Zalety wizyjnego monitoringu

  • 24.08.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Zalety wizyjnego monitoringu
Obecność kamer w naszym życiu jest naturalnym następstwem automatyzacji przemysłu. Te, które nas rejestrują nie ograniczają się wyłącznie do miejsc publicznych. Coraz częściej na tego rodzaju rozwiązania decydują się także prywatni przedsiębiorcy.

We współczesnych firmach monitoring wizyjny jest przysłowiowym chlebem powszednim. Skoro tak się dzieje, to monitoring wizyjny musi nieść ze sobą swego rodzaju korzyści. O jakich zaletach mowa? W jakich miejscach instalować takie kamery? Na te i kilka innych pytań odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Bezpieczeństwo to podstawa

Nie sposób nie zacząć od bezpieczeństwa. Dzięki kamerom możemy nieustannie, bo przez 24h na dobę obserwować określoną przestrzeń tym samym rejestrując zaistniałe zdarzenia. W większości firm zatrudnieni są ochroniarze, ale nawet ci najbardziej czujni i wrażliwi nie są w stanie zarejestrować swym okiem wszystkiego – w przeciwieństwie do monitoringu, który posiada również cenną funkcję dodatkową, mianowicie – możliwość zaalarmowania odpowiednich służb w przypadku zagrożeń. Dzięki temu rozwiązaniu wykrycie potencjalnego sprawcy jest znacznie łatwiejsze.

 

Ważna rola motywacji

Współcześnie wielu ekspertów uważa, iż monitorowany pracownik nie czuje się komfortowo. Trudno się temu dziwić, bowiem mając świadomość, iż każdy ewentualny błąd może się zakończyć zwolnieniem, a dowód w postaci nagrania będzie nie do podważenia praca może stać się mniej efektywna.

Jednak z drugiej strony obecność kamery jest dla pracowników także formą motywacji. Dzięki odpowiedniej polityce zarządzającej i określeniu roli kamer praca może stać się wydajniejsza, co przekłada się na dobro pracownika oraz pracodawcy.

 

 

Wnioski

Jak widać zastosowanie kamer w przedsiębiorstwie niesie ze sobą wiele korzyści. Oczywiście istnieje także kilka wad, ale jest ich z pewnością mniej. Aby monitoring wizyjny działał efektywnie, warto użyć odpowiedniej jakości kamer i osprzętu, a także ustawić je w tzw. miejscach newralgicznych. Dobrze jest zatem skorzystać z wiedzy specjalistów, którzy będą zajmować się instalacją. Na koniec dodajmy, iż w przypadku monitoringu wyróżniamy dwa jego podstawowe rodzaje – IP oraz AHD oraz tradycyjny system analogowy.

Szeroki wybór telewizji przemysłowej znajda Państwo w sklepie internetowym Montersi.pl - https://www.montersi.pl/telewizja-przemyslowa

 

 

 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: