Kościerzyna. Akcja Zapałka za nami!

  • 02.11.2016, 14:14 (aktualizacja 03.11.2016, 12:02)
  • koscierzyna24info | ponad 8 tysięcy osób obserwuje nasz Facebook, dołącz do Nas!
Kościerzyna. Akcja Zapałka za nami!
Jak co roku podczas dnia Wszystkich Świętych miała miejsce Akcja Zapałka. Ta szlachetna zbiórka zorganizowana jest na rzecz kościerskich placówek socjalizacyjnych, a jej symbolem stała się paczka zapałek.

Akcja Zapałka odbywa się cyklicznie już od 13 lat. Pomysł na nią zrodził się w 2003 roku kiedy, to ówczesna kadra placówek opiekuńczo-wychowawczych podjęła próbę zorganizowania nietypowego przedsięwzięcia na rzecz dzieci. 

Zapałki można było nabyć od dowolnej sumy, każda bowiem kwota wrzucona do puszki miała ogromne znaczenie oraz swój konkretny cel:

Aldona Plichta – dyrektor Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych: Pieniążki zebrane w tegorocznej akcji, jak i poprzedniej zawsze są wpłacane na konto stowarzyszenia i ustalany jest zawsze cel przeznaczenia tych pieniędzy. W tym roku, jako, że jest to też rok miłosierdzia zdecydowaliśmy wszyscy, razem z dziećmi, że postanowimy się tymi pieniążkami podzielić z dziećmi też potrzebującymi, z dziećmi z Domu Dziecka w Kambodży. O tych dzieciach wiemy już od 3-4 lat, wiemy jakie mają wielkie potrzeby. Wiemy też, że 1000 zł to jest roczne wyposażenie tych dzieci w ryż, a więc podstawowe wyżywienie jakie im się tam gwarantuje.

Suma zbiórki ubiegłorocznej akcji wyniosła niespełna 9 tysięcy złotych. Z roku na rok darczyńców jest coraz więcej a zainteresowanie samą zbiórką bardzo wzrosło.

 

 

koscierzyna24info | ponad 8 tysięcy osób obserwuje nasz Facebook, dołącz do Nas!

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dobrze, że są ludzie którzy chcą pomagać tym dzieciom
dobrze, że są ludzie którzy chcą pomagać tym dzieciom 05.11.2016, 08:34
dobrze, że te dzieci uczestniczą w takich akcjach, przykre jest to, że NIEKTÓRYM takie akcje przeszkadzają..."Pozdrawiam Panią, życzę dużo siły i zdrowia ale ma Pani rację to nie jest w porządku, a dzieci z kościerskiego domu dziecka nie mają biedy, można tam pójść i zobaczyć jak żyją to będzie ciekawe doświadczenie, zapewniam.... http://www.koscierzyna24.info/wiadomosci/906,koscierzyna-kwesta-na-renowacje-nagrobkow-zakonczo
Anna
Anna 05.11.2016, 08:26
Fajna akcja! Zawsze wspieram.
Janek
Janek 03.11.2016, 21:39
Super inicjatywa! Gratuluje wszystkim zaangażowanym i tym, którzy wsparli akcje! To już prawie nasza lokalna tradycja!
m
m 04.11.2016, 20:33
Nie przesadzaj człowieku, nie wiesz co piszesz. To pewnie opinia któregoś wychowawcy!!!!!!!!!!!

Pozostałe