Jubileusz Klubu Uczniowskiego "Eventus"

  • 31.10.2016, 14:35 (aktualizacja 02.11.2016, 15:43)
  • admin 24
Jubileusz Klubu Uczniowskiego "Eventus"
27 października w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się jubileusz Klubu Uczniowskiego Eventus. Stowarzyszenie, którego pomysłodawczynią i koordynatorem jest Sylwia Frenkiel działa 10 lat.

Uroczystość odbyła się w Szkole Podstawowej nr 1, która mieści się w jednym z najstarszych budynków w mieście. To dawny gmach klasztorny zbudowany w latach 1863-1864. Właśnie tu zaproszeni zostali absolwenci „jedynki”, rodzice uczniów oraz przyjaciele Klubu Uczniowskiego „Eventus”. Gości witali członkowie klubu w przebraniach mimów. Na co dzień „Eventusi” mają jednak sporo do powiedzenia i są bardzo ważną częścią szkolnej społeczności.

Dariusz Kisielewski – dyrektor ZSP nr 1: Członkowie wspierają przede wszystkim tych najmłodszych, tych którzy potrzebują pomocy. Wychodzą z różnymi inicjatywami, czy to akcjami charytatywnymi, czy projektami. Na przykład adopcja serca, albo spotkania z ciekawymi ludźmi. Mieliśmy cykl spotkań z podróżnikami, który został zorganizowany właśnie dzięki uczestnikom tego klubu.

Eventus działa od roku szkolnego 2006/2007. Funkcję koordynatora pełni nieprzerwanie Sylwia Frenkiel nauczycielka języka polskiego. Zakładając klub chciała stworzyć przestrzeń, w której młodzi ludzie mogą rozwijać swoje zainteresowania, podejmować inicjatywę i angażować się w życie szkoły.

Sylwia Frenkiel: Działanie przynosi znakomite efekty. A ja wierzę w słowa Goette'go, który powiedział, że w działaniu jest siła i magia i staram się zarazić dzieci i młodzież właśnie takim działaniem, które później w efekcie ma przynieść sukces. A "eventus" znaczy sukces!”.

Klub tworzą uczniowie klas IV-VI, którzy, mówiąc krótko, mają świecić przykładem dla wszystkich uczniów.

Ida Kalinka – członkini klubu „Eventus: Na początku zachęcały mnie starsze koleżanki. Mówiły, że ten klub jest bardzo fajny, że możemy się dużo nauczyć oraz, że pokazujemy dobry przykład innym. To mnie zmotywowało żeby do niego wstąpić. Zachowujemy się dobrze na przerwach. Mamy bardzo dużo akcji oraz pomagamy najmłodszym, tak by poczuli się dobrze w tej szkole. Jeżeli mają jakiś problem i zobaczą plakietkę "Eventusa", to mogą się do nas zwrócić, my zawsze pomożemy.

Na jubileuszowej uroczystości pojawili się również absolwenci, którzy mają być przykładem, że małe sukcesy rodzą większe.

Sylwia Frenkiel: Dzisiaj bardzo się cieszę, bo przybyło wielu absolwentów i widać, że te małe sukcesy w szkole podstawowej, jeszcze w szeregach „Eventusa” przyniosły, rzeczywiście, ogromne sukcesy i będzie to można dzisiaj, na tym wspaniałym jubileuszu zobaczyć.

Na uroczystości pojawili się również przedstawiciele miejskich władz – przewodnicząca Rady Miasta Teresa Preis oraz burmistrz Michał Majewski, który wręczył prezesowi klubu Aleksandrowi Sowie  prezent – wielofunkcyjną drukarkę. Następnie przyszedł czas na występy. Swoje umiejętności przedstawili między innymi Karol Prądziński oraz prezes klubu „Eventus” w roku szkolnym 2012/2013 Nina Karpińska. 

 

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

do redakcji
do redakcji 02.11.2016, 09:12
może dowiecie się od rzecznika policji-co z tym zaginionym Gerbatowskim???-szum na całe województwo i co???kto pokryje koszty tego "poszukiwania",czy w ogóle trzeba było szukać dorosłego faceta,który chciał się wyrwać z domu i spędzić czas w innym towarzystwie.to jak mój stary wyjdzie na karty do kumpli,to też mam go szukać przez policję-czasami siedzi u obcych ludzi od piątku wieczora do niedzieli wieczora
do pisarza amatora
do pisarza amatora 02.11.2016, 09:28
Niech Ciebie twój stary nauczy, że na portalach pisze się na temat, a nie to co Ci akurat do głowy przyjdze
dlaczego tak jest,że
dlaczego tak jest,że 01.11.2016, 19:19
w miniony piątek w sali szopińskiego odbyło się 25-lecie Domu Dziecka w KOścierzynie- ani jeden portal nie dostrzegł tego faktu??? a 25-lecie Kos Eko huczało????
popieram Wiesława
popieram Wiesława 01.11.2016, 18:51
też byłam w poniedziałek wieczorem na cmentarzu i chciałam wymienić wodę w wazonie i....wody brak-tak się wk....że myślałam,że pójdę do prezesa Fenniga do domu i mu nawrzucam.Czyja jest ta woda na cmentarzu???z mojej wiedzy płacą za nią podatnicy,czyli my!!!!!!Super,że nie pozakręcali nam wody w domach.To już nawet nie jest skandal.Przecież cmentarz odwiedzają różni ludzie i po co takie głupie psikusy??Żądam wyjaśnienia tej sprawy-nie może tak być,że jedna osoba podejmuje niemądre decyzje i uchodzi to jej bezkarnie.Cmentarz nie jest niczyją własnością.Dziś byłam na trzech cmentarzach w powiecie kościerskim i tak nikt nie miał tak idiotycznych pomysłów-wszędzie w kranach woda była
Wiesław
Wiesław 01.11.2016, 10:38
dlaczego przed dzień Święta Zmarłych zakręcono wodę na cmentarzu??? nie rozumiem-kto wydał takie polecenie??przyjechała rodzina z kwiatami ciętymi na groby i musieliśmy w karnistrach z domu wozić do tych kwiatów wodę-to wielki skandal!!!!!!!!!!!!! dla Kościerzyny

Pozostałe