Grać i wygrywać

  • 04.10.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Grać i wygrywać

Podobno w grach hazardowych nie chodzi tyle o wygraną, co o same emocje, które stwarza rywalizacja. To ona towarzyszy sportowcom i dodaje im energii do zawodów w każdym wymiarze. Z drugiej strony jest też motorem napędzających tych wszystkich, którzy obstawiają zakłady. Co istotne lista legalnych bukmacherów takich jak na przykład forbet bonus w chwili obecnej jest bardzo precyzyjna, a po wejściu życie w całości od 01 lipca 2017 nowej ustawy hazardowej uporządkował się rynek usług bukmacherskich w Polsce. W dużej mierze ład wprowadza już sama konieczność ubiegania się w Ministerstwie Finansów o koncesję na prowadzenie tego typu działalności.

Jak grać legalnie?

Warto zwrócić uwagę, że zmiana przepisów wyeliminowała z polskiego rynku te firmy, które były zarejestrowane za granicą i tam odprowadzały podatki. Tego typu firmy wykorzystywały strony internetowe, a uczestnicy nie mieli świadomości, że korzystają z zagranicznych ofert. Obecnie wszyscy bukmacherzy mają obowiązek odprowadzania podatków w Polsce i jest to 12 procent od obrotu a nie od dochodu takiej firmy, a monopol na prowadzenie kasyn online czy też pokera przejęło państwo. Dlatego właśnie lista legalnych firm jest dość ograniczona, a prym wiedzie totolotek bonus, który jako państwowa firma po prostu uzyskał koncesję na prowadzenie tego typu działalności w sieci. Pozostałe musiały się postarać o wpis na listę i zasady udawało się faktycznie polskim bukmacherom.

Graj z głową

Wprowadzone ograniczenia wpłynęły przede wszystkim na to, że zagranicznym firmom przestało się opłacać prowadzenie działalności w Polsce i przede wszystkim odprowadzanie u nas podatków. W rejestrze legalnych bukmacherów jest obecnie 7 przedstawicieli takich jak na przykład lvbet bonus i etoto bonus, które gwarantują przejrzyste zasady. Te firmy, które będą chciały działać online nielegalnie, będą blokowane oraz mogą być na nie nałożone surowe kary. Te również mogą czekać na graczy. W ten sposób skarb państwa ma zamiar w pewien sposób ukrócić szarą strefę. A te emocje nikomu nie są potrzebne.

Granie w zakładach bukmacherskich to doskonała rozrywka dla wielu osób. Niezależnie od tego, co jest przedmiotem rozgrywki, już same emocje związane z oczekiwaniem i typowaniem są na tyle ważne, że mogą uzależniać. Ale warto również pamiętać, że zakłady to także ogromne pieniądze, które uczestnicy dziennie wkładają, jak i te które wygrywają. Z drugiej strony to również niezwykle atrakcyjny biznes dla firm. Więc jeśli lubisz grać, to rób to legalnie i przynajmniej w tym aspekcie nie serwuj sobie dodatkowych emocji.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: