Stypendia dla uczniów, nagrody dla nauczycieli

  • 21.11.2016, 15:03 (aktualizacja 23.11.2016, 14:19)
  • admin 24
Stypendia dla uczniów, nagrody dla nauczycieli
W sobotę 19 listopada odbyła się sesja Rady Miasta z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości wręczone zostały stypendia dla wyróżniających się uczniów i studentów oraz nagrody dla nauczycieli za osiągnięcia dydatkyczno-wychowawcze.

Nadzwyczajne zebranie Rady odbyło się w Sali Szopińskiego. Pojawili się tu najlepsi studenci oraz uczniowie, oczywiście wraz z dumnymi rodzicami. W tym roku stypendia otrzymało 57 osób. Stworzenie tej listy, a więc wybranie czołówki spośród wszystkich wniosków, to niełatwe zadanie.

Alicja Kirstein – dyrektor Biura Obsługi Placówek Oświatowych w Kościerzynie: Co roku jest ten sam problem, bo co roku mamy dużo więcej osób, które powinny dostać, ale reguły gry są takie, że zawsze wybieramy tych 10 najlepszych. W paru miejscach trzeba było dokonać wyboru trochę szerszego, ale i tak jest grupka, która nie otrzymuje, ale to nie znaczy, że nie doceniamy ich pracy.

Gratyfikację finansową w postaci Stypendiów Burmistrza może otrzymać jednak tylko wąska grupa młodzieży z wyjątkowymi osiągnięciami. Do tego gremium zakwalifikowało się 10 studentów, 12 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, 14 gimnazjalistów, 11 uczniów szkół podstawowych oraz 10 osób, które mają na swoim koncie osiągnięcia sportowe i artystyczne. Dodatkowo jednego żaka wyróżnili kościerscy przedsiębiorcy, a 2 studentów otrzymało stypendia im. Hilarego Jastaka ufundowane przez Irenę i Andrzeja Przybielskich z Gdańska. To wyróżnienie trafiło do Pawła Ruszkowskiego – oraz Patryka Kaczmarka. 

Paweł Kaczmarek – student Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej: Jest to dla mnie bardzo duże wyróżnienie. Zwłaszcza, że udało się dostać to stypendium specjalne, ufundowane przez państwa Przybielskich. Jest to dla mnie naprawdę duży honor, że moje starania są zauważone i zostało to docenione i bardzo się z tego cieszę.

Właśnie studenci otrzymują najwyższe stypendia: to 250 złotych miesięcznie. Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych jest to 180 złotych, dla gimnazjalistów 140 złotych, a uczniowie szkół podstawowych otrzymują co miesiąc 100 złotych. Sukcesy sportowe i artystyczne dają stypendystom 120 złotych. Te sumy wypłacane będą stypendystom przez 10 miesięcy. 

Nagrody finansowe otrzymali również nauczyciele. Burmistrz wyróżnił 19 pedagogów – reprezentantów miejskich szkół. W tym gronie znalazła się Kazimiera Lidke – nauczycielka biologii z ZSP nr 1. 

Kazimiera Lidke: Bardzo się cieszę, że wszystkie prace, które wykonujemy w szkole na rzecz szkoły, na rzecz młodzieży, zostały docenione. […] Myślę, że nasza szkoła już jest kojarzona z ekologią. Więc nasze osiągnięcia to są skutki wcześniejszych działań, które podejmowaliśmy. 

Uroczystą sesje Rady Miasta uświetniły koncerty młodych, uzdolnionych kościerzynian. Na scenie wystąpili: Paweł Ruszkowski oraz uczestnicy warsztatów muzycznych pod kierownictwem Konrada Mastyły.


Pełne listy wyróżnionych osób zamieszczamy poniżej.

 

 

admin 24

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Maria K
Maria K 23.11.2016, 11:50
Było naprawdę pięknie i ta oprawa artystyczna, atmosfera. Bardzo mi się podobało, wszyscy stanęli na wysokości zadania
Barbara
Barbara 23.11.2016, 10:51
Serdeczne gratulacje dla wszystkich nauczycieli i zdolnych uczniów. Impreza była na naprawdę wysokim poziomie.
embo
embo 23.11.2016, 10:01
Pani Kazia od biologii w dobrej formie

Pozostałe