Przyspiesz rozwój swojej firmy i bądź skuteczniejszy, niż konkurencja

  • 18.07.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
 Przyspiesz rozwój swojej firmy i bądź skuteczniejszy, niż konkurencja
Mimo często niesprzyjających warunków, w naszym kraju jest wielu fenomenalnych przedsiębiorców, którzy codzienną ciężką pracą walczą o swój kawałek tortu na rodzimym rynku. Ci najlepsi wiedzą, że aby firma przetrwała, musi się cały czas rozwijać, poszerzać horyzonty, ulepszać technologię. Rozwój firmy jest podstawą, gdyż w biznesie nie ma gry o sumie zerowej. Nie da się stać w jednym miejscu – jeśli nie idziemy do przodu, to automatycznie się cofamy. Jest kilka ważnych czynników, które wpływają na pozytywne wyniki finansowe przedsiębiorstw, a uzyskanie takowych wiąże się z kilkoma najistotniejszymi działaniami. O jakich działaniach mówimy?

Nigdy nie oszczędzaj na dobrych pracownikach

Prawdopodobnie najczęstszy błąd właścicieli firm. Udawanie i oszukiwanie samego siebie, że dobry pracownik nie musi wcale dobrze zarabiać, jest pierwszym krokiem do zguby. Ci, którzy zarabiają dla nas najwięcej, powinni mieć odpowiednio wysoki udział w sukcesie, na który równie ciężko pracują. Prawda jest taka, że osoba zatrudniona w naszej firmie, która spisuje się na medal, a jej zasługi dla organizacji są bezsporne, powinna być motywowana większą kwotą na koncie, ponieważ dzięki temu będzie wiedziała, że jej starania mają sens i oprócz wysokich słupków, przyniosą one również korzyści osobiste. Dla porównania, gdy kolejny raz z państwowej telewizji płyną do nas dobre wiadomości o tym, jak to żyje nam się coraz lepiej, coraz więcej zarabiamy i zasadniczo nasze problemy należą już do przeszłości – ilu z nas naprawdę w to wierzy? Komu z nas zostało więcej w portfelu tylko dlatego, że jakiś magiczny globalny wskaźnik poszedł w górę? Tak samo jest z pracownikami. Muszą odczuć różnicę, by chcieć do robienia takiej różnicy się przykładać.

Innowacyjność to absolutna konieczność w prowadzeniu firmy

Jeśli właśnie wymyśliłeś swój pomysł na biznes, to prawdopodobnie jest już całe gro firm o podobnym profilu na rynku. Jeśli jesteś w biznesie wiele lat to wiesz, że w twojej gałęzi gospodarki konkuruje z Tobą wiele podmiotów, które zajmują się dokładnie tym samym. Innowacyjność jest zatem kluczowa. Nowa metoda wytwarzania tego samego produktu – na przykład w tańszy i szybszy sposób, może okazać się kluczem do sukcesu. Wprowadzanie nowych rozwiązań to stały element czołowych działalności na rynku.

Problem pojawia się, gdy firma nie może pozwolić sobie na dotowanie własnych pomysłów na ulepszenie swojej pozycji poprzez nowatorskie rozwiązania. Fundusze na innowacyjność można jednak uzyskać poza obszarem własnej skarbonki. Z pomocą przychodzi tu Unia Europejska, która co najmniej do roku 2020 jest w stanie hojnie wynagradzać finansowo najlepsze pomysły małych i średnich przedsiębiorstw. Pomoc w uzyskaniu takich grantów najczęściej uzyskiwana jest od podmiotów zawodowo zajmujących się przeprowadzaniem przez proces otrzymywania takiego wsparcia. W Polsce warto jest korzystać z usług firm wyspecjalizowanych w tym zakresie, jak ELJOTTECH, która notuje bardzo wysokie wyniki jeśli chodzi o pomyślne rozpatrywanie zweryfikowanych przez nią aplikacji.

Grupa Tipmedia
--- Materiał partnera ---
Podziel się: