Porządkowanie terenów zielonych w parku za Urzędem Miasta

  • 30.09.2016, 09:31 (aktualizacja 12.10.2016, 13:12)
  • admin 24
Porządkowanie terenów zielonych w parku za Urzędem Miasta Urząd Miasta Kościerzyna
Trwają prace mające na celu uporządkowanie terenów zielonych w parku za Urzędem Miasta w Kościerzynie. Rozebrano również mostek przy ul. Jeziornej, będący w złym stanie technicznym i wybudowano przepust. Wartość inwestycji wyniosła 38 tys. zł.

O tym, że ożyły plany zagospodarowania terenów za Urzędem Miasta rozmawialiśmy z burmistrzem w ostatnim "Przesłuchaniu". Pierwszy etap, a więc uporządkowanie zieleni, już stało się faktem. Teraz czas na sporządzenie koncepcji, jak wyglądać będzie park, którym do tej pory strach było nawet przejść.

admin 24

Zdjęcia (6)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (56)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krzysiek
Krzysiek 08.10.2016, 17:03
Rozmawiajac z przyjaciolmi o Koscierzynie temat parku zawsze sie pojawia. Wiecznie zestawiany z parkiem w starogardzie, wejherowie nawet w kartuzach. Zawsze tez ktos sie rozmazy i palnie "a gdyby tak kiedys zrobili ten park za urzedem. Teraz to nawet strach tam chodzic za dnia. Dobrze, ze jest lato to drzewa go zaslaniaja przed ludzmi". Teraz fakt nadchodzi zima, ale widac zmiany ku lepszemu. Moze kiedys doczekamy soe tamtedy sciezki biegowo-rowerowej nad galke.
Kryśka
Kryśka 08.10.2016, 20:14
Ja bym tam chciała takie wesołe miasteczko z kilkoma karuzelami, Najlepiej jak by tam było mini zoo i koniecznie zjeżdżalnie takie duże. To musi być miasteczko z prawdziwego zdarzenia na miarę naszego miasta.
Wspaniały pomysł
Wspaniały pomysł 08.10.2016, 18:11
Panie Burmistrzu prosimy o wybudowanie dla mieszkańców w parku za urzędem ścieżki biegowo-rowerowej do jeziora Gałęźne.
teraz proszę o wiaty autobusowe
teraz proszę o wiaty autobusowe 08.10.2016, 09:04
na przystankach miejskich
Burmistrz Majewski i Czucha
Burmistrz Majewski i Czucha 06.10.2016, 11:13
to dobry, uczciwy człowiek,wspaniałe inwestycje, zawsze dotrzymuje danego słowa, razem dla Miasta, wspólne zaplecze! Dziś troszkę później piszę bo miałem sporo pracy z rana...wdzięczny wyborca.
Burmistrz Majewski i Czucha
Burmistrz Majewski i Czucha 05.10.2016, 08:51
razem, wspólnie dla nas, jeden cel, Miasto, wspólne zaplecze!
Petycja
Petycja 05.10.2016, 12:02
Czytajcie monitor kościerski, agitujcie aby wrócił tam poprzedni redaktor. To on potrafił wszystko obiektywnie opisać. Został niesłusznie wyrzucony z tego portalu. Przekonujcie radę powiatu, aby głosowała na pana Jantę, to będzie najlepszy starosta.
Chwalcie Burmistrza Majewskiego i Czuchę
Chwalcie Burmistrza Majewskiego i Czuchę 05.10.2016, 12:24
To wspaniali dobrzy ludzie, razem dla Miasta!
Agitacja
Agitacja 05.10.2016, 12:33
Czytajcie monitor kościerski, agitujcie aby wrócił tam poprzedni redaktor aby mógł dalej działać na rzecz Czuchy. To on potrafił wszystko obiektywnie opisać. Został niesłusznie wyrzucony z tego portalu. Przekonujcie radę powiatu, aby głosowała na pana Jantę, to będzie najlepszy starosta.
Chwalcie Burmistrza Majewskiego i Czuchę
Chwalcie Burmistrza Majewskiego i Czuchę 05.10.2016, 12:35
To wspaniali dobrzy ludzie, razem dla Miasta!
Poeta z klozeta.
Poeta z klozeta. 04.10.2016, 20:24
No to w parku po browarku, przyjdzie straż stówę masz.
Zosia
Zosia 04.10.2016, 19:18
Mój Boże, człowieku od poprzedniego komentarza, zmień płytę! Pod każdym artykułem to samo. Masz jakąś obsesję na punkcie byłego i obecnego burmistrza?
RAZEM Majewski z Czuchą
RAZEM Majewski z Czuchą 04.10.2016, 18:51
każdy z nich jest wyjątkowy i inny, wspólnie dla Miasta, jedno zaplecze!
ja
ja 06.10.2016, 11:40
Czy jesteś chory?
Petycja
Petycja 05.10.2016, 12:03
Czytajcie monitor kościerski, agitujcie aby wrócił tam poprzedni redaktor. To on potrafił wszystko obiektywnie opisać. Został niesłusznie wyrzucony z tego portalu. Przekonujcie radę powiatu, aby głosowała na pana Jantę, to będzie najlepszy starosta.
A może zrobić tak coś wspólnie?
A może zrobić tak coś wspólnie? 04.10.2016, 18:16
Każdy z Was wie co jest do zrobienia w okolicy w której mieszka. Wystarczy spotkać się, porozmawiać, ustalić jakie porządki zrobicie wiosną a jakie jesienią. W jaki sposób sami zadbacie o własną okolicę, o miasto, w którym żyjecie. Najłatwiej jest siedzieć przy komputerze i rozdawać swoje mądrości, ale pokiwać własną głową i dołożyć własnych rąk....,
Wciągnęlibyście młodzież, dalibyście im dobry przykład, nauczylibyście ich tworzyć a nie niszczyć. A i sami mielibyście satysfakcję i większy komfort wokół siebie. I w końcu poznalibyście się i zaczęli ze sobą rozmawiać, bo ta komunikacja,którą prowadzicie na tych stronach ...., to droga donikąd.
Zacznijcie myśleć i działać inaczej, a zobaczycie, że można żyć bez narzekania i pokazywania palcem na innych. Można żyć w zgodzie z otoczeniem, ale przedtem musicie nauczyć się żyć w zgodzie z samym sobą.
Tam gdzie ja żyję, żyjemy w ten sposób. Prawie 20 lat temu rozpoczęliśmy tę akcję w gronie 14 osób. Dziś 90 % mieszkańców bierze w tym udział. Budujemy i wspomagamy się na wzajem. To co robimy, robimy dla samych siebie . Dbamy o otoczenie i relacje między nami. Wiemy, że każdy z nas jest wyjątkowy i nikt nie jest gorszy czy lepszy. A zaoszczędzone w ten sposób pieniądze, przeznaczamy na budowę potrzebnej nam infrastruktury. Sami decydujemy co zbudujemy, odnowimy, zmodernizujemy.
I z Wami jest tak samo !
Każdy z Was jest wyjątkowy, nikt nie jest lepszy lub gorszy. Powinniście zrozumieć, że warto się uzupełniać, warto zacząć budować, budować a nie niszczyć.
Życzę Wam dużo pomysłów i kreatywności. Życzę, by już w krótkim czasie było Was coraz więcej i żebyście wspólnie budowali to, co jest dla Was najważniejsze. Życzę, żebyście już wkrótce potrafili powiedzieć:
- Tak, to zrobiliśmy My - wspólnie - i dziś jesteśmy z tego dumni.
Ciekawa inicjatywa
Ciekawa inicjatywa 04.10.2016, 20:12
Pięknie napisane. Powinno tak być w Kościerzynie, jednak cokolwiek dobrego się robi, to zaraz pojawia się taki jeden frustrat, co wszystko krytykuje. Ludzie powinni więcej ze sobą rozmawiać, przebywać i działać. To bardzo ciekawy pomysł. Można by coś takiego zainicjować, jednak jak to zrobić? Może jakieś rady jak to się zaczęło u Ciebie?
Burmistrz Majewski i Czucha
Burmistrz Majewski i Czucha 04.10.2016, 15:49
może teraz wybudują nam wiaty autobusowe na przystankach!
Możemy liczyć na nich
Możemy liczyć na nich 04.10.2016, 15:54
na pewno nas nie zawiodą, Burmistrz Majewski to dobry, uczciwy człowiek, zawsze dotrzymuje danego nam słowa!
Dzisiaj nadzwyczajna sesja Rady Miasta!
Dzisiaj nadzwyczajna sesja Rady Miasta! 04.10.2016, 11:52
Może jednak radni uratują Miasto i będą jakieś inwestycje w 2017 roku? Nasz Burmistrz Majewski i Czucha, razem, wspólny cel, Miasto, jedno zaplecze.
wdzięczny wyborca
wdzięczny wyborca 04.10.2016, 14:09
DZIĘKUJEMY odważnym radnym! Są jednak tacy co maja
Burmistrz Majewski i Czucha
Burmistrz Majewski i Czucha 04.10.2016, 08:02
to dobry i uczciwy człowiek, pełen innowacyjnych pomysłów, szczery i zawsze dotrzymuje danego nam słowa! W trosce o ich wspólną ciężką pracę dla nas życzę im dobrego dnia. Pamiętający wyborca
do kandydata na burmistrza
do kandydata na burmistrza 04.10.2016, 10:40
kolejny spam byłego redaktorka z monitora kościerskiego. Co on chce takimi wpisami osiągnąć? Pewnie to, aby przestano go kojarzyć z Czuchą, pewnie to, aby ludzie zapomnieli ile razy zmieniał partie polityczne. Może on znowu chce startować w wyborach i taka jest jego kampania??
Kiedy w końcu ktoś zauważy, że potrzeba nam
Kiedy w końcu ktoś zauważy, że potrzeba nam 03.10.2016, 20:53
Zmiany pokoleniowej. Bo chyba pewien projekt panowie się kończy. Nie macie nic do zaoferowania. A burmistrz powinien dać na tacę w intencji pogłębienia świadomości mieszkańców . Tyle katechetów przy burmistrzu, a tyle nienawiści. Kiedy rekolekcje?
jan
jan 04.10.2016, 09:45
Burmistrz Majewski nie zionie nienawiścią. Myślę, że to jego wychowanie, a katechecie mają chyba ograniczony wpływ na osobę dorosłą.
Zmiany są potrzebne
Zmiany są potrzebne 04.10.2016, 07:01
ale po ostatnich wyborach samorządowych i nieudanych zmianach ludzie będą ostrożniejsi i raczej będą skłonni wrócić do sprawdzonych schematów.
Barbara
Barbara 03.10.2016, 22:31
Sporo osób traktuje rekolekcje i kościół bardzo poważnie. Proszę nie szydzić z takich tematów, oraz z osób prawdziwie wierzących. Staje się Pan coraz bardziej wredny dla innych. Proszę się zastanowić, co Pan w ogóle pisze.
Ile złości masz w sercu Jacku
Ile złości masz w sercu Jacku 04.10.2016, 06:59
tyle samo ile Miasto ma długów a lord kosztowny był włodarzem, rekolekcje na pewno są potrzebne bo są ludzie którym one pomagają. A co Panu pomoże? Złość, gniew, pogarda dla bliźniego to symptomy pogłębiającej się psychozy. Zastanów się nad sobą, jeszcze jest czas, ludzie Cię nie poznają...
Kiedy w końcu ktoś zauważy, że potrzeba nam
Kiedy w końcu ktoś zauważy, że potrzeba nam 03.10.2016, 19:52
NORMALNYCH wiat na przystankach komunikacji miejskiej? Mamy autobusy, a przystanki jak w trzecim świecie!
ja
ja 04.10.2016, 09:40
Pól roku temu burmistrz wprowadził darmowe autobusy. Dajcie mu czas. Najpierw musi spłacic długi C. Za to wybudowałby prawie 4oo wiat rocznie.
Nieprawda
Nieprawda 04.10.2016, 07:02
wiaty dla mieszkańców są potrzebne, stań na przystanku i posłuchaj co mówią ludzie, słuchajcie ludzi, władza jaka macie pochodzi od ludzi.
do świra
do świra 03.10.2016, 19:56
W tym parku nie zobaczysz ani wiat, ani autobusów, ani przystanków, chyba, że coś zażywasz i naćpany po parku chodzisz. Człowieku zaczyna Ci się mieszać. Piszesz wszędzie negatywy nie związane z tematem? zacznij myśleć błagam bo to normalni ludzie czytają.
Kris
Kris 03.10.2016, 16:17
Mi też się tam bardzo podoba. W Ogródku Jordanowskim jest teraz bardzo czysto, oczywiście do puki niesforna młodzież znowu nie natłucze szkieł. Byle tak dalej ;0)
Szacun
Szacun 03.10.2016, 16:08
Panie Burmistrzu za tą potrzebną inicjatywę podziękowanie się należy. W końcu się ktoś tym miejscem zajął i z pewnością nie umknie to mieszkańcom. Ku pamięci!
Szczyt możliwości Majewskiego to wycięcie dwóch krzaków
Szczyt możliwości Majewskiego to wycięcie dwóch krzaków 03.10.2016, 18:39
Klakierze Majewskiego jesteś żałosny i śmieszny. Wycięcie dwóch krzaków przez Majewskiego przedstawiasz jako sukces na skalę europejską. Ale wycięcie dwóch krzaków to jest właśnie szczyt waszych możliwości.
do frustrata
do frustrata 03.10.2016, 19:33
jakiekolwiek dobre słowo w kierunku burmistrza powoduje u pana spazmy nienawiści. Czy już nikt nie może nic dobrego pochwalić? Proszę się w jakiś sposób opanować. Takie choroby się leczy!
Pan Burmistrz Majewski
Pan Burmistrz Majewski 03.10.2016, 19:50
tak samo jak pan Burmistrz Czucha to wspaniali uczciwi ludzie, prawdomówni i uczciwi, zawsze dotrzymują danego nam słowa! Razem dla miasta, jedno zaplecze, wspólne działania.
Kris
Kris 03.10.2016, 19:58
znowu kopiuj wklej z monitora kościerskiego, jakie to żałosne
Dargacz zażyj Stoperan
Dargacz zażyj Stoperan 03.10.2016, 19:39
Dargacz zażyj "Stoperan"
Aga
Aga 04.10.2016, 09:51
Nie dargacz pisał te wpisy. Chodzi pewnie o tego radego? Jestem kobietą więc ... ?
demot
demot 03.10.2016, 12:54
Ogródek Jordanowski powinien być zlikwidowany!!!
NIE Burmistrz Majewski
NIE Burmistrz Majewski 03.10.2016, 14:56
obiecał, że nam go wyremontuje, odnowi i zrobi amfiteatr dla występów. Pan Burmistrz nigdy nie kłamie, jest uczciwy, ma dobre serce i razem z Burmistrzem Czucha zadba o nasze sprawy.
Ali
Ali 03.10.2016, 19:13
Ale co wy , co ma do tego Czucha? Przeciez on juz jest na zielonej trawce
Oj joj joj
Oj joj joj 03.10.2016, 19:43
Jest taki jeden co tęskni za Lordem i bez niego nie może żyć. Gdyby chociaż sobie jakieś zajęcie znalazł bloga pisał albo monitor prowadził, to by sobie jakoś czas zajął a tak, tutaj swoje frustracje przelewa.
Dargacz na kłamstwie sukcesu Majewskiego nie zbudujesz
Dargacz na kłamstwie sukcesu Majewskiego nie zbudujesz 03.10.2016, 19:50
Dargacz na kłamstwie sukcesu Majewskiego nie zbudujesz.
Burmistrz Majewski i Czucha
Burmistrz Majewski i Czucha 03.10.2016, 07:31
dobre inwestycje, trafione wydatki, rozwój miasta POprzez ustawienie ławki, wycięcie drzewka, posprzątanie terenów zielonych. Czas na dalszą współpracę w Ogródku Jordanowskim, parku przy ulicy 8 -go Marca i Dworcu PKP.
Kotek
Kotek 02.10.2016, 12:30
Byłem, widziałem, bardzo mi się podoba
Burmistrz Majewski i Czucha
Burmistrz Majewski i Czucha 01.10.2016, 08:39
razem dla Miasta, wspólny cel, jedno zaplecze! Teraz czas na Ogródek Jordanowski a po nim park przy ul. 8 - go Marca. Małe nakłady a cieszy oko. W końcu po dwóch latach zaczyna być lepiej. Może jeszcze jakieś inwestycje?
Mili
Mili 03.10.2016, 19:16
Tylko nie Czucha. Ten juz wiele spartaczył. Choćby przystanek przy galerii, to dopiero porazka, no ale chcial przyciągnąć ludzi do kupowania tam , a to przecież rowniez jego
Ci dwaj wspólnie
Ci dwaj wspólnie 01.10.2016, 13:40
mogą jedynie sprowadzić Kościerzynę do roli Skarszew (nie uniżając temu miastu).
rurku
rurku 30.09.2016, 23:35
Teraz się trzeba wziąć za odnowienie Ogródka Jordanowskiego.

Pozostałe