Daniel Pek – Wicemistrz Paraolimpijski odwiedził SOSW!

  • 12.10.2016, 09:41 (aktualizacja 14.10.2016, 09:48)
  • koscierzyna24info | ponad 8 tysięcy osób obserwuje nasz Facebook, dołącz do Nas!
Daniel Pek – Wicemistrz Paraolimpijski odwiedził SOSW!
Daniel Pek srebrny medalista Igrzysk Paraolimpijski w Rio de Janeiro był gościem w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Kościerzynie. Wicemistrz oraz jego trener opowiedzieli o drodze do podium.

Przypomnijmy, że Daniel Pek wywalczył srebrny medal na dystansie 1500m w Igrzyskach Paraolimpijskich w klasie T20, która dotyczy osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Daniel jeszcze jako uczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego przejawiał talent sportowy:

Jarosław Grzyb - Dyrektor SOSW: Daniel jest absolwentem naszej szkoły, był uczniem pilnym i przede wszystkim parał się też sportem. Kolega Waldek Wikariusz go wychwycił, potem przejął go Pan Zblewski, który go dokończył trenować i jaki jest efekt i wynik wszyscy widzimy.

To drugie takie osiągnięcie podopiecznego Leszka Zblewskiego, pierwsze miało miejsce 4 lata temu w Londynie:

Leszek Zblewski – trener Daniela: W wieku 16 – 17 lat zaczął trenować pod moim okiem, nie zniechęcił się, wykazał się charakterem i po trzech latach stanął na podium w Londynie, także to było bardzo, bardzo duże osiągnięcie. A teraz było mu powiem szczerze trochę trudniej, bo jednak presja zdobycia tego medalu, były duże oczekiwania w stosunku do Daniela, że musi powtórzyć, że najlepiej żeby złoty medal zdobył.

Uzyskanie formy w jakiej jest Daniel to przede wszystkim ciężka praca i regularne treningi. A jak wspomina start w Igrzyskach sam Wicemistrz:

Daniel Pek – Wicemistrz Igrzysk Paraolimpijskich: Było bardzo ciepło, warunki były bardzo trudne do biegania, było 36 stopni w cieniu, 50 prawie w słońcu. Super byłem przygotowany, bardzo się dobrze czułem. Nie miałem jakiegoś tam stresu mocnego, także wszystko wyszło bardzo super.

Uczniowie ośrodka byli pod ogromnym wrażeniem sukcesu Daniela. Nie zabrakło rozdawania autografów, a kolejka do Wicemistrza była równie ogromna jak radość ze zdobytego podpisu.

Aktualnie Daniel zamierza odpocząć i zregenerować siły, by już niebawem móc walczyć o złoto na Mistrzostwach Świata w Tajlandii.

 

- Agnieszka Wróblewska

 

 

koscierzyna24info | ponad 8 tysięcy osób obserwuje nasz Facebook, dołącz do Nas!

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe