Karawaning - nie zapomnij o dobrym ubezpieczeniu!

  • 02.11.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Karawaning - nie zapomnij o dobrym ubezpieczeniu!
Karawaning - czyli nic innego jak podróżowanie w specyficzny sposób samochodem kempingowym. Dla niektórych potocznie mówiąc jest to “dom na czterech kołach”, który zapewnia mnóstwo wrażeń. W naszym kraju można odnotować wzrost zainteresowania taką formą wyjazdów, a w tym artykule dowiesz się “co z czym się je”, tzn. kiedy zdecydować się na zakup kampera oraz czym kierować się przy wyborze dobrego ubezpieczenia.

Kiedy zdecydować się na zakup kampera?

Zainteresowanie na samochody kempingowe jest największe w okresie wiosennym i letnim - nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ wtedy wiele osób poszukuje sposobu na udane wakacje. W serwisach ogłoszeniowych pojawiają się ogłoszenia, ale większość z nich znika nawet tego samego dnia, dlaczego? Z tego powodu, że ceny są atrakcyjne, a wiadomo, że osoby bardzo pragnące zakupu z pewnością go dokonają. Najlepszym momentem na zakup (ze względu na cenę) jest jednak okres jesienny i zimowy. Warunki atmosferyczne nie pozwalają na wycieczki więc niektórzy właściciele decydują się na sprzedaż.

Gdy uda się już kupić interesujący nas model następnie konieczne jest upewnienie się czy samochód kempingowy posiada aktualny przegląd techniczny i odpowiednie ubezpieczenie.

Dobre ubezpieczenie - to znaczy jakie?

Obowiązkiem każdego właściciela samochodu jest posiadanie ubezpieczenia OC. Nie ma na to obejścia, ale w praktyce często okazuje się, że nie jest ono wystarczające. Zakres ochrony jest zbyt wąski, a co za tym idzie w przypadku odniesionych szkód w trasie wiele z nich trzeba pokryć z własnej kieszeni.

W takim przypadku doskonałym rozwiązaniem jest wykupienie dodatkowej polisy ubezpieczeniowej - dzięki temu zyskujemy pewność, że podczas podróży możemy być w pełni spokojni i kiedy wynikną jakiekolwiek szkody to dzięki takiej polisie nie będzie konieczne finansowanie strat z własnej kieszeni. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie https://www.motorhomeprotect.co.uk/motorhome-insurance/. Szczególnie polecamy zerknąć osobom, które wiedzą, że przezorny jest zawsze ubezpieczony!

Jak prowadzić samochód kempingowy?

Każdy kierowca, który zamierza prowadzić kampera musi zrozumieć, że nie jest to to samo, co prowadzenie tradycyjnego samochodu osobowego. Samochody kempingowe są większe i szersze, przez co inaczej się je prowadzi.

Warto również zapoznać się z obecnymi regulacjami prawnymi aby uniknąć mandatu. Przezorny zawsze ubezpieczony także podsumowując:

Zaczynając przygodę z karawaningiem zadbaj o odpowiednie przygotowania i upewnij się, że wszystko dopięte jest na ostatni guzik.

Grupa Tipmedia
Podziel się: