"Czuję się owocem dobrej zmiany"

  • 21.10.2016, 12:53 (aktualizacja 28.10.2016, 09:57)
  • admin 24
"Czuję się owocem dobrej zmiany"
Naszym gościem jest w tym tygodniu Aleksander Mach – radny Rady Miasta oraz były dyrektor Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

O tym, że Aleksander Mach zostanie zwolniony mówiono już od dłuższego czasu. Podobny los spotkał kilkunastu innych dyrektorów ODR. Czy mimo to miał nadzieję, że nie straci stanowiska?


Większość kościerskich radnych stanęła po stronie naszego gościa. Czy to wyraz solidarności?

Jako jedyny zwolnienie Aleksandra Macha poparł Tomasz Dargacz, Powiedział, że przekonał go anonim, który napisali pracownicy PODR. Tego tematu nie zabrakło w naszej rozmowie.

Czy były już dyrektor zamierza złożyć pozew do Sądu Pracy?

Nowym dyrektorem został już Andrzej Dolny. To postać powiązana z Prawem i Sprawiedliwością. Co Aleksander Mach sądzi o obsadzaniu stanowisk ludźmi związanymi z PiS?

Czy w PODR szykują się zmiany kadrowe? Jaka atmosfera panuje obecnie w ośrodku? Czy to prawda, że są plany przeniesienia kilku oddziałów do Gdańska?

Zapytaliśmy również, jak wiele osób zwolnił w czasie trwania swojej kadencji Aleksander Mach.

Dowiedzieliśmy się też, jakie są plany zawodowe naszego gościa.

Zapraszamy do oglądania!

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (72)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ciekawski
Ciekawski 22.11.2016, 11:06
Co nowego w PODRze? Są jakieś zmiany kadrowe? Czy pracownikom jest lepiej? Spokojniej?
Matka-Polka
Matka-Polka 13.11.2016, 10:05
i co z radnym Aleksandrem-jak nie pracuje to może rada podniesie mu dietę?przecież musi z czegoś żyć
Oliv
Oliv 12.11.2016, 07:47
Oj Panie Olku tak jak myślałem, masz bardzo, bardzo słabe poparcie wśród mieszkańców naszego miasta. Za bardzo im podpadłeś co niektórymi działaniami.
panie Olku
panie Olku 08.11.2016, 09:54
głowa do góry-niech pan nie zwraca uwagi na złośliwych ludzi,dla których ludzka krzywda jest pożywką.Sądzę,że wpadka z gazetami nigdy więcej w pana życiu się nie zdarzy-chciał pan pomóc lordowi,a on nie był tego wart
ha ha ha
ha ha ha 08.11.2016, 13:12
przeproś i spadaj
Kris
Kris 08.11.2016, 10:20
Słyszałem, że Lord chodzi po mieści i twierdzi, że ludzie go proszą aby kandydował na burmistrza. Normalnie się uśmiałem. Niesamowite jest poczucie humoru co niektórych osób i takie życie w nierealnym świecie fantazji. Lorda świat minął i nie wróci więcej. No ale podobno powstaje nowy sklepik z gazetami, taki z prawdziwego zdarzenia. Sklepik na medal ;0)
Micho
Micho 08.11.2016, 11:13
analogiczna sytuacja była wtedy jak Lord chciał wrócić z Warszawy gdy został posłem, to też łaził po mieście i mówił, że musi porzucić urząd, bo go wyborcy o to proszą. Matko jedyna historia naprawdę lubi się powtarzać. Oby Mach czegoś takiego nie wymyślił, że nagle go ludzie proszą o kandydowanie na kierownika kiosku
zenobiusz
zenobiusz 08.11.2016, 09:40
mądrala robi u sąsiada a sąsiad bezrobotny-hehehehe;może zawsze wyjechać do Irlandii
Kuba
Kuba 05.11.2016, 23:18
czy już wiadomo,gdzie robi mądrala??
Kaśka
Kaśka 06.11.2016, 07:15
Mądrala ma pewnie dobrą fuchę, no i dobrze. Niech pracuje i się tak nie smuci, bo nie mogę już patrzeć jak on ma taką smutną minkę.
Piotruś Pan
Piotruś Pan 30.10.2016, 21:13
jak coś ma to zapewne niedługo się dowiemy-to ma się wydarzyć 1 listopada-poczekamy,zobaczymy
Iti
Iti 30.10.2016, 12:36
Myślę że ma już coś zalatwione. A lord szuka i szuka i nigdzie go nie chcą
Bolo
Bolo 30.10.2016, 11:12
teraz oczekuję na tą intratną pracę-lord nie pomoże bo sam ma problemy-więc kto wesprze taką wybitną jednostkę-zobaczymy,czas pokaże
do "TAK"
do "TAK" 29.10.2016, 09:13
do ten program i tv tak ma-tzn.ma swoich , których chce albo musi promować i tych,których należy dołować.Jak ktoś zna genezę tego portalu to wie o co w nim chodzi.Ja jestem b.ostrozny,gdyż kulisy nie są ciekawe
bebe
bebe 28.10.2016, 08:03
http://***/wiadomosc,28292,Byly-starosta-Wieslaw-B-i-byly-skarbnik-Jerzy-G-z-kolejnym-wyrokiem.html
no to się zaczęła kampania 2018
no to się zaczęła kampania 2018 28.10.2016, 12:37
są pierwsze ofiary...
Wieś
Wieś 28.10.2016, 08:13
no i co takiego się stało, że Baryła ma kolejny wyrok? Czy trzeba zaraz robić aferę?
Bo bo
Bo bo 28.10.2016, 09:27
Ciekawe czy Mały z tymi karetkami spadnie na 4 łapy, czy też będzie miał jakiś wyrok.
TAK
TAK 28.10.2016, 07:12
w tym wywiadzie pan Mach mógł spokojnie wyrazić swoje zdanie i NIKT mu nie przerywał.
Borys
Borys 28.10.2016, 07:49
Fajnie by było, aby i inni byli tak przesłuchiwani. Bo nieciekawie jest gdy się zadaje pytanie i je przerywa, bądź też nie daje się szansy na odpowiedź. Nie wszyscy w tym programie są równo traktowani.
Helmut
Helmut 27.10.2016, 21:47
a pytania pani Marty??poniżej dna
zna mnie Pan
zna mnie Pan 27.10.2016, 22:03
tutaj za bardzo nie ma przerywania wypowiedzi, czy wchodzenia rozmówcy w słowo. Raczej pokazanie jaki on jest biedny i poszkodowany. W sumie to ma już nową pracę i dobrze, że tak jest. Niech mu się dobrze wiedzie. Ja też byłam kiedyś w takiej sytuacji, zwolniona, ale na szczęście też znalazłam pracę. Tylko to co się komuś daje, to i się po czasie dostaje.
Tak
Tak 28.10.2016, 00:20
Masz rację. Co siejemy - to zbieramy. :-)
mark
mark 27.10.2016, 09:49
Mach nie ma pojęcia o budżecie. Majewski w tym względzie bije go na głowę. Dowód - posłuchajcie tylko jakieś sesji w TVK Kaszuby. ja słuchałem ich wypowiedzi. On pyta jak uczeń nauczyciela. A prezencja Macha to nie wszystko.
owoc miłości-to ja
owoc miłości-to ja 26.10.2016, 20:02
"Czuję się owocem dobrej zmiany"-to buta,arogancja czy głupota. Jest pan "owocem" albo miłości, albo " seksu"- różni ludzie różnie to określają, albo zaplanowany, albo "wpadka"
Burmistrz Majewski i radny Męczykowski
Burmistrz Majewski i radny Męczykowski 27.10.2016, 08:23
z pewnością będą wiedzieli jaki "owocem" jest radny Mach
czujny
czujny 26.10.2016, 09:51
ponoć facet wybiera się na burmistrza-czy to możliwe,aby lud na niego zagłosował???nie daję wiary,że ma tyle propozycji pracy-w Wipaszu nikt za nim nie płakał,miał ksywę "mądry Kaszub"
Mach
Mach 26.10.2016, 21:11
Jak "lud" zagłosowal na miernotę kierowcę tira Majewskiego, to szansę ma i taki inteligentny, doświadczony człowiek jak Mach
Lud
Lud 26.10.2016, 23:12
Lud trzeba szanować, trzeba szanować także wybory Ludu panie Mach. Lud ten wybrał bardzo dobrze wykształconego, znającego perfekcyjnie język niemiecki burmistrza. Lud nie patrzał na kolesiostwo, wybory były demokratyczne, odpadły w wyborach osoby słabe i osoby które zawiodły Lud. Myślę, że w taki sposób nie zaskarbi sobie Pan aprobaty Ludu.
"lud" za dwa lata znów się wypowie
"lud" za dwa lata znów się wypowie 27.10.2016, 11:44
zobaczymy jak wtedy oceni: "dobrze wykształconego, znającego perfekcyjnie język niemiecki burmistrza" zobaczymy jak wyborcy ocenią swój wybór: "odpadły w wyborach osoby słabe i osoby które zawiodły Lud"
prośba do kandydata na burmistrza
prośba do kandydata na burmistrza 27.10.2016, 11:51
proszę wracaj do monitora kościerskiego jak dali Ci taka możliwość i tam rób sobie kampanię, a tutaj pozwól ludziom pisać na określone tematy
Bodzio
Bodzio 26.10.2016, 15:54
Sądzę, że on ostatnio już dosyć przeszedł. Widać też jak słabe ma poparcie. Mimo wielkiej ilości przeciwników to grupa radnych w imię lojalności go popiera bez sprawdzenia faktów. Chyba skończyła się jego dobra passa.
Jan
Jan 26.10.2016, 12:46
oj chyba nie, chociaż kto wie ;0) on jest taki szalony i nieobliczalny, wulkan energii, wszystkiego można się po nim spodziewać ;0)
misio
misio 26.10.2016, 11:42
wątpię bo Machu nie ma teraz za dobrej passy
Alice
Alice 26.10.2016, 10:16
Wątpię, aby startował na burmistrza. Chyba na razie ma dosyć polityki. Teraz pewnie załatwi sobie pracę i się wdroży. Nie wydaje mi się, aby sprawdził się na stanowisku burmistrza. Ponad to nic o tym nie mówi, to pewnie nawet o tym nie myśli po tak traumatycznych przeżyciach.
Ewa
Ewa 26.10.2016, 09:49
pytania Martusi zwalają z nóg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pracownik PODR
pracownik PODR 25.10.2016, 14:04
bajanie . Kłamstwa i wybielanie siebie. Ma tupet. A ludzi skłócił i zniszczył PODR . Przenosiny do Lubania to katastrofa dla Ośrodka. W całym kraju nie ma ośrodka tak daleko od stolicy województwa. Do Lubania nie dojeżdżają rolnicy.... wieś mają na co dzień i taki były pgr nie jest im potrzebny.....
senator Bonkowski jest naszym idolem
senator Bonkowski jest naszym idolem 25.10.2016, 17:01
W końcu Senator Bonkowski zrobił porządek. On nie tylko krzyczy we Wrocławiu, nie tylko wbija pale w piach, ale i robi porządek na własnym podwórku. Brawo senatorze za odważną decyzję
Mars
Mars 25.10.2016, 21:40
Co ty gadasz Bonek go nie załatwił, to minister jakiś, a Bonek nic nie załatwi, on robił to co robi krzyczy tylko i zamieszanie robi wszędzie aby głośno było, jedyne co robi to siarę dla Kościerzyny
dylematy
dylematy 25.10.2016, 15:00
te przenosiny to miał być sukces, ale tak naprawdę kto na tym skorzystał? Na pewno nie rolnicy, a tym bardziej nie pracownicy. To wywołało dużo kontrowersji i wiele osób nie widziało sensu przenosin PODR, ale jak mach kazał, tak musiało się stać, na przekór wszystkim.
panie Mach
panie Mach 25.10.2016, 08:13
Czy te oczy mogą kłamać? Ależ skąd, gdy się farsa zmienia w dramat, nie gnam w kąt.
Czy te oczy mogą kłamać? Ależ skąd!
Józek
Józek 25.10.2016, 07:14
W 12 min, p Mach mówi o odwołaniach , ciekawe kto zwalniał nowego dyrektora jak kiedyś był dyrektorem w PODR, pewnie jacyś kosmici :-)
Mariusz
Mariusz 25.10.2016, 08:10
no tak to jest. Machnie pamięta jak zwalniał ludzi i nie pamięta o powodach tych zwolnień. Szkoda mi było niektórych specjalistów, ale człowiek bał się stanąć w ich obronie bo bał się o swoje miejsce pracy

Pozostałe