Zalety polisy kupionej online

  • 08.10.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Zalety polisy kupionej online
Musisz wykupić ubezpieczenie komunikacyjne i zastanawiasz się, w jaki sposób przeprowadzić transakcję? W poniższym artykule chcemy Cię przekonać, że warto to zrobić przez Internet. Przeczytaj, z jakimi korzyściami wiąże się wybór polisy online.

Możliwość porównania ubezpieczeń

Kluczowym argumentem przemawiającym za tym, że warto kupować polisę komunikacyjną online, jest możliwość szybkiego i łatwego porównania cen. Przypomnijmy, dlaczego jest to tak istotne, szczególnie w przypadku obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Otóż chodzi o to, że niezależnie od wysokości składki OC zawsze jest sprzedawane na jednakowych warunkach. Ile byś nie zapłacił za tę polisę, otrzymasz zakres ochrony identyczny jak każdy inny kierowca.

Tymczasem ceny OC mogą się znacznie różnić w zależności od firmy. Nie jest niczym dziwnym, że jedno towarzystwo oferuje nawet dwu- albo trzykrotnie droższe ubezpieczenie niż inna firma. W tej sytuacji, żeby nie przepłacać i nie natknąć się na wygórowane OC, należy znaleźć to najtańsze, a właśnie takie jest OC kupione przez Internet, o ile najpierw skalkulujesz składkę w różnych firmach i w ten sposób znajdziesz najkorzystniejszą cenowo polisę.

Wygoda i oszczędność czasu

Internet jest do Twojej dyspozycji przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Możesz z niego korzystać z dowolnego miejsca na ziemi, o ile masz przy sobie urządzenie podłączone do Sieci. Bez wychodzenia domu, leząc wygodnie na łóżku ze smartfonem w ręku czy siedząc w fotelu przed ekranem komputera, najpierw porównujesz polisy, a następnie znajdujesz tę, która Ci najbardziej odpowiada. Cała procedura zajmuje dosłownie kilkanaście minut i poradzi sobie z nią każdy, kto choćby w podstawowym stopniu opanował obsługę komputera.

Z kolei porównanie i kupno polisy w wybranym towarzystwie lub u agenta ubezpieczeniowego wiąże się z poświęceniem dużej ilości czasu i wymaga dostosowania się do godzin otwarcia biura. Mając na uwadze, że większość osób kończy pracę w godzinach 16-18 i również o tej porze zamykane są biura firm oraz agentów ubezpieczeniowych, można dojść do wniosku, że kupno polisy w sposób tradycyjny, nie przez Internet, jest dość kłopotliwe i czasochłonne.

Możliwość rezygnacji z polisy

Tym, co różni polisę ubezpieczeniową zamawianą przez Internet od oferty kupowanej w trybie stacjonarnym, jest możliwość rezygnacji z polisy. Wyobraź sobie, że wybrałeś ubezpieczenie, które wydawało Ci się najkorzystniejsze, ale po kilku dniach udało Ci się znaleźć jeszcze lepszą propozycję. Jeżeli kupiłeś je przez Internet, w ciągu 30 dni możesz zrezygnować bez żadnych konsekwencji. Takiej możliwości nie ma w przypadku polis kupowanych u agenta lub w towarzystwie ubezpieczeniowym. Pamiętaj jednak, że za okres, w którym ochrona funkcjonowała, trzeba zapłacić odpowiednią kwotę.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: