Najmodniejsze kreacje na ślub i wesele – jesień 2018

  • 29.10.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Najmodniejsze kreacje na ślub i wesele – jesień 2018
Ślub i wesele – dla państwa młodych to najważniejszy wieczór i noc w życiu. Powinni wyglądać olśniewająco, zachwycająco, wyjątkowo. Czym zaskoczy nas moda ślubna w bieżącym sezonie?

Bajkowo i… kolorowo!

Projektanci sukien ślubnych są zgodni – tej jesieni będą obowiązywały bajeczne kreacje – szerokie krynoliny, obfitość materiału, wąsko u góry szeroko u dołu. Jednym słowem – panna młoda ma wyglądać jak księżniczka z bajki. Tradycyjna biel będzie musiała zrobić miejsce dla kreacji w kolorze écru, zimnego błękitu, bladego różu i jasnego złota. Ponadto dozwolone, a nawet mile widziane będą wszelkie kolorowe aplikacje naszywane bądź doczepiane w dolnej części sukienki. Nie obędzie się bez wyrazistych aplikacji 3D, dużych, trójwymiarowych kwiatów, ale nie tylko. Jeśli chodzi o kolory, to o ile suknie nadal są jasne, to aplikacje mogą, a nawet muszą być zdecydowanym akcentem kolorystycznym. Szkarłat, fiolet, granat, głęboka zieleń, a nawet czerń – tak będą udekorowane suknie ślubne.

Biżuteria zawsze w cenie

Ślub i wesele to wyjątkowa okazja, nic dziwnego, że panna młoda chce błyszczeć i to dosłownie. Do łask wracają perły – niegdyś traktowane jako zły omen i całkowicie pomijane w modzie ślubnej, dziś są naszywane nie tylko na suknie, ale i buty. Mało tego – coraz częściej sznury pereł można zobaczyć we włosach. Oczywiście jak najbardziej na miejscu są perłowe kolczyki i delikatne korale.

A jeśli nie perły to co? Kolorowe kamienie warto dobrać kolorystycznie do aplikacji naszytych na suknię, a więc do granatowych szafiry, do szkarłatnych rubiny, do zielonych szmaragdy. Wyjątkiem są diamenty, te pasują praktycznie do wszystkiego. Poza biżuterią pamiętajmy o detalach, które dopełniają stroju: rękawiczki, pelerynki, spinki do włosów i inne. Obecnie wybór jest naprawdę szeroki: poznaj porady i listę modnych dodatków ślubnych, aby wybrać takie, które będą dopasowane stylistyką do typu sukni i uczesania.

Mężczyzna ubiera się jako drugi

Chociaż sporo mówi się o partnerstwie i równouprawnieniu, to w modzie ślubnej obowiązuje sztywna zasada: rządzi panna młoda. To ona wybiera kolor sukni i dodatków. Pan młody musi się do niej po prostu… dostosować. Co nie znaczy, że nie ma żadnego pola do popisu. Panowie najczęściej sięgają po granatowe garnitury, uważając, że są dość uniwersalne. Faktycznie, pasują do białych, błękitnych i różowych sukni. Jednak przy pannie młodej w sukni écru lub złotej lepiej zaprezentuje się pan młody w garniturze brązowym lub w odcieniu ciemnego beżu. Ale to nie wszystko. Tegoroczna moda wprowadza dużą dowolność w wyborze garnituru. Przede wszystkim nie musi on być gładki. Równie dobrze może być w kratkę lub prążki.

To, czego nie powinno zabraknąć w garderobie pana młodego, to kamizelka. Powinna być uszyta z tego samego materiału, co spodnie i marynarka i dobrze dopasowana w talii. Opcjonalnie kamizelka może być w kolorze mocno kontrastowym do marynarki.

Dodatki ślubne – o efekcie decydują drobiazgi

Chociaż podstawą strojów ślubnych są suknia i garnitur, nie można zapomnieć o pomniejszych dodatkach. To właśnie one są dopełnieniem stroju, przysłowiową kropką nad „i”. Najpiękniejsza suknia panny młodej straci cały blask, gdy zamiast krótkich rękawiczek założy ona długie lub wybierze mitenki. Nieodpowiednia wysokość obcasa zniweczy najpiękniej uszytą suknię. Elegancki pan młody może stracić sporo uroku, jeśli zamiast krawata włoży muchę lub źle dobierze spinki do mankietów. Jeszcze gorzej będzie, gdy w ogóle o nich zapomni. Jeśli chcecie, aby nie tylko stroje, ale całe wesele było zgodne z najnowszymi trendami, warto poznać Nowinki w branży ślubnej, poradnik, w którym znajdziesz inspiracje dotyczące dekoracji i wyboru lokalu weselnego.

Grupa Tipmedia
--- Materiał zewnętrzny ---
Podziel się: