Co musisz wiedzieć o wynajmie samochodu?

  • 07.11.2018, 17:00
  • Grupa Tipmedia
Co musisz wiedzieć o wynajmie samochodu?
Wraz z biegiem czasu pojawia się coraz więcej wygodnych możliwości podróżowania po świecie. Wiele firm oferuje długo lub krótkoterminowy wynajem samochodu, dzięki któremu możemy w pełni swobodnie i wygodnie poruszać się po drogach. Jeżeli planujesz skorzystać z takich usług, ale jesteś zupełnym laikiem w tym temacie to dobrze trafiłeś. Z tego artykułu dowiesz się wszelkich niezbędnych informacji!

Wynajem samochodu - najczęstsze powody

Realnych powodów podjęcia decyzji o wynajmie samochodu może być naprawdę wiele. Jeżeli nie mieliśmy wykupionego solidnego ubezpieczenia, a doszło do nieszczęśliwego wypadku to bardzo wątpliwe, że uda się zorganizować samochód zastępczy. W takich przypadkach wynajem krótkoterminowy jest dobrym rozwiązaniem. Do kolejnych powodów można zaliczyć ważne spotkanie lub ważną uroczystość taką jak ślub - wyobraźcie sobie tylko nowożeńców, którzy podjeżdżają pod kaplicę nowym, eleganckim Jaguarem albo innym ekskluzywnym samochodem. Robi wrażenie prawda?

Teraz pozostaje kwestia samego wynajmu. Lepszy jest ten długoterminowy czy krótkoterminowy? Odpowiedź brzmi: To zależy.

Wynajem krótkoterminowy - kiedy najlepiej?

Z usługi jaką jest krótkoterminowe wypożyczenie samochodu najczęściej korzystają osoby o których było napisane wyżej czyli takie, które przez wypadek zostały pozbawione swojego samochodu, a koniecznie muszą go mieć. Wyjątkowe okazje to również dobry powód. Plusy to wygoda i potencjalnie niska cena, ponieważ za 24 godziny korzystania z wynajętego pojazdu będzie trzeba zapłacić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Cena i wygoda to zalety wynajmu na krótki okres czasu, ale do minusów trzeba zaliczyć brak jakiejkolwiek zniżki. Najczęściej trzeba zapłacić dokładnie tyle, ile zażyczy sobie firma.

Auto potrzebne na dłużej

Trudno sobie wyobrazić kilkudniową jazdę samochodem do odległych zakątków świata. Nie jest to ani opłacalne, ani z pewnością wygodne. Wynajmy długoterminowe to usługa często wybierana przez osoby udające się na wakacje. Po przylocie na miejsce można bez najmniejszego problemu wynająć samochód na 7 dni lub dłużej i wygodnie zwiedzać malownicze krajobrazy miejsca, które wybraliśmy na wakacje. Istnieje dużo firm takich jak cheap--escorts, które zajmują się takimi usługami i warto przyjrzeć się im bliżej jeżeli zbliża się nasz długo upragniony urlop poza granicami kraju.

Należy pamiętać o dwóch rzeczach - po pierwsze zawsze sprawdzać rocznik samochodu. Im nowszy samochód tym lepiej, ponieważ istnieje mniejsze ryzyko na wystąpienie jakichkolwiek usterek podczas podróży. Po drugie ubezpieczenie - w imię powiedzenia “przezorny zawsze ubezpieczony” lepiej wydać przysłowiowe parę groszy na polisę niż później męczyć się z ewentualnymi kosztami szkód, które zostały przez nas wyrządzone.

 

Wiesz już wszystko, co powinieneś - jaki będzie Twój pierwszy samochód, który wypożyczysz? :)

 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: