Sypialnia w stylu nowojorskim

  • 23.11.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Sypialnia w stylu nowojorskim
Idealna sypialnia to taka, z której nie chce się wychodzić. Musi być przytulna i estetyczna. Jak zaaranżować sypialnię w stylu nowojorskim?

Klasyka designu

Oglądane na amerykańskich filmach sypialnie jeszcze niedawno mogły budzić zazdrość. Nawet na ekranie telewizora sprawiały wrażenie dopracowanych w każdym calu, a jednocześnie swojskich. Przestrzenie stworzone do odpoczynku i relaksu. Jak wyczarować je we własnym domu? Oto przepis.

Główną zasadą panująco w przestrzeni w nowojorskim stylu jest harmonia. Wyposażenie wnętrza powinno sprawiać wrażenie spójnego i przemyślanego projektu. Symetria odgrywa tutaj niebagatelne znaczenie. Wszystkie elementy powinny mieć swoje miejsce i tworzyć wyważoną kompozycję. Ponadto, styl nowojorski ceni przestrzeń wolną od przepychu. Ma być klasycznie, ale również ciepło i przytulnie. Jak osiągnąć ten stan w naszej sypialni?

Styl nowojorski – czym się wyróżnia?

Preferowane kolory mają ciepłe, ale stonowane barwy. Eleganckie róże, fiolety, biele i szarości to kwintesencja dobrego smaku. Często sięga się również po wyraziste tapety, które mają budować nastrój i nadać pomieszczeniu indywidualnych właściwości. Dekorując wnętrze należy unikać ekscentrycznych akcesoriów, które niewiele mają wspólnego z praktycznością.

Jak wiadomo, elementem, który ociepla przestrzeń są dywany. Dlatego są bardzo cenione i często wykorzystywane w stylowych amerykańskich sypialniach. Dzięki nim sypialnia nabiera prawdziwie domowego charakteru, a my chętniej spędzamy w niej czas.

Nastrojowy półcień

Oświetlenie jest kolejnym czynnikiem, który buduje przestrzeń nowojorskiej sypialni. Ma być intymnie i klimatycznie. W osiągnieciu tego efektu pomogą nam lampy podłogowe, kinkiety , świece i lampiony.

Aby sypialnia była miejscem odpoczynku musi posiadać firany. Najlepiej ciemne i grube, tak by nic nie zakłócało naszego snu.

Sen sprawiedliwego

Centralnym i najważniejszym meblem w sypialni jest, rzecz jasna, łóżko. Ma być jak największe i przede wszystkim wygodne. Najlepiej z pikowanym zagłówkiem. Aurę kameralności potęgują dekoracyjne poduszki  - czym więcej tym lepiej. Nie możemy również zapomnieć o stylowej kapie, która dopełni kompozycję wnętrza. Oprócz tego powinna się tu znaleźć komoda w stylu nowojorskim. Nada sypialni wyrafinowanego wyrazu, pełniąc jednocześnie praktyczną funkcję toaletki i sekretarzyka.

Dodatki

Dodatki budują przestrzeń. Nadają jej osobistego wyrazu. W sypialni urządzonej w stylu nowojorskim sprawdzą się srebrne ramki z rodzinnymi zdjęciami jak i obrazy oraz grafiki.

Nie zapominajmy również o tekstyliach. Potrafią nadać przestrzeni wytwornego charakteru, jednocześnie wprowadzając przytulny sypialniany klimat. Narzuta w pastelowych kolorach, w połączeniu z poduszkami w stonowanych barwach będzie idealnym dopełnieniem.

Jak widać zaadaptowanie nowojorskiego szyku do polskich realiów nie jest wcale takie trudne. Wystarczy podstawowa wiedza i chęci, by przeobrazić swoją nijaką sypialnie w centrum szyku i elegancji. W tak zaaranżowanej przestrzeni aż chce się przebywać!

Źródło zdjęcia – sklep wnętrzarski Black Bear House.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: