Planujesz krótki wypad do Hiszpanii? Przekonaj się, co musisz zobaczyć!

  • 23.11.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Planujesz krótki wypad do Hiszpanii? Przekonaj się, co musisz zobaczyć!
Fantastyczna pogoda, moc atrakcji turystycznych i bogata infrastruktura hotelowa – to tylko niektóre z powodów, dla których warto odwiedzić Hiszpanię. Kraj ten każdego roku przyciąga setki tysięcy turystów z Polski i z zagranicy. Skuszeni słońcem, turkusowym morzem i kilometrami ciągnących się szerokich piaszczystych plaż, szukają tutaj odpoczynku i wytchnienia.

Planujesz wyjazd do Hiszpanii na własną rękę? Przedstawiamy najciekawsze monumentos de España – zabytki Hiszpanii, które warto zobaczyć na własne oczy. Oto one:

Alhambra w Granadzie

La Alhambra de Granada jest symbolem muzułmańskiego raju i szczęścia pod każdą możliwą ziemską postacią. Jest prawdziwą perłą wśród zabytków. Obserwowany z dużej odległości robi wrażenie ze względu na olbrzymi kompleks budowli oraz surowość ich architektonicznej formy. Patrząc na pałac nie ma się czemu dziwić, że ostatni król dynastii Nasrydów, opuszczając go i udając się na wygnanie, ostatni raz spojrzał za siebie i zapłakał. Zamek Alhambra to prawdziwy raj na ziemi i siódme niebo w jednym.

Teatr Rzymski w Meridzie

W Meridzie znajduje się sporo cennych architektoniczne zabytków rzymskich, ale to Teatro Romano de Mérida robi na turystach szczególne wrażenie. Nie bez powodu zresztą został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Słynny teatr, ruiny łuku triumfalnego Trajana, a także most i akwedukt naprawdę warto zobaczyć na własne oczy.

Więcej na temat tej hiszpańskiej atrakcji turystycznej przeczytasz na stronie: https://www.hermosaespana.es.

Akwedukt w Segowii

Acueducto de Segovia to najważniejszy i prawdopodobnie najlepiej zachowany relikt rzymskiej obecności na półwyspie Iberyjskim. Jest swego rodzaju symbolem Segowii, który nawet został umieszczony w herbie miasta. Wraz z alkazarem oraz katedrą stanowią główną atrakcję tego miejsca. Legenda mówi, że akwedukt ten jest dziełem diabła ale jest zbyt piękny, by nim być.

Planujesz dłuższy pobyt w Hiszpanii? Zajrzyj na stronę https://www.hermosaespana.es/los-10-monumentos-que-debes-visitar-cuando-vayas-a-espana/, gdzie znajdziesz top 10 hiszpańskich zabytków, które warto umieścić na swojej liście miejsc wartych zobaczenia.

Grupa Tipmedia
Podziel się: