Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 23:35

12 medali dla Manty Kościerzyna!

Po wakacyjnej przerwie zawodnicy UKS Manta Kościerzyna wznowili swoje treningi i w miniony weekend mogli sprawdzić swoje możliwości podczas zawodów III rundy Klubowego Pucharu Polski w Toruniu.

Nasze miasto i  klub reprezentowała 19 osobowa grupa zawodników, bez naszego najlepszego zawodnika Marcina Łukowicza, który uległ kontuzji.

Dwudniowe zawody obfitowały w sportowe emocje, nasi zawodnicy zdobyli 12 medali.
Magda Stoltmann brąz, uczennica Gimnazjum nr 2 w Kościerzynie ;
Marta Majewska srebro, uczennica I LO w Kościerzynie.
Julia Greń, Julia Kiedrowska, Franek Bystron, Maciek Rozgoński zajęli miejsce tuż obok podium. Pozostali zawodnicy poprawili znacząco swoje czasy, co jest efektem ciężkiej pracy zawodników i ich trenerów Mateusza Michalskiego i Mateusza Kąkol.
Dziękujemy rodzicom naszych zawodników i naszemu sponsorowi ZPS Lubiana w Łubianie .

19-20 listopada 2016r. UKS Manta będzie gospodarzem Finału Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach na który serdecznie zapraszamy na pływalnię  AquaCentrum w Kościerzynie.