Na czym polega SEO i dlaczego się opłaca?

  • 30.03.2021, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Na czym polega SEO i dlaczego się opłaca?
Prowadzisz biznes w sieci i chcesz zwiększyć widoczność swojej witryny oraz zyskać nowych klientów? Zainwestuj w profesjonalne pozycjonowanie strony internetowej. Z poniższego artykułu dowiesz się, na czym polega SEO, dlaczego jest tak skuteczne oraz w jaki sposób wybrać dobrą firmę pozycjonującą.

Czym jest pozycjonowanie strony?

SEO (z ang. Search Engine Optimization), zwane też pozycjonowaniem, to szereg działań służących zwiększeniu widoczności strony www w wynikach organicznych wyszukiwarki na określone słowa kluczowe. Dzięki starannie zaplanowanym i profesjonalnie realizowanym działaniom domena pojawia się na wysokich pozycjach w Google. Pozycjonowanie to proces długofalowy, ale przynoszący stabilne i skuteczne efekty. Do działań z zakresu SEO należą m.in. link building, audyt i optymalizacja strony, content marketing oraz monitoring wyników.

Dlaczego pozycjonowanie się opłaca?

Działania SEO przynoszą wiele korzyści biznesowi. Przede wszystkim pozwalają uzyskać i utrzymać wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania, co przekłada się na większą widoczność domeny. Im lepsza pozycja witryny w wyszukiwarce, tym strona zanotuje więcej wejść. A trzeba pamiętać, że każdy odwiedzający to potencjalny klient, więc im więcej użytkowników odwiedzi sklep lub stronę firmową, tym większa szansa na sprzedaż produktów i usług.

Pozycjonowanie zwiększa też rozpoznawalność marki w sieci. Witryna często wyświetlająca się na wysokich pozycjach w Google jest łatwiej zapamiętywana przez internautów. To szczególnie korzystne rozwiązanie dla nowych firm, które dopiero rozpoczynają swą działalność w biznesie i internecie. W ten prosty sposób mogą skutecznie zaistnieć w świadomości odbiorców i zaprezentować im swą ofertę.

SEO wspiera ponadto kreowanie wizerunku marki jako specjalisty w danej dziedzinie. Dzięki działaniom z zakresu content marketingu firma może się zaprezentować jako ekspert w swojej branży, a tym samym zdobyć zaufanie odbiorców, co w perspektywie może przełożyć się na wyniki sprzedażowe.


 

Jak wybrać dobrą firmę pozycjonującą?

Pozycjonowanie to niełatwy, długotrwały proces, który wymaga dużej wiedzy i doświadczenia. Dlatego zaleca się powierzenie tego zadania wyspecjalizowanej w tym zakresie agencji SEO. Wybierając firmę do współpracy, zwróć uwagę na kilka istotnych kwestii.

Dobra agencja SEO musi posiadać duże doświadczenie w pozycjonowaniu serwisu z Twojej branży, poparte realnymi sukcesami i konkretnymi wynikami. Najlepiej, aby miała w portfolio referencje od znanych, dużych marek. Ważne również, aby zatrudnieni w niej specjaliści mogli się poszczycić powszechnie cenionymi certyfikatami, takimi jak Google Analytics. Są one potwierdzeniem bogatej wiedzy i umiejętności z zakresu analityki oraz SEO. Godna zaufania agencja SEO powinna dostosować ofertę do klienta. Oferta musi być dopasowana indywidualnie do określonych wymagań i celów biznesowych przedsiębiorcy oraz specyfiki jego branży.

Wszystkie wymienione wymagania spełnia sprawdzona agencja SEO Artefakt – pozycjonowanie stron internetowych. Realizowane od lat przez firmę to pewność uzyskania wysokich pozycji w wyszukiwarce oraz wzrostu widoczności witryny w sieci.

Artykuł przygotowany we współpracy z Artefakt.pl

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: