Najlepsze dyktafony na wykłady!

  • 23.11.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Najlepsze dyktafony na wykłady!

Nie lubisz nosić ze sobą notatnika, a często w najmniej oczekiwanych momentach przychodzą Ci do głowy ciekawe pomysły? Lubisz słuchać swojego wykładowcy, ale brak Ci podzielnej uwagi, a zależy Ci, by mieć jakieś notatki, do których później będziesz mógł wrócić? Ciężko Ci łączyć słuchanie i zapisywanie? Dyktafony cyfrowe mogą skutecznie rozwiązać te problemy.

Użycie dyktafonu w pracy dziennikarskiej jest codziennością. Jednak w normalnych, życiowych sytuacjach ich wykorzystanie może okazać się krępujące dla osoby, którą chcemy z różnych względów nagrać. Wykładowca może poczuć się nieswojo, słysząc, że jego wywód będzie nagrywany. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzą małe dyktafony szpiegowskie, które są dużo dyskretniejsze niż zwykle dyktafony cyfrowe. Ich rozmiary i wygląd sprawiają, że nie rzucają się w oczy jak standardowe dyktafony czy telefony komórkowe. Jaki dyktafon wybrać?

 

Dyktafony cyfrowe w różnych formach

Jeśli zależy nam na dyskretnym nagrywaniu, warto pomyśleć o samym wyglądzie Twojego sprzętu. Wiele sklepów oferuje akcesoria szpiegowskie, a więc ukryte pod postacią długopisu czy pendrive’a. Popularnością cieszą się również dyktafony w formie kostki przypominającej pudełko do zapałek. Hitem jest także montaż miniaturowych dyktafonów w przedmiotach wybranych przez klienta mogą to być przedmioty, które zawsze mamy ze sobą, a nawet elementy garderoby czy ozdoby. Jeśli nie potrzebujemy aż takiego kamuflażu, być może wystarczy nam zminiaturyzowany dyktafon cyfrowy. Najnowocześniejszy sprzęt zapewnia doskonałą jakość nagrywania i odtwarzania dźwięku, mimo miniaturowych wymiarów.

Parametry techniczne dyktafonów cyfrowych

Jeśli zamierzamy aktywnie i często korzystać z nowego sprzętu, warto wybrać miniaturowy dyktafon także ze względu na niewielkie wymiary i lekką konstrukcję, która zmieści się w każdej torebce czy kieszeni. Istotna jest także pojemność. Dyktafony mają średnią pamięć około 16 GB i umożliwiają od 6 godzin do nawet 6 dni nagrywania! Warto wybrać model o długo działającej baterii, który możemy zabrać ze sobą wszędzie. Wytrzymałość baterii waha się, w zależności od rodzaju dyktafonu, od kilku godzin do kilkunastu dni. Kolejną istotną kwestią jest jakość mikrofonu i jego czułość. Może się zdarzyć, że będziesz potrzebować nagrania dźwięku o niższym natężeniu, np. szeptu lub odtworzenia dźwięku w dobrej jakości i wysokiej rozdzielczości, np. z koncertu. Wiele z dyktafonów cyfrowych posiada dodatkowe wejścia słuchawkowe i na zewnętrzny mikrofon. Do tradycyjnych nagrań, np. z wykładów akademickich, wystarczą ustandaryzowane rozwiązania.

Dyktafony cyfrowe to nie tylko sprzęt „szpiegowski” czy detektywistyczny. Mają one zastosowanie w wielu codziennych sytuacjach, w których zapytanie o zgodę na nagrywanie mogłoby być uznane za nietakt. Przy zachowaniu miniaturowych rozmiarów i niepozornych kształtów, dyktafony umożliwiają uzyskanie krystalicznej jakości dźwięku. Jest to sprawdzone i lubiane rozwiązanie, szczególnie przez studentów i doktorantów – warto wyposażyć się w taki sprzęt przed najbliższym semestrem akademickim.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: