Kościerzyna. Elitarna Noc Survivalowa

  • 23.11.2016, 12:01 (aktualizacja 24.11.2016, 10:10)
  • Krzysztof Wencki
Kościerzyna. Elitarna Noc Survivalowa KOSiR
18 listopada 2016 r. na Stadionie Miejskim pojawili się miłośnicy survivalu i przygód, których celem była rywalizacja w drugiej edycji Elitarnej Nocy Survivalowej. Zadania odbywały się w przestrzeni miejskiej. Uczestnicy musieli zmierzyć się z samym sobą, ze swoimi słabościami, a także mieli okazję sprawdzić swoje możliwości i umiejętności w różnorodnych konkurencjach.

Na starcie pojawiło się 12 drużyn liczących od 3 do 5 osób, czyli łącznie ponad 50 śmiałków chcących sprawdzić się pod osłoną nocy w nietypowych konkurencjach.  Survival w przestrzeni miejskiej znacząco różni się od przetrwania w lesie, ale jedno jest niezmienne – zawodnicy nie mieli pojęcia jakie wyzwania muszą podjąć i z czym przyjdzie im się zmierzyć. O wszystkim dowiadywali się na bieżąco.

Gra rozpoczęła się od konkurencji „Skarby Stadionu”. Wytypowani uczestnicy poszukiwali tu przydatnych na trasie gadżetów lub podpowiedzi, gdy reszta ekipy strzelała z łuków. Po wykonaniu zadania drużyny musiały dostać się do parowozowni, gdzie zmierzyły się z przeciąganiem drezyny po torach na czas.

Wprost z Muzeum Kolejnictwa zespoły udały się do parku przy 8 Marca. Trzeba więc było pokonać sporą odległość, a na miejscu czekał „Fitness wieczorową porą”. Uczestnicy musieli wykonać serię ćwiczeń na czas. W kolejnych punktach sprawdzana była też spostrzegawczość oraz znajomość historii i topografii miasta, a także sprawne reagowanie na zagrożenie. 

W końcowej klasyfikacji najlepsza okazała się drużyna Grom Stężyca. Do zwycięzców trafił nietypowy puchar, który stał się tradycją tej imprezy, czyli „Pieniek”. Na koniec trzeba podkreślić, że rywalizacja była niezwykle zacięta, a różnice punktowe między drużynami bardzo niewielkie.

Zwycięzcy poszczególnych punktowanych konkurencji:

„Parowozownia nocą”
1. Piękna i Bestie
2. Grom Stężyca
3. Wiedźmini

„Fitness wieczorową porą”
1. Ogrodnicy
2. Mario Militaria
3. Kremówka Team

„Czy poznajesz Rynek nocą?”
1. Wataha
2. JWK
3. Grupa Operacyjno-Szturmowa Gryf

Los szczęścia
Pluton 69
Drużyna 7
Śmieszki xD

Wydarzeniem towarzyszącym była wystawa przedstawiająca historię obrony cywilnej, którą mogliśmy podziwiać oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy dzięki wsparciu i uprzejmości pasjonata OC Pana Jerzego Hetmańskiego. Przez najbliższy tydzień na Stadionie Miejskim przy ul. Kamiennej 7 można podziwiać zgromadzone eksponaty.

 

 

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe