Od 11 grudnia pojedziemy PKM do Gdańska

  • 18.11.2016, 09:57 (aktualizacja 22.11.2016, 12:58)
  • admin 24
Od 11 grudnia pojedziemy PKM do Gdańska
Wygląda na to, że w końcu doczekaliśmy się realizacji obietnicy bezpośredniego połączenia kolejowego Kościerzyny z Gdańskiem.

Do tej pory pociągiem mogliśmy dojechać tylko do Gdyni Głównej. Nowy rozkład jazdy, który wejdzie w życie 11 grudnia zakłada przekierowanie składów relacji Kościerzyna-Gdynia na nową linię PKM. Oznacza to bezpośrednie połączenie ze stacjami: Gdańsk Port  Lotniczy, Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Oliwa oraz Sopot.

Po zmianach między Kościerzyną a Gdynią jeździć będzie 10 par pociągów. 7 z nich kursować będzie nową trasą Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Podróż nimi do Gdyni wydłuży się o o kilkanaście minut. Do Wrzeszcza dojechać mamy w około 70 minut.

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

były pasażer pkm
były pasażer pkm 22.11.2016, 11:29
Od 11 grudnia: dla niektórych poprawa, a dla niektórych szok i koniec przygody z PKM (chociaż zależy jak na to patrzeć, bo pasażerowie podróżujący z Kościerzyny do Gdyni, przez Gdańsk pojadą teraz znacznie dłużej).

Dramat jeśli chodzi o połączenia Gdańsk Osowa - Kartuzy!
W godzinach pracy 7.00-15.00 brak korzystnych połączeń.
Trasa, której przejechanie powinno zająć ok. pół godziny, zajmuje ponad godzinę (z oczekiwaniem na przesiadkę w Gdańsku Rębiechowie i postojem w Żukowie).
Ciągła zmiana rozkładów wprowadza chaos, a ograniczenie ilości kursów na niektórych przystankach jak np. Gdańsk Osowa, skutecznie zniechęca pasażerów...
Ja przesiadam się z powrotem do samochodu, szkoda nerwów, a przede wszystkim czasu!
Ja piszę o Majewskim
Ja piszę o Majewskim 20.11.2016, 19:42
prawdę i nikt nigdy mi za to nie płaci.
j t
j t 20.11.2016, 19:21
Ja o Majewkim piszę zawsze dobrze i nikt nigdy mi za to nie płacił!
Lacho Ciacho
Lacho Ciacho 20.11.2016, 03:57
Przecież z Kościerzyny jeżdżą bezpośrednie autobusy PKS do Gdańska, do samego centrum i jakoś jeżdżą puste. Wątpię że nagle znajdą się tłumy pasażerów do Wrzeszcza i Oliwy.
icek
icek 20.11.2016, 08:11
Ja jezdzilem na studia omijajac PKS szerokim lukiem. Raz bo to znacznie drozej, dwa bo strasznie dlugo, 3 uciazliwy halas. Pociagiem do samej Osowy bylo taniej, szybciej, ciszej, a zawsze jeszcze czlowiek ladne widoki za oknem zobazyl.
Jak pociągi będą woziły na lotnisko
Jak pociągi będą woziły na lotnisko 20.11.2016, 12:40
to chętnie skorzystam.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 19.11.2016, 21:18
A dlaczego nic nie mówi o powstającym hipermarkecie koło MRÓWKI?Wstyd.Bo będzie następny.
w upadającym regionie Kościerskim
w upadającym regionie Kościerskim 19.11.2016, 09:17
podstawią nam pociągi abyśmy mogli bezpiecznie wyemigrować i zrobić miejsce dla planowanych uchodźców.
Rex
Rex 19.11.2016, 11:21
W sumie to cholernie się cieszę, że w końcu się ruszyło z tymi pociągami i chwała Majce za to, że wychodził mimo wielkich oporów. No ale jak ktoś nie chce pociągiem to niechaj swoje litery furą wozi, każdego wolny wybór jest
Mają z pociągami
Mają z pociągami 19.11.2016, 14:42
Ma tyle wspólnego co pies z kotem czyli NIC nawet Lamczyk więcej w tej sprawie zrobił
jaja
jaja 20.11.2016, 13:23
Lamczyk kilka razy zdradził Koscierzyne, a zwłaszcza w kwestii sadow. Negdy nie zrozumiem. co Kościerzyny w Nim widzą. Powinniśmy mieć swojego Posła.
Zgadza się
Zgadza się 20.11.2016, 13:47
ale Lamczyk w temacie pociągów zrobił więcej niż Majewski a tu już "obrońcy" wychwalają zasługi Majewskiego który palcem nie kiwnął w tej kwestii.
Jan ek
Jan ek 20.11.2016, 14:43
Majewski działał w tej kwestii i to mocno, kto jest naprawdę zorientowany to wie. Oczywiście przeciwnicy polityczni wszystko w tej kwestii umniejszą. Dla mnie jest ważne, że za Majki tyle się zmienia na dobre, a przede wszystkim miasto jest mocno oddłużane, bez ciężkiego programu naprawczego który zamyka pomoc mieszkańcom. Można naprawiać finanse i mądrze gospodarować. Dla mnie to był dobry wybór i kolejny będzie taki sam. Nie potrzeba mi włodarzy z wyrokami
ha ha ha
ha ha ha 20.11.2016, 16:02
bu ha ha ha ciągle to samo i bez związku z artykułem. Ile Ci płaci Majewski za to wypisywanie?
hura
hura 19.11.2016, 08:20
11 grudnia wszyscy na zakupy do galerii bałtyckiej pojadą pociągiem?-a bilety jeszcze są?
xyz
xyz 18.11.2016, 23:12
w końcu :)
olaola
olaola 18.11.2016, 21:39
No i dobrze,ze Trojmiejski rynek pracy bedzie teraz bardziej dostepny.Bo w koscierskim skansenie zamiast przemyslu to tylko hipermarkiety sciagali.
Heniek
Heniek 18.11.2016, 20:40
jedzie przez Nową Karczmę i trómiasto/klincz-to wtedy on by i mnie pasował
do kolejarza
do kolejarza 18.11.2016, 20:38
musi jeszcze jechać do Zajazdu nad stawem
kolejarz
kolejarz 18.11.2016, 20:37
skoro senator kupił tory to rozumiem,że pociąg jedzie przez Grabowo??
skm022
skm022 18.11.2016, 17:02
Kościerzyna bliżej Europy wreszcie bezpośrednie połączenie na lotnisko. Pomiędzy godz. 6.00 a 7.00 startuje z Rębiechowa 9 samolotów. Sam korzystam w poniedziałki z lotu do Warszawy za 21 PLN
KLIENT
KLIENT 18.11.2016, 10:58
umieram z ciekawości-ilu pasażerów będzie jeździć tą koleją,obawiam się,że większość znowu wsiądzie w swoje charszlaki i będą pędzić po linii ciągłej do Gdańska na zakupy-tam jest WSZYSTKO LEPSZE BO DROŻSZE
Z
Z 18.11.2016, 10:43
Bąkowski kupił tory. Brawo
BRAWO SENATOR BONKOWSKI
BRAWO SENATOR BONKOWSKI 18.11.2016, 10:32
to dzięki niemu w końcu mamy więcej połączeń kolejowych w krótszym czasie i do lotniska!
kasia
kasia 18.11.2016, 16:05
I Majewski szalał w UM w Gdańsku, to wiem na pewno!
szalał to wyjaśnia wszystko
szalał to wyjaśnia wszystko 18.11.2016, 17:13
jaki Pan (Majewski) takie zaplecze (panie Tomku, Jacku, Sebastianie i as Mirosław)
ja
ja 18.11.2016, 16:12
to wyłącznie dzieło Pana Wójta z Dziemiany. Pamiętam jak dawał chleb Lamczykowi i wygłaszała ,że nastąpi taki dzień , iż tory dojadą do nas.

Pozostałe