Jak oczyścić organizm z alkoholu?

  • 21.09.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Jak oczyścić organizm z alkoholu?
Alkohol to kurtuazyjny element wielu spotkań, czy to w gronie przyjaciół, w formie służbowej i przy okazji innych uroczystości. Wysokoprocentowe trunki, takie jak biała wódka, whiskey czy tequila, mają tę wspólną cechę, że łatwo je przedawkować. Efekty to przykry kac i ogólne osłabienie – to objawy biochemiczne w naszym organizmie, z którymi można walczyć domowymi sposobami. Zobacz jak oczyścić organizm z alkoholu.

Które narządy są najbardziej narażone na działanie alkoholu?

Wchodząc do sklepu z alkoholami rzadko kiedy zastanawiamy się nad skutkami takiej konsumpcji – wyboru dokonujemy raczej przez wzgląd na walory smakowe oraz „efektywność”. Czysta wódka, bo bodaj bestseller w sklepach z alkoholem w Polsce, potrafi równie mocno umilić wieczór, jak spustoszyć organizm. Najbardziej narażone na działanie gatunkowego alkoholu (pomijamy tutaj ekstremalne przypadki typu denaturat) są mózg, wątroba, żołądek i serce. Szczególnie wątroba aktywna jest podczas metabolizmu alkoholu: nie ma znaczenia czy wybierzesz czystą wódkę, wino czerwone, whiskey czy gin – nadużycie każdego z nich obciąży znacznie wyżej wymienione organy.

Nie popadajmy jednak w mroczny i moralizatorski ton – jak mawiał klasyk: wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, wszystko zależy bowiem od dawki jaką sobie zafundujemy. Jeśli przeholujemy z czystą wódką można pomyśleć o oczyszczaniu organizmu. Detoks sugerowany jest smakoszom szczególnie mocnych napitków, czyli drinków bądź czystej whiskey, ginu, tequili czy koniaku.

Detoks alkoholowy – jak oczyścić organizm z efektów spożywania czystej wódki lub whiskey?

Przede wszystkim dużo pij – woda ma działanie lecznicze, gdyż zawiera cenne minerały, które wypłukujemy z organizmu w trakcie libacji. Zwracajmy uwagę na wody wysoko mineralizowane lub izotoniczne, o podwyższonej zawartości magnezu i potasu, co wspomaga pracę mięśni. Stosuj także napoje wspomagające oczyszczanie z alkoholu, takiej jak lemoniada z pieprzem (dobrze robi na żołądek), sok jabłkowy z warzywami (posiada mnóstwo pektyn, witamin i błonnika).

Koktajle warzywne dobrze robią na ogólną kondycję organizmu. Mają w sobie moc mikro i makroskładników, przeciwutleniaczy i innych witalnych substancji, wspomagających pracę wątroby i nerek (obciążonych podczas usuwania toksycznych substancji z organizmu). Oprócz rzeczonych jabłek, warto sięgnąć po zielone warzywa, posiadające spore ilości błonnika, regulującego pracę układu pokarmowego. Znajdą się tam brokuły, seler naciowy, awokado, jarmuż, imbir itp. Warzywa te można spożywać w formie miksowanych koktajli, które pije się minimum raz dziennie przez dwa tygodnie. Oczywiście w trakcie tego typu kuracji detoksykacyjnej unikamy alkoholu.

Dobre samopoczucie wynikające z tego typu praktyki bywa dla nas naturalną zaporą przed ponownym przedawkowaniem alkoholu. Pamiętając złe skutki libacji (skurcze, wymioty itp.) i szanując dobrą kondycję fizyczną, można zdecydowanie odmówić i zadowolić się mniejszą, okazjonalną ilością alkoholu, takiego jak czysta wódka, whiskey czy tequila.

Źródło: alkohol-online.pl

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: