"Zainteresowanie lokalnych władz jest znikome "

  • 04.11.2016, 10:09 (aktualizacja 04.11.2016, 11:34)
  • admin 24
"Zainteresowanie lokalnych władz jest znikome "
Tym razem "Przesłuchanie" ma charakter sportowy. Naszym gościem jest Leszek Zblewski – 4-krotny Mistrz Polski w biegu na 1500 m, Mistrz Europy Weteranów, zawodnik i prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „Olimpijczyk” w Skorzewie, a także trener Daniela Peka - dwukrotnego Wicemistrza Paraolimpijskiego oraz Halowego Mistrza Świata.

Za Danielem Pekiem drugi start na Igrzyskach Paraolimpijskich. Oba były bardzo udane, bo zwieńczone zdobyciem srebrnych medali w biegu na 1500 metrów. Nasz gość opowiedział o tym, jak ciężką pracą okupiony był ten sukces.

W tym roku mogliśmy oglądać zmagania paraolimpijczyków w polskiej telewizji, a jeszcze kilka lat temu paraolimpiada nie była transmitowana w naszym kraju. Ta zmiana oznacza, że potrafimy coraz bardziej docenić wysiłek i wyniki niepełnosprawnych sportowców? 

Daniel Pek został nagrodzony przez władze państwowe, a jak powitano Wicemistrza w Kościerzynie? Pamiętamy, że po Igrzyskach w Londynie miejskie władze przygotowały dla Pana Daniela specjalne powitanie w Sali Szopińskiego. Były podziękowania, gratulacje i nagrody. Tym razem nic takiego nie miało miejsca? Czy w jakikolwiek sposób lokalne władze zauważyły to niewątpliwe osiągnięcie, jakim jest zdobycie tytułu Wicemistrza Olimpijskiego? Leszek Zblewski nie szczędzi gorzkich słów pod adresem miasta, gminy i powiatu.

Czy reprezentant UKS "Olimpijczyk" Skorzewo planuje start w kolejnych Igrzyskach? Wiadomo przecież, że apetyt rośnie w miarę jedzenia.

 

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (41)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Biegacz
Biegacz 28.11.2016, 09:20
Leszek robi fantastyczną pracę w Kościerzynie (Daniel, Olimpijczyk Skorzewo, Biegi im. Jana Pawła II , Grand Prix Ziemi Kościerskiej) To boli jak nie ma się odpowiedniego wsparcia. Widać ogromną frustrację... potrzeby finansowe to jedno ale zwykła życzliwość w urzędach to drugie. Leszek na co dzień jest nauczycielem i pozostała praca jest hobbystyczna (może dostaje jakieś pieniądze nie wiem). W organizacji pewnych przedsięwzięć trzeba też różnego rodzaju wsparcia logistycznego, które z czasem przestają pojedynczą osobę. Szkoda że po tym wystąpieniu ma się wrażenie że chodzi mu tylko o pieniądze
ola
ola 09.11.2016, 18:31
Czytając komentarze widzę że niektórzy dużo wiedzą i rozliczają z pieniędzy a szkoła to jest praca i co chłop ma pracować za darmo ?
OLA
OLA 09.11.2016, 18:26
Gratulacje dla trenera i dla Daniela. Dziękuję p. Leszkowi że angażuje się w rozwój dzieci i młodzieży ze Skorzewa. Tak trzymać.
ja tu czegoś nie rozumiem...
ja tu czegoś nie rozumiem... 08.11.2016, 09:50
skoro ten pan otrzymuje tyle kasy z różnych źródeł,to zapewne rozlicza się z niej!!!wszyscy piszą,że DUŻO A NIKT NIE NAPISZE ILE TO FAKTYCZNIE JEST.Może to DUŻO wcale nie wystarcza na podstawowe potrzeby??A może tak na prawdę nikt tego nie wie?-tylko raz ktoś chlapnął,że dużo i tak wszyscy w koło powtarzają??Ozory ludzkie potrafią zniszczyć każdego-ja coś wiem na ten temat!!! mam to już za sobą,dlatego jestem bardzo ostrożny w osądach-trzeba znać fakty,a nie powtarzać co powiedziała dziunia czy stefek
do Kaszuba ponoć wnikliwego
do Kaszuba ponoć wnikliwego 08.11.2016, 09:36
dlaczego baranie uważasz,że do firm?sponsorów?-wszystko mają robić osoby prywatne?a może tak kościerscy lekarze utworzą prywatny fundusz na rozwój zdrowotny??-mają prywatne gabinety,paragonów z kas fiskalnych nie wydają,więc może ta grupa społeczna zacznie coś sponsorować???
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 09.11.2016, 09:33
Prywatne przychodnie (bo tylko takie są na terenie Kościerzyny) też są firmami. P.S. Rozpoczynanie zdania z małej litery, użycie w drugim wyrazie obraźliwego zwrotu oraz totalne ignorowanie interpunkcji wyraźnie świadczy o poziomie intelektu "pisarza" ww. wpisu. Pozdrawiam.
turystka
turystka 08.11.2016, 09:32
nie zakopcie Zblewskiego żywcem;trochę taktu panie i panowie.Spacerując w niedzielny poniedziałek po lesie spotykałam tylko biegającego pana Leszka z dzieckiem i psem-pozostali spali lub leczyli kaca
tres
tres 08.11.2016, 22:27
"niedzielny poniedziałek" - gratuluję jajcarstwa.
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 08.11.2016, 09:14
L. Zblewski to nastawiony na kasę gburowaty egoista. Klub Olimpijczyk Skorzewo to dla Zblewskiego tylko Daniel Pek, resztę zawodników ignoruje. Jest taką osobą, co by najlepiej na dwóch (a nawet trzech) stołkach (gmina, miasto, powiat), jedną d.u.p.ą chciał siedzieć. A może postawę roszczeniową zamienić na zwykłą grzeczność - wszak wiadomo, że pokorne ciele dwie (może i trzy) matki ssie. P.S. To, że miasto nie potrafi wykorzystać najwybitniejszych nazwisk kościerskich sportowców (np. Toczek, Rekowski, Pek), nie ulega wątpliwości ale pan Zblewski podobnie do innych sportowców/działaczy powinien poszukać sponsorów wśród firm albo poszukać menadżera, który się po prostu na tym zna. Tak funkcjonuje od kilkudziesięciu (może i ponad 100) lat sport na całym świecie i Kościerzyna nie jest tu żadnym wyjątkiem.
popieram
popieram 08.11.2016, 09:19
on jest naprawdę pokrzywdzony, no i nie pamięta nic z tego co do tej pory otrzymał, a otrzymał niemało
emil
emil 06.11.2016, 19:58
Panie Zblewski dobrze ze pan promuje lekkoatletyke! natomiast w jaki sposob Pan biega za kasa to zupelnie inna sprawa. zatrudniaja pana dzisiaj dwa samorzady: powiat koscierski i gminakoscierzyna w swoich szkolach. dodatkowo dostaje pan sporo kasy jako olimpijczyk! dostaje pan tez kase z pcm garczyn. z tego co wiem w tym roku dostal pan z ministerstwa na olimpijczyka. sporo tego. a panu ciagle malo, moze trzeba prace zmienic? dostaje Pan jeszcze stypendia sportowe. po tym co mowi Pan w wywiadzie mam wrazenie ze nie trafil Pan do toalety i potrzeby fizjologiczne zalatwil we wlasnym "gniezdzie".
hamazi
hamazi 06.11.2016, 14:08
Szkoda, ze nie zostalo powiedziane jak traktowani sa pozostali zawodnicy w klubie ze Skorzewa..nie dlugo sam Daniel zostanie w tym klubie bo reszta olewana cieplym moczem ucieka gdzie pieprz rośnie albo zaczyna trenowac bez żadnego klubu bo wsparcia o tak nie moga sie doczekac. A wiele od Daniela nie odbiegają tylko nie biora udziału w igrzyskach paraolimpijskich.
porażka Kościerzyny
porażka Kościerzyny 06.11.2016, 11:25
Muszę się zgodzić z niektórymi opiniami. Daniel to nie jedyny przykład negatywnego nastawienia naszych prominentnych władz do sportowców kościerskich. Należy tu przypomnieć, że też mamy drużynowych mistrzów Polski w łucznictwie i też to słabo wygląda. Postawa władz jest porażająca. Czy to wynika z tego, że nie lubią sportu czy może z tego, że to sportowcy niepełnosprawni? Tego nie wiem. Nie dziwię się, że łucznicy reprezentują Gdańsk a Daniel Skorzewo, skoro nie ma zainteresowania z kościerskiego środowiska to ci ludzie uciekają tam, gdzie mogą się rozwijać. Wiem, że biegi czy łucznictwo nie są tak widowiskowe jak piłka nożna i nie ma takiego finansowania. Uważam jednak, skoro ludzie odnoszą sukcesy, to powinni mieć zagwarantowane normalne finansowanie by móc się rozwijać.
:D
:D 06.11.2016, 10:45
Jako trener nie jest doceniany. DOBRE!
Dorota
Dorota 06.11.2016, 10:16
oj,kłuje w oczy pan Leszek kolegów od sportu,oj,bardzo im się to nie podoba.Wychodzi poza szereg,nie pije z kolegami,więc trzeba wylać na niego pomyje bo jest fe kumpel i jeszcze do tego ma sukcesy,oj,brzydal.
Takie jest myślenie naszych otyłych,przechlanych
do Seby
do Seby 05.11.2016, 23:00
masz chłopie rację-tak właśnie jest w naszym grajdole;na wszystko kasa jest a na promocję Polski i Kościerzyny-nie ma.Najwięcej kasy wydają nieudacznicy na imprezy dla siebie-tak wybraliśmy i tak mamy.Przeciętni mogą sobie trenować na własną rękę i w wolnym czasie,ale złoty medalista z Londynu-to już jest wyższa półka i wszystkim powinno zależeć na jego dalszym rozwoju sportowym-dosłownie wszystkim-miasto,powiat,gmina powinni wspólnie zadbać o to.ile podatnicy zapłacili np.na nagrody dla Kos Eko??kasa wtedy była? a tu nie ma??Mamy chyba w magistracie dyrektora od kultury i sportu???po co są te stanowiska??
Seba
Seba 05.11.2016, 19:59
Facet ma rację. Ilu mamy w regionie sportowców, którzy osiągają sukcesy na miarę ogólnopolską w kategorii seniorów? Każdy zdolny junior emigruje stąd do klubów w których mają zapewnione odpowiednie warunki do treningów. W Kościerzynie nie ma możliwości (czyja to wina) zapewnienia takich warunków. Ciągle ten brak świadomości ludzi, którzy nie potrafią zrobić fikołka, 10 pompek i przysiadów, albo przebiec 800 metrów bez zawału serca. Najgorsze jest to, że tacy ludzie rządzą.
Panie Leszku
Panie Leszku 05.11.2016, 16:53
proszę olać ciepłym moczem wpisy tych nędznych wuefiarzy,którzy po prostu panu zazdroszą
do Adama
do Adama 05.11.2016, 16:49
muszę się z tobą zgodzić,jednak z małym ale to nie jest "publiczny kwik" tylko realna PRAWDA.Dlaczego uważasz,że nie wolno wypowiadać PRAWDY?? I NAZYWASZ TO "KWIKIEM"?-tego nie rozumiem.
Odnośnie wuefiarzy-to słuszna racja -nic sobą nie prezentują,nie uprawiają żadnego sportu /wolą alkohol!/,mają zdeformowaną postawę i na lekcjach wf wyglądają jak inwalidzi.Lekcje wf zawsze takie same-ten sam temat "mata piłkę i grajta". Jak się ktoś wyłamuje z tej "świty" to trzeba go skopać,aż padnie-na szczęście pan Leszek ma swoje plany i komentarze tych pseudosportowców,wuefiarzy ma gdzieś i słusznie.Dlaczego na lekcjach wf jest tak niska frekwencja??-bo lekcje nudne i nauczyciele nie potrafią nic zaprezentować,więc dzieciaki biorą zwolnienia lekarskie lub inne,aby nie marnować czasu na coś,czego nie lubią!!!!!!!!!!Na wf-ie dzieci mają wykonywać jakieś ćwiczenia,które nauczyciel opowie ustnie,gdyż nie potrafi tego sam zrobić-to już jest skandal.Należałoby przeprowadzić test sprawnościowy nauczycieli wf i tych najsłabszych odesłać do domu,niech chodzą z kijkami,jak nic innego nie potrafią.Dla moich dzieciaków wf to najgorsza lekcja-nayczyciel siedzi na ławeczce i wydaje polecenia-sam nie robi nic.Otrzymyją wynagrodzenie takie samo jak polonista,matematyk,czy inny przedmiotowiec-a zero rozliczenia ze swojej pracy
Adam
Adam 05.11.2016, 10:19
Ja widzę tu dwa aspekty.
Pierwszy to sukcesy sportowe samego Pana Zblewskiego, który może być wzorem dla większości nauczycieli wf w naszym powiecie. Jego podejście do własnej KULTURY FIZYCZNEJ jest ze wszech miar zasługujące na pochwałę i wzór do naśladownictwa dla naszej wu-f - skiej śmietanki! Trudno się dziwić naszej młodzieży, że nie chce uczestniczyć w zajęciach jak ich mentorzy ociekają tłuszczem a użycie przez nich przyrządów sportowych grozi samookaleczeniem. No i tak wysoko zawieszona poprzeczka powoduję poniższe dość agresywne i złośliwe komentarze....
Drugi to - nie pozbawiony merytorycznych przesłanek i moralnej racji - publiczny kwik Pana Leszka o pieniądze, które w wyczynowym sporcie są niezbędne a wyciąganie po nie rąk budzi społeczny sprzeciw wobec innych niemałych potrzeb!
ojej
ojej 05.11.2016, 10:14
biedactwo..... nie chce mi się tego komentować
poproszę o....
poproszę o.... 05.11.2016, 09:36
listę kościerskich wuefiarzy,którzy mają jakiekolwiek własne sukcesy sportowe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i pewnie takiej nie ma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dlatego wszyscy oni zazdroszczą panu Zblewskiemu-panie Leszku,normalni ludzi są z panem,a pseudokoledzy wuefiarze przeciw,ale tacy są ludzie-głowa do góry i trenować dalej
DO STOP
DO STOP 05.11.2016, 09:30
ALE TY JESTEŚ OGRANICZONY UMYSŁOWO-I CO Z TEGO.ŻE REPREZENTOWAŁ W SKORZEWIE???SKORO TAM BYŁ KTOŚ-KTO CHCIAŁ Z NIM TRENOWAĆ-TO CO CI PRZESZKADZA? JEST MIESZKAŃCEM KOŚCIERZYNY I W KOŚCIERZYNIE SIĘ URODZIŁ.JESTEŚ TYM WUEFIARZEM,O KTÓRYM WSPOMINA "REAL"-ZAWISTNY I BEZ SUKCESÓW!!!!!!!!!!!
PISZESZ,ŻE ""CHYŁA nigdy nic nie dostali a ich wyniki to czołówka światowa """-PODAJ NAZWISKA TO SAM UFUNDUJĘ DLA NICH NAGRODY

Pozostałe