Kościerzyna. Mikołaje na motorach. GALERIA ZDJĘĆ

  • 05.12.2016, 12:17 (aktualizacja 07.12.2016, 09:40)
  • admin 24
Kościerzyna. Mikołaje na motorach. GALERIA ZDJĘĆ
Już szósty raz do Kościerzyny przyjechali Mikołaje na motorach. Warunki na drogach nie były łatwe, ale przecież dla Świętego nic trudnego! Zwłaszcza, że świątecznemu zjazdowi towarzyszył szczytny cel – zbiórka funduszy na cele charytatywne.

6 edycja akcji rozpoczęła się na parkingu przy ul Ogrodowej. To tu zebrało się około 50 zmotoryzowanych mikołajów i właśnie stąd wyruszyła parada motocykli ulicami miasta. Święci przejechali ulicą Klasztorną, Wojska Polskiego, Skłodowskiej, Staszica, 8 Marca i Długą. W tym czasie na rynku już czekali mieszkańcy, a wśród nich wiele dzieci. Przed 12.00 w centrum miasta zrobiło się głośno i biało-czerwono. Rynek opanowali Mikołaje na motorach. W tym roku było ich trochę mniej niż w 2015. Pogoda nie sprzyjała jeździe na motocyklach.

Janusz Matrejek - współorganizator akcji: Pogoda, niestety, trochę pokrzyżowała nam plany. Nie jest tak, jak w zeszłym roku, czyli nie mamy pięknego słońca +15 stopni. Mamy zerową temperaturę, ale za to mamy gorące serca. Jesteśmy tutaj, może w trochę mniejszej ilości, ale jesteśmy.

I zapowiadają, że będą przyjeżdżać na kościerski rynek dopóki starczy im sił, by wsiąść na motocykl. Niektórzy w rolę zmotoryzowanych mikołajów wcielili się po raz pierwszy.

Piotr Skwierawski: W tym roku nabyłem motocykl, więc chciałem zobaczyć, jak na takiej imprezie jest. I myślę, że będę częstym uczestnikiem. Mam nadzieje, że w przyszłym roku też będzie coś takiego zorganizowane.

Dla maluchów spotkanie z taką liczbą Mikołajów to niezwykłe przeżycie. Zwłaszcza, że święci rozdawali słodkie upominki. A do tego jeszcze można było z bliska przyjrzeć się ich maszynom. Niektóre z motocykli, które pojawiły się w centrum Kościerzyny to prawdziwe perełki.

Mikołaje przyjechali też na quadach, niektórzy samochodami, a kilku nawet na rowerach. Dla tych, którzy pokonali najwięcej kilometrów, lub mogli się pochwalić najdłużej posiadanym prawem jazdy przygotowano nagrody-niespodzianki. Wszyscy mogli częstować się grochówką i kiełbaskami. Nikt nie zapominał też o charytatywnym celu niedzielnej akcji. W tym roku zbierano fundusze na zorganizowanie uczty wigilijnej dla najuboższych.

W toku zbiórki udało się zebrać 850 złotych, 

 

admin 24

Zdjęcia (93)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe