibiców.


Udział w Mistrzostwach Pomorza drezyn ręcznych wzięły aż 22 czteroosobowe drużyny, które wykazały się dużą siłą i zaangażowaniem. Start odbył się w czterech kategoriach: Szkoły Podstawowe, Gimnazja, dorośli oraz weterani. Zasady wyścigu były bardzo proste:

Tomasz Piepiora – koordynator zawodów: Należy wsiąść na drezynę, pojechać drezyną, wrócić drezyną. Niby prosta sprawa, natomiast na mecie oraz na półmetku należy dokonać zatrzymania oraz zawrócenia drezyny w ściśle określonym miejscu.

Trasa jaką musieli pokonać zawodnicy to dystans 2x300m. Sędziowie skrupulatnie mierzyli czas, a za niezatrzymanie się w wyznaczonym miejscu doliczali dodatkowe 10s.


Zabawa była przednia, a rywalizacja wyrównana. Kolejne mistrzostwa drezyn ręcznych odbędą się już za rok.
 

Wyniki:

Szkoły Podstawowe:
I miejsce – SP ze Skorzewa  z czasem 2:41:37
II miejsce -  SP nr 6 z Kościerzyny
III miejsce - SP nr 4 z Kościerzyny

Gimnazjum:
I miejsce - Gimnazjum nr 3 z Kościerzyny z czasem 2:10:66
II miejsce - Gimnazjum nr 1 z Kościerzyny
III miejsce -  Gimnazjum z Lipusza.


W kategorii dorosłych zwyciężyła drużyna z czasem 2:11:37, zaś weteranów 4:12:97.

 

 

Agnieszka Wróblewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kaszub
Kaszub 19.09.2016, 14:02
To przyszłość PKM, w ten sposób Kaszubi będą mogli dostać się do swojej stolicy Gdańska.

Pozostałe