Rum Angostura – czy to dobry pomysł na prezent?

  • 04.10.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Rum Angostura – czy to dobry pomysł na prezent?
Rum kojarzy nam się przede wszystkim z piratami, którzy pili go litrami w trakcie swoich łupieżczych wypraw. Dziś rum powoli pozbywa się tej łatki i jest coraz bardziej popularny. Jednym z jego rodzajów jest Angostura, czyli rum prosto z Karaibów. Sprawdzamy, czy warto go wręczyć na prezent.

Alkohol na prezent – dla kogo?

Zanim przejdziemy do tematu rumu Angostura, jako prezent, pomówmy chwilę na nieco szerszy temat, czyli alkohol na prezent. Komu go można wręczyć, komu nigdy nie powinniśmy go dawać? Na jaką okazję, a może bez okazji? Przede wszystkim, osoba, której mamy zamiar wręczyć rum Angostura, czy jakikolwiek inny alkohol, musi być pełnoletnia. Nie ma znaczenia, że twój chrześniak to porządny chłopak, który z pewnością poczeka do 18-stych urodzin z piciem alkoholu. Nie ma 18 lat, nie ma wręczania alkoholu. Po drugie, obdarowywany nie może być abstynentem. Jeżeli ktoś przez długą część życia nadużywał alkoholu i teraz z niego świadomie zrezygnował, bardzo w złym guście będzie wręczanie mu butelki trunku, który może go sprowokować do powrotu na złą drogę. Skoro już wiemy komu nie należy wręczać alkoholu, czas poświęcić chwilę okazjom, na jakie można go kupić. Przede wszystkim są to urodziny oraz imieniny. Szczególnie te pierwsze to dobry moment, by dać komuś dobry alkohol. Drugą możliwością są święta Bożego Narodzenia. Ojciec, brat czy najlepszy przyjaciel z pewnością doceni wysokogatunkowy trunek.

Rum Angostura – nada się na prezent?

Skoro mowa o wysokogatunkowych trunkach, czas przejść do rumu Angostura. Czy nada się on na prezent? Niech za odpowiedź posłuży krótki opis tego alkoholu Rum Angostura dojrzewa 12 lat w wysokiej jakości, starannie wyselekcjonowanych beczkach. Zdobył on złoty medal na Festiwalu Rumów w Berlinie 2013 roku w kategorii wiekowej „10-14 lat”. To chyba najlepszy argument mówiący o tym, że mamy do czynienia  dobrym trunkiem. Jednak ważniejsze dla ciebie może być nie to, ile i jakie nagrody zdobył rum Angostura, ale czy będzie on smakował obdarowywanej osobie. Odpowiemy tak: jeżeli lubi on whisky, brandy czy koniak, to rum również powinien przypaść mu do gustu.

Gdzie kupić rum Angostura?

Jak się pewnie domyślasz, rum Angostura nie należy do najbardziej popularnych trunków w naszym kraju. Z tego powodu jego poszukiwania mogą być nieco utrudnione. Na szczęście od czego jest internet. Zobacz w tym miejscu rum Angostura i jego opis. W znanych sieciach sklepów spożywczych bardzo ciężko dostać tego typu trunek, dlatego odradzamy „wycieczkę po okolicy”. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest zajrzenie do sieci, gdzie jest co najmniej kilkanaście sklepów, które mają rum Angostura w swojej ofercie.

Grupa Tipmedia
Podziel się: