Kursy dla firm – otwarte czy zdalne?

  • 29.08.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Kursy dla firm – otwarte czy zdalne?
Kursy dla firm są szansą nie tylko dla pracowników na zwiększenie swoich umiejętności, ale także sposobem na rozwój przedsiębiorstwa. Jak więc przeprowadzić dobre szkolenie?

Kursy dla firm – określ cel

Największe obawy, jakie właściciele przedsiębiorstw mają względem organizacji kursów, są związane ze źle zainwestowanymi pieniędzmi. Aby tego uniknąć, należy odpowiednio określić cele. Zastanówmy się, co chcemy udoskonalić. Szkolenia mogą dotyczyć zarówno umiejętności technicznych, manualnych oraz miękkich. Jasne określenie tego elementu, połączone ze wskazaniem konkretnych korzyści wynikających z udziału w szkoleniu, będzie zachętą dla pracowników do aktywnego udziału w kursie. Dzięki temu wyniosą oni z niego znacznie więcej przydatnych informacji. Pracownicy nie mogą też traktować szkolenia jako kary za słabe wyniki. Wówczas nie będą w ogóle zainteresowani zagadnieniami poruszanymi w trakcie szkolenia. Nasza inwestycja okaże się więc porażką. Jeśli wszystko dobrze zaplanujemy, to nasi pracownicy nie tylko podniosą swoje kompetencje, ale także bardziej uwierzą w siebie i swoje umiejętności. Pamiętajmy też, że najlepsze efekty przynoszą kursy, które są częścią przemyślanej i długofalowej strategii. Takie podejście do tematu zapewni nam uznanie w oczach pracowników.

Kursy dla firm – otwarte czy e-learning

Jeśli już jasno określimy cele, to możemy pomyśleć o metodach. Oczywiście możemy przeprowadzać kursy dla firm sami, o ile mamy na to odpowiednio dużo czasu. Możemy też zatrudnić osobę, która będzie odpowiadała wyłącznie za prowadzenie szkoleń. Taki ruch opłaca się jednak tylko wtedy, gdy w firmie istnieje duże zapotrzebowanie na kursy. W pozostałych przypadkach możemy je zlecić firmom zewnętrznym. Najważniejsze, byśmy postawili na szkolenia interaktywne. Jest to zdecydowanie najatrakcyjniejsza forma przeprowadzania kursów dla firm. Połączenie różnych rodzajów mediów, możliwość dzielenia się doświadczeniem, czy zadawania pytań to główne zalety kursów otwartych. Szkolenia w takiej formie sprawiają, że pracownik wynosi z nich wiele cennych informacji, które później wdraża w czasie swojej pracy. Inną formą dokształcania pracowników jest e-learning. Jego główna zaletą jest możliwość zdalnego szkolenia. Wystarczy tylko dostęp do smartfona lub komputera oraz Internetu. Kursy dla firm tego typu są bardzo urozmaicone. Wykorzystują wszelkie możliwe multimedia: tekst, dźwięki, obraz, czy wideo. Możemy kupić gotowe kursy e-learningowe lub przygotować je sami. Do tego będą nam potrzebne jednak specjalne narzędzia. Przykładowe kursy znajdziesz na stronie https://szczesliwawbiznesie.pl. W większości dotyczą one zagadnień związanych z prowadzeniem firmy.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: