Makijaż bez makijażu – jak dbać o cerę, by nie musieć się malować?

  • 23.07.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Makijaż bez makijażu – jak dbać o cerę, by nie musieć się malować?
Każda z nas chce być piękna. Jednak nie każda z nas wie, co należy robić, by to piękno mieć. Sam makijaż tylko zasłania niedoskonałości i nie sprawia, że jesteśmy piękne. Jak więc dbać o cerę, by makijaż był tylko drobnym dodatkiem? Oto kilka praktycznych porad.

Środowisko – problem z zewnątrz

Nasza skóra, w szczególności skóra twarzy, każdego dnia musi zmagać się z przeciwnościami. Latem, gdy za oknem temperatura często przekracza 25 stopni Celsjusza w cieniu, a słońce grzeje przez niemal cały dzień, jest ona narażona na wysuszenie oraz poparzenia. Z kolei zimą zimny wiatr podrażnia naszą skórę i sprawia, że robi się ona szorstka. Zaś przez cały rok musimy zmagać się z truciznami. Możemy do nich zaliczyć smog, spaliny samochodowe, dym z kominów i inne tego typu pyły. Również niezdrowa, przetworzona żywność nie jest najlepszym przyjacielem naszej skóry. Co więc robić, by utrzymać ją w dobrym stanie? Jakie stosować triki? Przedstawiamy sprawdzone porady.

Przede wszystkim ruch i dieta

Ciężko jest odciąć się od środowiska. Nie możemy zamknąć się w bańce, w której będziemy wolne od spalin, smogu i dymu. To z pewnością pomogłoby naszej skórze, jednak to dopiero technologia dalekiej przyszłości. Co więc możemy zrobić? Najlepiej pozbywać się wszelkiego rodzaju toksyn i czerpać z tego dodatkowe korzyści, czyli zacząć uprawiać sport. Wraz z potem z naszego ciała usuwane są zanieczyszczenia, które szkodzą nie tylko naszemu organizmowi, ale i skórze. Dlatego, chcąc zadbać o siebie kompleksowo, warto zacząć regularnie biegać, chodzić na siłownię czy uprawiać jakąkolwiek inną aktywność fizyczną. Jednak sam ruch to dopiero połowa sukcesu. Oprócz niego należy zmienić dietę. Nadmiar słodyczy, jedzenia typu fast-food czy tłuszczów odzwierzęcych jest dla nas równie szkodliwy. Nie chodzi przy tym, by rezygnować w całości z tego typu jedzenia, ale znacznie ograniczyć. Nie tylko wpłynie to pozytywnie na stan naszej skóry, ale i nasz samopoczucie i sylwetkę.

Czy makijaż będzie zbędny?

W tytule tego tekstu powiedzieliśmy, że nie będziesz musiała się malować. Cóż, to czy nałożysz makijaż, czy też nie, to twoja indywidualna decyzja. Nikt nie zmusza żadnej z nas do codziennego stosowania kosmetyków i spędzania długich godzin w łazience. Jednak faktem jest, że jeżeli będziesz dbała o swoją skórę, to będzie ona w lepszym stanie niż wcześniej. Poprawi się jej elastyczność, nabierze pełniejszych kolorów i będzie zdrowsza. Sprawdź tutaj, jak powinien wyglądać prawidłowo wykonany makijaż. Zdrowa cera, to korzyści nie tylko dla naszego wyglądu, ale i portfela, bowiem wymaga ona mniej kosmetyków. A to oznacza, że codzienny makijaż będzie nas mniej kosztował. Puder nie będzie wystarczał na miesiąc, ale być może i na dwa. Nie będzie nam potrzebna gruba warstwa fluidu, który zakryje niedoskonałości, ponieważ nie będą one tak widoczne lub znikną w zupełności. Poza kwestiami finansowymi, warto również wspomnieć o zdrowiu. Nadmiar kosmetyków szkodzi skórze, o czym z pewnością zdajesz sobie sprawę. Dlatego zamiast nakładać gruby makijaż, lepiej zacząć po prostu zdrowiej żyć. Efekty odczujesz na całym ciele.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: