Ekstremalne trasy, najdłuższa morska przeprawa i debiuty przeszkód, to czeka uczestników Runmageddonu Gdańsk.

  • 01.07.2018, 14:00
Ekstremalne trasy, najdłuższa morska przeprawa i debiuty przeszkód, to…
Kąpiele w morzu, tarzanie w piasku, a także dziesiątki katorżniczych przeszkód, tak zapowiada się pierwsza edycja ekstremalnego biegu z przeszkodami Runmageddon w Gdańsku, która odbędzie się w dniach 15-16 września 2018 r. Do wydarzenia zostały jeszcze dwa tygodnia, a gdański event już cieszy się dużą popularnością.

Fani ekstremalnej morskiej przygody szykują już formę do Runmageddonu. Na listach startowych zapisanych jest już ponad 5500 uczestników. W tym 35 procent kobiet i 65 procent mężczyzn. Około 1000 osób to reprezentaci miasta gospodarza - Gdańska. Chcąc wzbudzić ciekawość planujących start uczestników, organizator zdradza lokalizację tras ekstremalnego biegu. Akcja weekendu z Runmageddonem rozgrywać się będzie w Parku Reagana oraz na pobliskiej plaży. W środkowej części parku, tuż przy ulicy Dąbrowszczaków stanie Miasteczko Kibica wraz z liniami startu i mety.

Trasy Runmageddonu

Uczestnicy najkrótszego dystansu Intro biec będą 3 kilometry po terenie parku i pokonają ponad 15 przeszkód. Pokonają pętle z obciążeniem, dywany z opon. Przeciskać się będą przez porodówkę i czołgać pod zasiekami. Sprawdzą umiejętność wspinania się na Ukośną i poczują się  jak bohaterowie komiksów, pokonując łańcuchy w X-man’ie.

Startujący w Rekrucie dziennym, jak i nocnym, w formule 6 kilometrów z ponad 30 przeszkodami, na początku ruszą trasą formuły Intro, a następnie pobiegną w stronę plaży i tam czekać ich będzie najdłuższa, bo jednokilometrowa morska przeprawa. Wbiegną do wody, by pokonać pionowe ścianki, przeczołgają się przez czarne rury zwane jelitami i piaszczyste zasieki. Sprawdzą swoją siłę pokonując pętle z pieskiem, czyli umocowanym na linie kamieniem. Przemoczeni, ze smakiem soli i piasku w ustach wrócą znów na końcówkę trasy Intro, która doprowadzi ich do mety.

Ekstremalna przygoda uczestników Classica (12 km i ponad 50 przeszkód) rozpocznie się podobnie jak kolegów z krótszego dystansu. Jednak ich trasa będzie znacząco dłuższa sięgać będzie aż do terenów Parku Brzeźnieńskich im. Haffnera. Startujący kilkukrotnie wbiegną na plażę i do morza. Czekać ich będzie prawdziwa morska przeprawa oraz głębokie doły. Pokonywać będą  skomplikowany gąszcz lin Wdowy,  Poręcze Wąskie, Poręcze Szerokie. Wespną się na Wariata, przejdą przez Tybetański Mostek i zdobędą szczyty Komandosa.

Podczas ekstremalnego weekendu w sportowej zabawie będą mogły wziąć udział także dzieci w wieku 4-11 lat, dla których przygotowana zostanie specjalna trasa Runmageddonu Kids. Mali bohaterowie pokonają odcinek 1 kilometra najeżony ponad 10  przeszkodami.

Przeszkodowe debiuty i atrakcje dla kibiców

Swój debiut na Pomorzu będą miały też takie konstrukcje Runmageddonu jak:  Flying Monkey - przeszkoda z zawieszonymi drążkami, którą da się pokonać tylko, przeskakując z drążka na drążek za pomocą rąk. Killer Plank - zawieszona poziomo drewniana belka, wzdłuż której Runmageddończyk przemieszcza się tak długo, aż na jej końcu uderzy ręką w dzwonek. Kołkosznikov imponująca pionowa ściana, którą zdobywa się poprzez wspinaczkę z użyciem kołków. Przeszkodę można pokonać tylko za pomocą rąk.

Przechodnie, rodziny startujących oraz fani ekstremalnej zabawy będą mogli spędzić miło czas w Miasteczku Kibica, w którym nie zabraknie wyzwań dla dorosłych i zabaw dla dzieci. Partner biegu Haier zaprosi do sprawnościowego challenge’u śmiałków, którzy będą mieć ochotę na spacer po równoważni z tosterem na głowie lub wykonanie martwego ciągu z pralką. Renault zaprosi dzieci do specjalnie dla nich przygotowanej strefy z konkursami. Samsung umożliwi przetestowanie wirtualnego świata za pomocą okularów VR. Kubuś przygotuje ulubioną dziecięcą atrakcję - Dmuchaniec, po której mali fani Runmageddonu będą mogli wspinać się, skakać i zjeżdżać.  Łomża zaproponuje obecnym chwilę odpoczynku na leżakach w Strefie Chillout.

Zapisy

Do startu w Runmageddonie można zapisać się poprzez stronę internetową: https://www.runmageddon.pl/imprezy/runmageddon-gdansk-15-09-2018 do dnia 13 września do godziny 14:00. Po tym terminie zapisy będą możliwe w Biurze Zawodów na terenie eventu.

Kontakt:
Piotr Należyty
e-mail: [email protected]
mobile:737 779 864

______________________________________________________________________________________
O Runmageddonie

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W 2017 roku w 17 wydarzeniach wystartowało blisko 60 tysięcy osób, a od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 110 tysięcy uczestników.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: