Firany balkonowe na okno tarasowe – 3 opcje

  • 27.09.2018, 09:20
  • Grupa Tipmedia
Firany balkonowe na okno tarasowe – 3 opcje
Jak udekorować okno balkonowe, które jest jednocześnie wyjściem na taras i będzie często używane ? Czy są firany na balkon, które mogą sprawdzić się w takiej sytuacji ?

Najnowsze wzory firan i zasłon znajdziesz w sklepie internetowym firaneo.pl

Klasyczna dekoracja okna w salonie w postaci firan nie wychodzi z mody. Obecny wybór firanek do salonu jest tak duży, że można dopasować je do każdego wystroju wnętrza i stylu pomieszczenia. Do romantycznych, sielskich wnętrz wybierzemy firanki żakardowe, bądź haftowane, do nowoczesnych stonowane woale, do awangardowych kolorowe panele lub firany z nadrukami. Kłopotem pozostaje jednak okno balkonowe. Co z nim zrobić? Jeśli jest rzadko otwierane, to problem rozwiązuje się sam – wybieramy zestaw firan do salonu, które zawierają firany krótkie i długie z tym samym wzorem bądź decydujemy się na firany długie na każdym oknie. I mamy piękną dekorację okna.

Jeśli jednak okno na taras jest bardzo często otwierane, to tradycyjna firanka może być nieco kłopotliwa. Będzie ją trzeba albo stale odsuwać co jest dość niewygodne, albo na stałe odsunąć ze światła drzwi, co znów sprawia, że do pomieszczenia łatwiejszy dostęp będą miały wszelkie owady. Czy jest jakieś wyjście z tej trudnej sytuacji ? Mamy dla Was trzy propozycje.

Firana na balkon z przecięciem

Zamiast szerokiej firany, która przesłoni całe podwójne skrzydło balkonowe (lub okno wraz z drzwiami balkonowymi) zastosować można dwie pojedyncze firanki. Ich miejsce styku powinno być dokładnie w miejscu krawędzi drzwi balkonowych od strony klamki. Dzięki temu, firanki nie trzeba każdorazowo odsuwać przesuwając po karniszu, a jedynie odchylić wychodząc na taras.

Najnowsze wzory firan balkonowych do salonu, firanki do pokoju, firany do kuchni, oraz zasłony obejrzysz w sklepie internetowym firaneo.pl

W bogatej ofercie dostępne są zarówno firanki woalowe jak i żakardowe, gotowe, szyte na zamówienie oraz do nabycia na metry bieżące.

Firana na balkon ze sznurków (makarony)

Inne rozwiązanie, to firanka z makaronów – cienkich, delikatnych sznureczków, które nie są ze sobą dołem połączone. Takie luźno zwisające sznureczki wystarczy odsunąć ręką, wychodząc na balkon czy taras i po kłopocie. Firanka – makaron, chroni wnętrze mieszkania, nie przepuszczając owadów i pozwala zachować pełną widoczność na zewnątrz.

Firana na taras z upięciem

Jeśli wolicie mieć okno odsłonięte, tak by faktycznie nic nie przeszkadzało podczas wychodzenia na taras, rozwiązaniem może być firana z lambrekinem, upięta na jedną stronę. Odsłania ona okno i pozwala na zachowanie pełnej swobody. Wybór takiej firany to jednak konieczność dopasowania do niej wszystkich pozostałych w pomieszczeniu upięć firanek oraz ryzyko zbyt dużej ilości owadów w pomieszczeniu w sezonie letnim. Jest to zaś doskonałe rozwiązanie, jeśli na naszym oknie montujemy przesuwaną siatkę przeciw owadom, które coraz częściej stosuje się również w oknach balkonowych.

Grupa Tipmedia
Podziel się: