Pływacy Manty w Berlinie. Są medale!

  • 05.12.2016, 13:15 (aktualizacja 06.12.2016, 13:28)
  • UKS Manta Kościerzyna
Pływacy Manty w Berlinie. Są medale!
Pływacy z UKS Manta Kościerzyna 3 grudnia 2016 wzięli udział w międzynarodowych zawodach w pływaniu w płetwach w Berlinie. 

Organizatorem Beco-Cup był klub Berliner TSC e.V. Abteilung Finswimming.  Zawody odbyły się na 50 m pływalni, w trakcie których zostały przeprowadzone konkurencje tylko w monopłetwie, brało w nich  udział 144 zawodników z Ukrainy, Czech, Polski i Niemiec. 
Polskę reprezentowały 3 kluby: KS Nautilus Jastrzębie Zdrój, UKS Delfinek Chodzież i UKS Manta Kościerzyna. Nasza 8 osobowa reprezentacja zdobyła 5 medali :
2 srebrne krążki  - Neli Wanta,
3 brązowe krążki : Neli Wanta, Damian Kutela i Julia Kiedrowska,
Na czwartym miejscu uplasowali się: Julia Kiedrowska, Damian Kutela i trzykrotnie Julia Greń.

Pływalnia w Berlinie była naszym zasadniczym celem, ale inną niezwykle cenną wartością dodaną było odnalezienie się na międzynarodowych zawodach, gdzie wszyscy posługują się językiem niemieckim lub angielskim, doświadczyliśmy na własnej skórze jak ułatwia życie znajomość języków obcych i że warto się ich uczyć. 

Zwiedzanie Berlina z jego najważniejszymi punktami: Alexanerplatz,  Berliner Fernsehturm - wieży telewizyjnej, Brama Brandenburska, Reichstag i poruszanie się komunikacją miejską było także fantastycznym przeżyciem dla naszych zawodników.
 

 

UKS Manta Kościerzyna

Zdjęcia (4)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe